Urządzając pokój dziecka, należy zwrócić uwagę na fakt, czy wybrane meble są bezpieczne | fot.: Materiał partnera zewnętrznaego

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając meble do dziecięcego pokoju?

Pokój małego człowieka to miejsce, które od pierwszych dni życia ma być przyjazny azylem i sprzyjać jego rozwojowi. Dlatego wybór poszczególnych elementów aranżacji wnętrza powinien być starannie przemyślany, a zakup mebli dobrze zaplanowany. Wybierając meble dla dzieci, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które powodują, że pokój nie tylko będzie dobrze wyglądał, ale również będzie funkcjonalny i bezpieczny.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność przede wszystkim

Urządzając pokój dziecka, należy zwrócić uwagę na fakt, czy wybrane meble są bezpieczne. Duże znacznie ma materiał, z którego zostały wykonane, najlepiej sprawdzają się rozwiązania z naturalnych, niewywołujących uczuleń materiałów. Warto zapytać o certyfikaty i atesty bezpieczeństwa, które są gwarancją, że meble mogą być dopuszczone do kontaktu z dzieckiem. Ponadto istotne jest, aby wybierać konstrukcje trwałe stabilne, bez ostrych krawędzi czy niebezpiecznych dodatków np. ze szkła.

Duże znaczenie ma także funkcjonalność. Wielu producentów nowoczesnych mebli przeznaczonych do pokoju dziecka zadbało o to, by meble rosły  razem z młodym człowiekiem. Najlepiej sprawdzają się proste, neutralne kolory oraz uniwersalny styl mebli, które przez wiele lat mogą służyć jako wyposażanie pokoju najpierw niemowlaka, a potem przedszkolaka czy młodszego ucznia. Już na etapie projektu warto pomyśleć o rozwiązaniach, gdzie można schować dziecięce skarby. Dobrze sprawdzają się różnego rodzaju szuflady czy schowki, z których maluch będzie mógł bez problemu korzystać.

Wygodne łóżko to podstawa

Wybór właściwego materaca i łóżka odpowiedniego dla malucha jest bardzo ważny. Warto pamiętać, że niemowlak spędza w łóżeczku połowę doby. Dlatego tak ważne jest, aby niemowlęce łóżeczko było wygodne i łatwe do utrzymania w czystości. Warta rozważenia jest opcja, z wyjmowanymi szczebelkami. Nie zawsze trzeba kupować łóżka przejściowego, gdyż trzy latek z powodzeniem może spać na pełnowymiarowym łóżku, które może służyć jeszcze przez wiele lat. Istotne znaczenie mają również dodatki takie jak pościel np. z ulubionymi bohaterami bajek, która na pewno uprzyjemni sen.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

narzuta na łóżko

Czy warto kupić narzutę na łóżko?

Narzuty na łóżka pozwalają skutecznie utrzymywać porządek i poczucie czystości w sypialni. Jednakże możemy wybrać …