Narożnik i sofa
Oczywiście niezależnie od tego, jaki rodzaj kanapy wybierzemy, powinna wpisywać się w ogólną aranżację pomieszczenia. | fot.: fotolia.com, 108670184 | autor: 3DarcaStudio

Narożnik czy sofa – co lepsze?

To element wyposażenia, który musi znaleźć się dosłownie w każdym salonie. Kanapa stanowi o istocie pokoju dziennego: jest miejscem, w którym wypoczywamy, relaksujemy się, oraz przyjmujemy gości. Wygodne miejsce do drzemania i siedzenia to podstawa. Jednak wiele osób zastanawia się nad formą kanapy – lepiej zdecydować się na wygodny narożnik, czy stylową sofę?

Oczywiście jedno i drugie może być tak samo estetyczne i komfortowe. Jednak rodzaj kanapy powinniśmy dobierać odpowiednio do wielkości pomieszczenia. Trzeba też wziąć pod uwagę swoje potrzeby. Zastanówmy się, czy często przyjmujemy gości, lubimy drzemać na kanapie, czy może służy nam ona jedynie sporadycznie i niezbyt często przesiadujemy w salonie? Planujemy często organizować spotkania, przyjęcia? Wszystko to wpływa na decyzję o kupnie. W wielu mieszkaniach mała sofa to konieczność – gdy salon jest niewielki i musimy urządzić metraż dość funkcjonalnie, nie zawalając pomieszczenia zbyt dużym wyposażeniem. W takim przypadku niewielka sofa będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Oczywiście taki typ kanapy sprawdzi się też w dużych salonach, do których planujemy dokupić fotele lub pufy. Oprócz tego, sofa doskonale pasuje do wnętrz w stylu rustykalnym, glamour i klasycznym.

Drugą opcją są kanapy narożne. Duże, pojemne, z przynajmniej jednym szezlongiem, na którym możemy wygodnie się rozłożyć, stanowią coraz chętniej wybieraną opcję. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim narożniki do spania, które będą idealne do popołudniowych drzemek i nocowania gości. Taki rodzaj kanapy jest wielofunkcyjny, uniwersalny i niezwykle komfortowy. Praktyczny aspekt narożników sprawił, że szybko zagościły w większości polskich domów. Jednak pamiętajmy, że najlepiej prezentują się one w średnich i dużych salonach, ponieważ tam mogą idealnie spełniać swoją rolę przestronnej strefy wypoczynkowej.

Kanapa i reszta wyposażenia

Oczywiście niezależnie od tego, jaki rodzaj kanapy wybierzemy, powinna wpisywać się w ogólną aranżację pomieszczenia. Musi być dopasowana zarówno kolorystycznie, jak i stylistycznie do ścian, podłóg, oraz reszty wyposażenia. We wnętrzach nowoczesnych i klasycznych z domieszką nowoczesności, idealnie sprawdzi się np. narożnik Keos. Dostępny w czterech uniwersalnych kolorach, posiadający płynne, geometryczne kształty, doskonale podkreśli elegancję każdego salonu. Co więcej, jego wyjątkowa budowa to idealne rozwiązanie dla osób borykających się z bólem i dyskomfortem odcinka szyjnego. Dzięki regulowanym zagłówkom, można dowolnie ustawić kąt ich nachylenia w trakcie czytania, oglądania telewizji, czy innej formy odpoczynku.

Jak widać, narożniki to zdecydowanie bardziej praktyczna i uniwersalna forma kanapy. Posadzimy na nich większą liczbę gości, mogą pełnić wiele funkcji, często są wyposażone w przydatne udogodnienia. Jednak sofy również mają swoje zalety, takie jak kompaktowość i dopasowanie do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego wielkości. Ostateczny wybór zależy więc od naszych możliwości metrażowych, stylu życia i ogólnych preferencji.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Dobrze wyposażona łazienka

Wyposażenie łazienki – stylowo i z pomysłem

Zazwyczaj w miesiącach wiosennych i letnich mamy ochotę na większe zmiany. Jeśli się komuś poszczęściło …