Odmieniamy mieszkanie dzięki roletom

Jeśli chcemy, aby wnętrze było bardziej lekkie i delikatne, a całość dawała zapraszający, przyjazny efekt, powinniśmy stawiać na możliwie delikatne rolety w kolorach pastelowych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czasami w mieszkaniu trzeba coś poprawić, bo jego wygląd nas nie zadowala, a czasami zwyczajnie naoglądaliśmy się już jego obecnej wersji aranżacyjnej i chcemy coś ulepszyć. Duża metamorfoza jest zazwyczaj kosztowna, a i czas na to potrzebny to spore wyzwanie. Na szczęście jest też sporo pomysłów, które w prosty i szybki sposób są w stanie poprawić nam humor, nie nadszarpując zbytnio naszego domowego budżetu. Jednym z takich sposobów są rolety Gdańsk, które zaoferują nową jakość oknom we wszystkich pomieszczeniach w naszym domu, dodając im blasku i jasności.

Szyk, blask i elegancja

Odrobinę elegancji w salonie jest wyjątkowo łatwo uzyskać stosując rolety Gdańsk w jasnych kolorach. Zdecydowanie najpopularniejsze są tutaj rolety białe lub w kolorach kremowych, które bardziej rozpraszają niż blokują światło. Najlepiej jest stosować srebro i złoto, zwłaszcza w metalizujących odcieniach. Koniecznie trzeba się zdecydować na jakieś interesujące wzory, ponieważ w ten sposób rozświetlimy pomieszczenie. Ten drobiazg może zmienić całe otoczenie, sprawiając że będziemy czuli się znacznie lepiej w swoim ulubionym salonie.

Ocieplamy przestrzeń

Jeśli myślimy o pokoju dziecięcym lub sypialni, ale też w dużej mierze o salonie, warto jest poszukać czegoś, co pomoże nam ocieplić naszą przestrzeń, mowa tutaj o ociepleniu wizualnym. Najlepszym rozwiązaniem okazują się tutaj być grube materiały o niejednolitej fakturze. Dlatego najczęściej stosuje się mieszane materiały, gdzie w płachcie odnajdujemy len, bawełnę, wiskozę oraz inne ciekawe dodatki. W kwestii kolorystyki wybór nie jest zbyt szeroki, ponieważ powinniśmy się ograniczać do barw jasnych i zbliżonych do bieli, czyli jeśli nie wybierzemy samego koloru białego, to powinniśmy postarać się o szary lub beżowy. Takie kolory, zwłaszcza w połączeniu z nierównymi fakturami czyli przyjemnie rozproszonym światłem, powinny nas tulić i sprawiać, że będziemy się w tych kluczowych pomieszczeniach czuć bardziej swojsko oraz przytulnie.

Ukoimy skołatane nerwy

Jedną z najlepszych metod na odreagowanie całotygodniowego stresu jest weekendowy spacer po lesie, koniecznie po piaskowych szlakach. W ten sposób koimy ciało i umysł. Nie da się oczywiście przenieść lasu do naszego domu, ale jak najbardziej możliwe jest zaproszenie akcentów wizualnych. Takim akcentem mogą być rolety w oknach zwłaszcza sypialni i jadalni. Ich kolorystyka powinna się odnosić bezpośrednio do natury, czyli dominować powinien kolor zielony, ale poszukiwanie odcieni piaskowych, a nawet błękitnych także nie jest tutaj błędnym rozwiązaniem. Naszym celem jest sprawienie, że w pomieszczeniu będzie więcej wiosny, a nawet lata i to w środku zimy.

Przestrzeń i delikatność

Jeśli chcemy, aby wnętrze było bardziej lekkie i delikatne, a całość dawała zapraszający, przyjazny efekt, powinniśmy stawiać na możliwie delikatne rolety w kolorach pastelowych. Rolety Gdańsk o takiej właśnie stylistyce są odpowiedzialne za tworzenie klimatu letniego popołudnia, które skutecznie nas ukoi.

Sprawdź również: https://citymeble.com/gdansk/tekstylia-dywany-rolety,282,pl.html

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

drewniane żaluzje

Do jakich wnętrz pasują drewniane żaluzje? Sprawdź, jak je dopasować do domowej przestrzeni

Czy żaluzje drewniane sprawdzą się w każdym wnętrzu? Jaki styl nie pasuje do tych osłon …