Mężczyzna śpiący spokojnie w łóżku
Materace termoelastyczne są przede wszystkim doskonałą propozycją dla osób zdrowych i w każdym wieku, potrzebujących komfortowego i spokojnego snu | fot.: stock.adobe.com

Materace termoelastyczne – co to takiego?

Materace termoelastyczne to niewątpliwie mercedes wśród materacy piankowych. Zaprojektowane dla najbardziej wymagających użytkowników, wykorzystujące najnowsze technologie, uwodzące i otulające designem i wykonaniem. Dlaczego warto rozważyć ich zakup do własnego mieszkania?

Cechy materacy termoelastycznych

Materace termoelastyczne swoją nazwę zawdzięczają zastosowanej do ich produkcji piance visco (nazywanej także pianką leniwą lub inteligentną). Technologia ta została zaprojektowana w latach 70-tych na potrzeby astronautów uczestniczących w programach kosmicznych NASA. Jej ogromną zaletą jest reagowanie nie tylko na wagę użytkownika, co przede wszystkim na temperaturę. Pod wpływem jej działania materac mięknie i w efekcie idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała użytkownika materaca. To z kolei zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa, bioder czy stawów, jak i komfort użytkowania. Podczas spania materac generuje setki tysięcy punktów podparcia tworząc jakby odlew osoby śpiącej, dają poczucie otulenia i wyjątkowej wygody. W trakcie snu prawidłowo pracuje krążenie, a kręgosłup, barki i biodra są odciążone. Co ważne, po wstaniu z łóżka pianka ta wraca do swojego pierwotnego kształtu, a więc zależnie od przybranej pozycji spania danej nocy, materac zawsze idealnie zharmonizuje się z naszym ciałem.

Dla kogo materac termoelastyczny?

Materace termoelastyczne są przede wszystkim doskonałą propozycją dla osób zdrowych i w każdym wieku, potrzebujących komfortowego i spokojnego snu. W modelach termoelastycznych osoba śpiąca nie odczuwa żadnych nacisków nacisku, skutkuje lepszym ukrwieniem ciała oraz odciążeniem newralgicznych części ciała, takich jak biodra czy barki co skutkuje lepszym ukrwieniem ciała oraz odciążeniem newralgicznych części ciała, takich jak biodra czy barki. Lepiej odpoczywamy i szybciej regenerujemy się śpiąc na takim „współpracującym” materacu. Materace termoelastyczne sprawdzą się więc także u cierpiących na schorzenia kręgosłupa czy bioder, a także powracających do zdrowia po urazie, czy cierpiących na dyskopatię. Materac termoelastyczny rekomenduje się również osobom obłożnie chorym, bądź też spędzającym większość czasu w łóżku – spełnia bowiem rolę materaca przeciwodleżynowego. Sprawdzi się także w przypadku par, gdyż nie przenosi ruchów partnera podczas zmiany pozycji snu. Materace termoelastyczne marki Hilding, jak na przykład Rumba, Mambo czy Salsa są przystosowane do użytkowania na stelażach z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka. To jednak nadal nie wszystko.

Materace termoelastyczne dla alergików

Specjalna wyprofilowana i nacinana odpowiednio struktura pianki termoelastycznej gwarantuje także swobodną wentylację. To kluczowy czynnik sprzyjający higienie i właściwościom antyalergicznym. Cechy te są dodatkowo wzmacniane przez pokrowiec. Na przykład w przypadku materaca Hilding Salsa mamy możliwość wyboru jednego z dwóch pokrowców o wybranych właściwościach.  Pokrowiec Tencel został wykonany z nowoczesnych włókien wiskozowych, dzięki czemu kontroluje poziom wilgotności materaca i absorbuje ją bezpośrednio ze skóry śpiącej osoby. Dodatkowo włókna te zapobiegają rozwojowi bakterii. Drugim wyborem jest pokrowiec Velvet – Niezwykle miękki i delikatny w dotyku pokrowiec z innowacyjną technologią Purotex  wykorzystujący naturalne probiotyki. W pokrowcu znajdują się bowiem mikrokapsułki, które stopniowo pękają, uwalniając probiotyki zwalczające alergeny wywołujące alergię na kurz oraz astmę. Z kolei pokrowiec Medicott Velur  występujący w pakiecie z materacem Hilding Rumba nie tylko wydziela łagodny aromat uspokajającej lawendy, ale i dzięki specjalnej impregnacji hamuje tworzenie i gromadzenie się niebezpiecznych pleśni. Medicott likwiduje pokarm roztoczy bez użycia substancji chemicznych szkodliwych dla środowiska.

Wymienione pokrowce zatem dodatkowo dbają o mikrośrodowisko wokół siebie i jeszcze lepiej spełniają pokładane w nich oczekiwania.

Materace termoelastyczne – najważniejsze zalety

Materace termoelastyczne dzięki stosowanym w nich technologiach zapewniają optymalny i spokojny sen. A ponadto:

  • Pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę ludzkiego ciała i zapewniając mu podparcie.
  • Materac korzystnie wpływa na ukrwienie ciała i krążenie krwi.
  • Odciąża kręgosłup i biodra.
  • Daje podparcie niezależnie od pozycji.
  • Zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy, ma działanie antyalergiczne.

Materace termoelastyczne Hilding znajdziesz na stronie: https://sennamaterace.pl/19-materace-termoelastyczne

OLI

Sprawdź także

termofor w łóżku

Za co cenimy nowoczesne termofory?

Termofory zwolennikom relaksowania się w łóżku znane są od wielu lat. Nie wszyscy jednak wiedzą, …