fototapeta most salon
Most wprowadzi do wystroju iluzję głębi, dzięki czemu płaska ściana zamieni się w otwarty widok na słynną metropolię lub egzotyczny las | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Most w salonie, czyli oryginalna fototapeta, która odmieni wystrój

Mieszkanie możemy ozdobić na wiele różnych sposobów. Dzisiaj, wraz z ekspertem z Myloview.pl, przygotowaliśmy garść inspiracji, które będą krążyć wokół architektonicznego motywu jakim jest most. Na tapecie znajdzie się nie tylko Tower Bridge czy Most Brookliński, ale także mniej znane konstrukcje, jakie możemy znaleźć w amazońskich lasach. Każdy więc znajdzie coś idealnego dla siebie, by móc się cieszyć aranżacją, która nie ma sobie równych!

Zanim pokażemy Wam konkretne wzory i podpowiemy, w jakich stylizacjach można je umieścić, oddamy głos ekspertowi od aranżacji wnętrz, by zdradził nam, dlaczego warto zdecydować się na taki motyw dekoracyjny:

Jeśli w naszym mieszkaniu doskwierają nam pewne mankamenty, możemy spróbować je zatuszować. Jasne kolory ścian rozjaśnią ciemny pokój, odpowiednio rozmieszczone taśmy ledowe sprawią, że łazienka bez okien nabierze całkiem nowej jakości, z kolei niewielki metraż optycznie nam powiększy przestrzenna fototapeta. Most wprowadzi do wystroju iluzję głębi, dzięki czemu płaska ściana zamieni się w otwarty widok na słynną metropolię lub egzotyczny las. To jeden z najszybszych sposobów na to, by zmienić nasze postrzeganie kameralnego salonu. Gdy zdecydujemy się na taki wzór, zadbajmy o to, by zasłaniało go jak najmniej mebli lub sprzętów. Zyskamy wówczas najlepszy efekt.    

Przejdźmy teraz do konkretnych wzorów i aranżacyjnych propozycji. Zebraliśmy poniżej pełen wachlarz przedstawień – od nastrojowych widoków przez artystyczne fotografie po egzotyczne zakątki pełne zieleni. Tyle możliwości, że dokonanie wyboru stanie się prawdziwym wyzwaniem!

Słynny most w naszym salonie

Foto most nocą
Fototapeta most nocą

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/architektura/mosty/

Które ze znanych miast może nam przyjść do głowy jako pierwsze, gdy myślimy o słynnych mostach? Jedną z możliwości jest z pewnością Londyn. Tower Bridge, piękna, neogotycka konstrukcja górująca nad wodami Tamizy, to pierwsza propozycja wybrana przez eksperta z Myloview. W zależności od tego, jaka pogoda i pora dnia zostanie uchwycona na fotografii, wprowadzimy do pokoju zupełnie inny nastrój. Widok burzowego nieba podkreśli surowy charakter budowli, z kolei pastelowy nieboskłon zabarwiony promieniami zachodzącego słońca nada całości beztroskiego wyglądu. Jeśli lubimy bardzo wyraziste wnętrza, może się nam spodobać nowojorska fototapeta. Most Brookliński nocą, podświetlony reflektorami i ukazany na tle zachwycającej panoramy miasta, sprawi, że zwykła aranżacja nabierze stylowego, wielkomiejskiego charakteru. Z kolei szukając nieco mniej znanych ujęć, zdecydujmy się na wizerunek San Francisco i jego wizytówki, czyli Golden Gate Bridge. Czerwony akcent świetnie ożywi industrialny wystrój.

Czarno-białe zdjęcie pełne artyzmu

fototapeta most czarno biała
Fototapeta most kolorystyka czarno biała

https://myloview.pl/fototapety/

By sprostać najprzeróżniejszym gustom, ekspert z Myloview wybrał dla nas także nietypowe propozycje. Na czym polega unikalność tych fototapet? Na tym, że dobrze nam znane konstrukcje traktują tylko jako pretekst do stworzenia artystycznej kompozycji i prezentują je w zaskakujący sposób. Oddajmy głos specjaliście, który najlepiej opisze ten rodzaj dekoracji:

Jeśli szukamy pomysłu na naprawdę elegancką stylizację pokoju, potrzebna nam będzie czarno-biała   fototapeta. Most uchwycony w artystycznym kadrze sprawi, że pozornie zwykły obiekt nabierze całkiem nowej jakości. Jak może się prezentować taki wzór? Świetnym przykładem jest wspomniany już przed chwilą Most Brookliński sfotografowany jednak z perspektywy przechodnia. Gęsta siatka lin i umocnień, a także charakterystyczne, neogotyckie łuki konstrukcji nadadzą aranżacji industrialnego, ale jednocześnie szykownego charakteru. Innym pomysłem jest Most Łańcuchowy w Budapeszcie uchwycony tak, by stanowił jedynie akcent w widoku skierowanym przede wszystkim na zamek królewski po drugiej stronie rzeki. Takie fotografie staną się dekoracją samą w sobie, dlatego nie musimy szukać innych ozdób do wystroju pokoju.

 

Wyprawa przez zieloną dżunglę

fototapeta most dżungla
Fototapeta most w dżungli

Część z nas z pewnością kocha naturę, dlatego wśród przygotowanych tutaj wzorów znajdują się także pomysły na to, by wprowadzić pod nasz dach odrobinę zieleni. Jeśli podoba nam się taka perspektywa, w osiągnięciu celu niezbędna nam będzie fototapeta z drewnianym mostem, który znajduje się w egzotycznej dżungli. Wisząca konstrukcja, która rozciąga się nad koronami drzew, z pewnością stanie się zapierającą dech w piersiach ozdobą wnętrza. Takie przedstawienie pozwoli nam ocieplić wizualnie nowoczesną aranżację, ale będzie się także znakomicie komponować z tradycyjnym wystrojem utrzymanym w ciepłych kolorach ziemi. Zaletą takiego wzoru jest nie tylko to, że wprowadzi motyw przyrody pod nasz dach, ale również to, że dzięki niemu będziemy się mogli cieszyć egzotyczną aurą w pokoju. Z taką fototapetą doskonale będą się prezentować plakaty z tropikalnymi kwiatami lub zwierzętami.

Okazuje się, że most przeprowadzi nas nie tylko na drugą stronę rzeki czy urwiska, ale także doprowadzi do odświeżonej aranżacji mieszkania. Oryginalne zdjęcie z serca miejskiej dżungli lub z gęstego lasu zwrotnikowego to przepis na metamorfozę, która musi zakończyć się sukcesem.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dywan geometryczny

Dywany geometryczne – do jakich wnętrz pasują?

Geometryczne wzory są ponadczasowe i uniwersalne oraz świetnie prezentują się na dywanach – zarówno tych …