Nowoczesne mieszkanie. Czego nie może w nim zabraknąć?

fot. euforma.pl

Nowoczesne wnętrze to takie, w którym stawia się na funkcjonalność, minimalizm i stylistyczną spójność. Jakie triki aranżacyjne warto zastosować, urządzając mieszkanie w nowoczesnym stylu?

Bezpowrotnie minęły czasy, w których więcej znaczyło lepiej. Obecnie królują zamykane szafki i oszczędność w doborze ozdób. Ma to wymiar praktyczny, ponieważ im mniej bibelotów na zewnątrz, tym łatwiej jest utrzymać porządek. Liczy się również prostota formy, a efekt mają tworzyć detale i wyrazista kolorystyka. W przypadku lamp powinny one stanowić dodatkową, spójną ozdobę wnętrza. Warto postawić na produkty designerskie i to zarówno w przypadku oświetlenia sufitowego, jak i dodatkowego. Przy niewielkim metrażu doskonale sprawdzają się znane z kuchni i łazienek plafony. Obecnie występują w wielu intrygujących, stylowych formach. Przykładem może być okrągły, futurystyczny plafon VERO S, lub minimalistyczny DISC LED L.

Do większych salonów, sypialni i kuchni, w których chcemy stworzyć wrażenie luksusu, warto wprowadzić designerskie lampy wiszące, takie jak ręczne formowana AVIA L, albo składająca się z trzech kloszy CLEA PLAFON. Meble mają mieć proste formy. Ich siła tkwi w oryginalności i mocnej kolorystyce. Możemy postawić na coś bardziej stonowanego, ale w designerskim kształcie, jak np. sofa ONLY PLUS z głębokim, profilowanym siedziskiem, albo model o nazwie LOL, zachwycający ponadczasową prostotą. Osoby żywiołowe, lubiące mocniejsze lub ekstrawaganckie rozwiązania, powinny zdecydować się na coś w bardziej intensywnym kolorze i ciekawej formie, w typie kanapy MANTA o kształcie inspirowanym sztuką origami, lub CHOPIN – sofę, która przypomina fortepian.

Sofa Chopin 5
Sofa Chopin | fot.: euforma.pl

Kuchnia otwarta na salon

Modnym rozwiązaniem jest kuchnia otwarta na salon. Nie tylko buduje wrażenie otwartej przestrzeni, ale również zapewnia stały kontakt osób przebywających w kuchni z ludźmi obecnymi w salonie. To przydatne zwłaszcza w czasie przyjmowania gości i organizowania imprez. Taki układ pozwala również na umieszczenie barku, który będzie oddzielać kuchnię od pokoju dziennego. Każdy barek wymaga stylowych hokerów, w przypadku których możemy postawić na ciekawy kształt (np. hoker FAMEG BST-1315, idealny do gładkich powierzchni), lub na ciekawy kolor (np. model C’HOOK, czyli połączenie drewna i wybranej barwy).

Styl nowoczesny wyróżnia się minimalizmem, jednak nie może zabraknąć w nim miejsca na regały i półki. Również w tym przypadku warto postawić na prostotę. Meble do salonu i sypialni powinny sprawiać wrażenie lekkich, posiadać kilka modułów i zajmować niezbyt wiele miejsca, jak np. zestaw ANVIL, umożliwiający tworzenie dowolnych konfiguracji i dostosowywanie mebla do swojego wnętrza. Szafki modułowe to silny trend, który jest również wysoce praktyczny. Popularnością cieszą się również podświetlane szafki ścienne (np. półka HAPPY zaprojektowana przez Karola Straczewskiego), które doskonale budują unikalny, przytulny nastrój.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

montaż mebli

Jak przygotować pomieszczenie do montażu mebli?

W dzisiejszych czasach coraz częściej zamawia się meble przez Internet, zamiast kupować w sklepie stacjonarnym. …