meble łazienkowe
Pomieszczenie przeznaczone na łazienkę, które chce podążać za najnowocześniejszymi rozwiązaniami powinno być urządzone w jak najbardziej naturalny sposób, nawiązujący do natury | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Najmodniejsze łazienki w 2020 roku

Nowy rok 2020, a wraz z nim pojawiają się nowe trendy łazienkowe. Podążając za aranżacjami projektantów, producentów ceramiki, armatury czy nawet nowościami, które oferuje niejeden producent mebli łazienkowych można urządzić całkiem nowoczesne i na czasie pomieszczenie. 2020 rok to powrót do naturalnych materiałów i barwnych wnętrz. Warto zatem poznać co będzie najmodniejsze w nadchodzącym sezonie, by móc urządzić wymarzoną łazienkę modnie oraz zgodnie z własnymi preferencjami i upodobaniami.

Powrót do natury – co ukazuje niejeden producent mebli łazienkowych i projektant wnętrz

Pomieszczenie przeznaczone na łazienkę, które chce podążać za najnowocześniejszymi rozwiązaniami powinno być urządzone w jak najbardziej naturalny sposób, nawiązujący do natury. Chodzi o to, by w trakcie wykończenia korzystać z naturalnych surowców.

W ofertach katalogowych niejeden producent mebli łazienkowych postawił na meble z tworzyw naturalnych, np. marmuru lub jego imitacji. Świetnie wyglądają meble łazienkowe wykonane z naturalnego drewna. Najbardziej w trendach wpisały się te modele podwieszane o satynowym lub matowym wykończeniu. Wybierane są także meble ze szła lub metalu. Hitem są meble obite blachą w ciepłym kolorze np. mosiądzowe. Na targach bardzo łazienkowych popularne okazały się również meble, które pokryto delikatnymi płytami kamiennymi, np. marmuru lub imitującą go okleiną. Takie połączenie doskonale prezentowało się z umywalką i blatem, wykonanymi z tego samego materiału co meble.

Podobnie jest z płytkami łazienkowymi, które wykonywane są z porcelany czy ceramiki. Projektanci coraz częściej wybierają terakotę czy elementy z wypalonej gliny, które nawiązują do odcieni naturalnej ziemi. Coraz częściej także cała armatura wykonywana jest z naturalnych tworzyw.

szafki łazienkowe
Chodzi o to, by w trakcie wykończenia korzystać z naturalnych surowców | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Trendy umywalkowe w 2020 roku

Naturalne surowce zaczęto wykorzystywać także przy produkcji umywalek i innych elementów sanitarnych, np. wanny. Najbardziej modne modele to takie stworzone z naturalnego kamienia, bądź też jego imitacji. Niezwykle popularne okazały się umywalki i wanny z marmuru. W trendach znalazły się nie tylko te tradycyjne z jasnym tłem i ciemnymi żyłami. W przypadku imitacji marmuru, wzór zwykle na nich zostaje nadrukowany. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także umywalki z barwionego, przezroczystego szkła oraz takie, które nawiązują swym wyglądem do żywicy.

Ciekawym rozwiązaniem okazały się hybrydowe umywalki, które są kompilacją dwóch surowców. Często zestawiane razem są drewno ze szkłem, marmur z metalem lub żywica z kamieniem. Do większych łazienek warto wybrać wolnostojące umywalki kolumnowe, które prezentują się bardzo nowocześnie. Na rynku występują tego rodzaju umywalki w różnych kształtach, np. w kształcie serca. Interesujące są także umywalki ceramiczne, szczególnie te różnobarwne o matowym wykończeniu. Do mniejszych pomieszczeń łazienkowych lepiej wybrać mniejszą umywalkę np. nablatowa, ale w ciekawym kolorze, która nada wyrazisty charakter całej łazience.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wanna wolnostojąca

Wanny wolnostojące czy warto?

Wiele osób tworząc projekt swojej wymarzonej łazienki stoi przed wyborem wanna czy kabina prysznicowa. Już …