Mieszkanie
Za wykończenie mieszkania pod klucz wcale nie musimy płacić bardzo dużo. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mieszkanie wykończone pod klucz – ile trzeba za nie zapłacić?

Wybranie mieszkania wykończonego pod klucz ma wiele zalet. To usługa, która oferowana jest obecnie przez wielu deweloperów. Z jakimi kosztami musimy się wtedy liczyć?

Wprawdzie większość nieruchomości nabywanych jest obecnie w standardzie deweloperskim, ale zainteresowanie wykończeniem pod klucz także jest wysokie. Mieszkanie w standardzie deweloperskim wymaga dalszych prac wykończeniowych – kładzenia podłóg, wykończenia ścian, zamontowania drzwi wewnętrznych, dlatego zanim się do niego przeprowadzimy, musimy wykonać szereg czynności. Z kolei wtedy, gdy zdecydujemy się na mieszkanie wykończone pod klucz, nie musimy już samodzielnie zajmować się tymi pracami lub szukać zewnętrznej ekipy. Wszystkim zajmie się wówczas deweloper ze swoją ekipą. My musimy tylko wybrać odpowiadający nam pakiet wykończeniowy i wskazać na podobające nam się materiały. W doborze może pomóc nam także projektant wnętrz.

Ceny już od 450 złotych za metr kwadratowy

Za wykończenie mieszkania pod klucz wcale nie musimy płacić bardzo dużo. Przykładowo, deweloper w Poznaniu może zaoferować nam ceny rozpoczynające się od około 450 złotych za metr kwadratowy w podstawowym pakiecie. Najczęściej do wyboru mamy 3-4 pakiety obejmujące po kilka czy kilkanaście typów materiałów do wyboru. Im bogatszy pakiet, tym wybór jest większy, więc jeśli zależy nam na eleganckim wykończeniu mieszkania zgodnie z najnowszymi trendami, musimy przygotować się na nieco większy wydatek.

Pakiety kosztują zatem najczęściej około 450-500 złotych, potem około 600-800 złotych, natomiast te najbogatsze to wydatek nawet 1000-1200 złotych za metr kwadratowy, ponieważ wtedy stosuje się już lepsze materiały uznanych producentów. Warto zatem zapoznać się dokładnie, co oferuje nam deweloper w ramach danego pakietu. Różnice nie dotyczą tylko i wyłączenie liczby i rodzajów materiałów wykończeniowych, ale też zakresu prac, które w podstawowym pakiecie będą dość ograniczone. Zatem przed podjęciem decyzji zawsze warto dowiedzieć się, co oferuje nam deweloper w ramach wykończenia pod klucz.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wynajem mieszkania

Wynajem mieszkania z biurem nieruchomości. Jak wynająć mieszkanie bez kłopotów?

Proces wynajmu mieszkania to koszmar dla większości ludzi. To długie i żmudne zadanie, które może …