kobieta wybierająca w sklepie materac
Na jakie właściwości pokrowca na materac zwrócić uwagę podczas zakupu? | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Na jakie właściwości pokrowca na materac zwrócić uwagę podczas zakupu?

Pokrowiec na materac ma duże znaczenie dla komfortu snu. Dlatego warto rozważyć na jaki model się zdecydujemy.

Pokrowiec odporny na zniszczenia

Dobry pokrowiec na materac powinien go chronić przed uszkodzeniami. Jakiego rodzaju mogą to być zniszczenia? Zdarza się często, że coś się nam w łóżku wyleje, chociażby herbata. Materac nieosłonięty pokrowcem trudno będzie nam wyczyścić, ponadto wchłonie on wilgoć i może potem nieprzyjemnie pachnieć. Na jakie więc właściwości pokrowca warto zwrócić uwagę? Dużą zaletą może być wodoodporność, ale także zdolność do pochłaniania wilgoci tak, aby nie przedostawała się ona do samego materaca.
Warto zauważyć, że pokrowiec z łatwością można zdjąć z materaca i wrzucić go do pralki, co sprawia, że utrzymanie łóżka w czystości to błahostka.

Pokrowiec, dzięki któremu się nie przegrzejemy

To co ważne w wyborze pokrowca to również zwrócenie uwagi na to, aby był on wykonany z oddychających materiałów. Musi przepuszczać powietrze, abyśmy rano nie budzili się zgrzani i zimni od potu. Godne polecenia są materace SleepMed by Hilding Anders Polska sp. z o.o, wyróżniają się one kilkoma cechami. Każdy materac wyposażony jest w dobry pokrowiec – jego dół i górę tworzy wyjątkowa tkanina – Probiotex. Jest to dzianina z włóknami wiskozowymi, naturalny materiał, który daje poczucie świeżości, miękkości i czystości. Tego rodzaju właściwości pokrowca na materac mają duży wpływ na komfort snu. Przewiewna tkanina jest też zdolna do chłodzenia samego materaca podczas użytkowania.

Pokrowiec odporny na zniszczenia
Pokrowiec odporny na zniszczenia | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pokrowiec antyalergiczny

Pościel często gromadzi kurz. Roztocza są prawdziwą zmorą każdego alergika. W jakim pokrowcu materac wybrać? Najlepiej znaleźć tkaninę, taką jak na przykład Probiotex – jest ona nasączona substancją Purotex®, która to wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków. Badania wykazały, że ilość roztoczy zmniejsza się dzięki temu aż o 93,6%.

Alergie wiążą się również z podrażnieniami skóry. Dlatego też myśląc o tym jaki pokrowiec powinniśmy wybrać, bierzmy pod uwagę materiał z jakiego jest wykonany – włókna Tencel wykorzystywane w materacach i pokrowcach SleepMed – nie podrażniają one skóry, są miękkie i idealne dla alergików czy atopowców.

Pokrowiec dobry dla Twoich pleców

Wyjątkowe na rynku są też pokrowce posiadające specjalne perforacje, które pozwalają na uzyskanie odczuwalnego przez leżącego efektu masażu. Nasze plecy są narażone codziennie na nadwerężenia, kręgosłup – na zwyrodnienia. Dlatego masujący pokrowiec na materac pozwoli rozluźnić spięte mięśnie, zadbać o lepszą postawę. Warto brać ten czynnik pod uwagę, urządzając sypialnię. Co więcej, perforacje mogą ułatwić zasypianie, dając miłe poczucie rozluźnienia, co przyda się osobom mającym problem z regularnym snem.

Wybierając pokrowiec na materac, pamiętajmy o tym, że w łóżku spędzamy około jednej trzeciej życia. Dlatego też komfort snu ma kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia i tego czy czujemy się wypoczęci i aktywni w ciągu dnia. Pokrowiec ze specjalnymi właściwościami pozwoli nam zadbać o nie tylko o wygodę, ale również o zdrowie. Astmatycy, alergicy i osoby ze schorzeniami skórnymi wiedzą jak ważne jest, aby to czym się na co dzień otaczamy było odpowiednie dla potrzeb wymagającej skóry i nie pogłębiało schorzeń.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sypialnia wygodny materac

Masz problemy ze snem? Wymień materac na nowy i śpij spokojnie.

Dokuczają Ci problemy ze snem, przez które trudno Ci się później skupić na wykonywanych zadaniach? …