meble łazienkowe
Pomieszczenie przeznaczone na łazienkę, które chce podążać za najnowocześniejszymi rozwiązaniami powinno być urządzone w jak najbardziej naturalny sposób, nawiązujący do natury | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Najmodniejsze łazienki w 2020 roku

Nowy rok 2020, a wraz z nim pojawiają się nowe trendy łazienkowe. Podążając za aranżacjami projektantów, producentów ceramiki, armatury czy nawet nowościami, które oferuje niejeden producent mebli łazienkowych można urządzić całkiem nowoczesne i na czasie pomieszczenie. 2020 rok to powrót do naturalnych materiałów i barwnych wnętrz. Warto zatem poznać co będzie najmodniejsze w nadchodzącym sezonie, by móc urządzić wymarzoną łazienkę modnie oraz zgodnie z własnymi preferencjami i upodobaniami.

Powrót do natury – co ukazuje niejeden producent mebli łazienkowych i projektant wnętrz

Pomieszczenie przeznaczone na łazienkę, które chce podążać za najnowocześniejszymi rozwiązaniami powinno być urządzone w jak najbardziej naturalny sposób, nawiązujący do natury. Chodzi o to, by w trakcie wykończenia korzystać z naturalnych surowców.

W ofertach katalogowych niejeden producent mebli łazienkowych postawił na meble z tworzyw naturalnych, np. marmuru lub jego imitacji. Świetnie wyglądają meble łazienkowe wykonane z naturalnego drewna. Najbardziej w trendach wpisały się te modele podwieszane o satynowym lub matowym wykończeniu. Wybierane są także meble ze szła lub metalu. Hitem są meble obite blachą w ciepłym kolorze np. mosiądzowe. Na targach bardzo łazienkowych popularne okazały się również meble, które pokryto delikatnymi płytami kamiennymi, np. marmuru lub imitującą go okleiną. Takie połączenie doskonale prezentowało się z umywalką i blatem, wykonanymi z tego samego materiału co meble.

Podobnie jest z płytkami łazienkowymi, które wykonywane są z porcelany czy ceramiki. Projektanci coraz częściej wybierają terakotę czy elementy z wypalonej gliny, które nawiązują do odcieni naturalnej ziemi. Coraz częściej także cała armatura wykonywana jest z naturalnych tworzyw.

szafki łazienkowe
Chodzi o to, by w trakcie wykończenia korzystać z naturalnych surowców | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Trendy umywalkowe w 2020 roku

Naturalne surowce zaczęto wykorzystywać także przy produkcji umywalek i innych elementów sanitarnych, np. wanny. Najbardziej modne modele to takie stworzone z naturalnego kamienia, bądź też jego imitacji. Niezwykle popularne okazały się umywalki i wanny z marmuru. W trendach znalazły się nie tylko te tradycyjne z jasnym tłem i ciemnymi żyłami. W przypadku imitacji marmuru, wzór zwykle na nich zostaje nadrukowany. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także umywalki z barwionego, przezroczystego szkła oraz takie, które nawiązują swym wyglądem do żywicy.

Ciekawym rozwiązaniem okazały się hybrydowe umywalki, które są kompilacją dwóch surowców. Często zestawiane razem są drewno ze szkłem, marmur z metalem lub żywica z kamieniem. Do większych łazienek warto wybrać wolnostojące umywalki kolumnowe, które prezentują się bardzo nowocześnie. Na rynku występują tego rodzaju umywalki w różnych kształtach, np. w kształcie serca. Interesujące są także umywalki ceramiczne, szczególnie te różnobarwne o matowym wykończeniu. Do mniejszych pomieszczeń łazienkowych lepiej wybrać mniejszą umywalkę np. nablatowa, ale w ciekawym kolorze, która nada wyrazisty charakter całej łazience.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

słuchawka prysznicowa

Kreatywne rozwiązania pod półki prysznicowe – jak możemy urozmaicić wystrój?

Wybór odpowiedniej półki prysznicowej może być trudny, ale z kilkoma wskazówkami na pewno uda ci …