obraz pop art
Popkultura, abstrakcja, kolory. Nie musisz obracać się w wyższych sferach, żeby móc mieć do czynienia z prawdziwą sztuką | stock.adobe.com

Obrazy w stylu pop art

Musimy przyznać, że obrazy w stylu pop art skradły serca bardzo szerokiej publiczności. Pop art to my – nasza teraźniejszość. Kultura popularna. Popkultura, abstrakcja, kolory. Nie musisz obracać się w wyższych sferach, żeby móc mieć do czynienia z prawdziwą sztuką. Sami kochamy pop art – oczywiście, doceniamy wszystkie kierunki w sztuce, podziwiamy ich autorów, jednak obrazy w stylu pop art to pewna odpowiedź na głos społeczeństwa.

Obrazy w stylu pop art – jak to się zaczęło?

Pop art powstał tuż po II wojnie światowej, był odpowiedzią na przemiany społeczno-gospodarcze. Na co konkretnie? Na w zawrotnym tempie rozwijający się konsumpcjonizm, na reklamy, które nagle zaczęły nas zewsząd atakować. Świat już nigdy nie był taki sam – a jak teraz wiemy, był to początek pędu, którego do tej pory nie udało nam się spowolnić. Świat się rozwija, ewoluuje, z dziesięciolecia na dziesięciolecie zmiany są te coraz bardziej dynamiczne.

Pop art – kontrowersje

Oczywiście, pop art nie mógł nie wywołać mnóstwa kontrowersji. Przede wszystkim… Pop art miał je wywoływać. Wszyscy znamy kultowy już obraz Andy’ego Warhola, jednego z czołowych przedstawicieli pop artu – puszkę zupy Campbell. Artyści pop artu żywo komentowali otaczającą ich rzeczywistość, która dynamicznie się zmieniała.

Z jednej strony ukazywali rzeczywiste przedmioty, z których społeczeństwa korzystały codziennie, z drugiej – przedstawiali je w bardzo abstrakcyjny sposób. Jaskrawe kolory, prosta forma. Tak w największym skrócie jesteśmy w stanie opisać obrazy w stylu pop art.

Co pop art nam przekazuje?

Jak opisaliśmy wcześniej, pop art miał ukazywać konsumpcjonizm. Obrazy w stylu pop art były często ironiczne, nierzadko satyryczne. Pop artowi artyści byli zainspirowani przez (a raczej – komentowali) reklamy, które często nie były pokazane w realistyczny sposób. Dlatego właśnie obrazy pop artowe są tak abstrakcyjne.

Jeśli tak jak my, uwielbiasz pop artowe dzieła – sprawdź, co znajduje się w naszej galerii. Przygotowaliśmy dla Ciebie całe mnóstwo pop artowych dzieł, inspirowanych tym nurtem. Coś, czego nie można pop artowi odmówić, to fakt, że zawsze wywołuje wielkie wrażenie. Wspomóż artystów, a przy okazji nadaj swoim wnętrzom charakteru. Z obrazami w stylu pop art zrobisz to bez trudu!

Wahasz się, który obraz wybrać? Nie przejmuj się – w każdej chwili możesz się z nami skontaktować. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wątpliwości. A tymczasem obejrzyj naszą galerię i ciesz się sztuką!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Speculum: materia i jej dualizm

Marco Angelini zaprezentuje swoje charakterystyczne obrazy w Krakowie

Inauguracja wystawy Marco Angelini „Speculum: materia i jej dualizm” odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19:00. Ekspozycja …