Podłoga winylowa w kolorze białym
Ze względu na specjalne tworzywo, z których może być wykonana, podłoga winylowa posiada specjalne właściwości. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Poznaj nowość – podłogi winylowe!

Niemal z roku na rok przemysł wykończeniowy zaskakuje nas coraz to innymi pomysłami, dzięki którym nasze mieszkania mogą wyglądać lepiej, być bardziej komfortowe, bezpieczne i tanie w urządzeniu. Również trendy w branży podłogowej zmieniają się jak w kalejdoskopie. Dziś podłogi winylowe zaczynają się cieszyć coraz większym zainteresowaniem u inwestorów!

Wygląd parkietu, wygoda paneli!

Swego czasu popularne parkiety z klepek zostały skutecznie wyparte przez panele podłogowe. Ich łatwość układania, ogromne możliwości dopasowania oraz szeroka gama wzorów i kolorów doprowadziła do tego, że bardzo wiele osób pragnęło mieć je u siebie. A do tego jeszcze wygoda w pielęgnacji i łatwość czyszczenia! Nic dziwnego, że pomimo upływu lat nie rezygnuje się ze stosowania paneli w mieszkaniach, lecz jedynie udoskonala technikę ich produkcji. Podłoga winylowa jest właśnie tym, co łączy w sobie wygodę, jaką daje montaż i użytkowanie paneli z tworzywa sztucznego, z pięknym designem i szeroką gamą kolorów i wzorów.

Podłogi piękne niczym drewno!

Podłoga winylowa może przybierać bardzo różne kolory i wzory. Choć wielu z nas marzy się piękna, drewniana podłoga z tymi nieregularnym wzorem i świeżym wyglądem, wnoszącym tyle ciepła do mieszkania, to nie każdego stać na drewniany parkiet. Nie każdy też ma ochotę w przyszłości poświęcać czas i pieniądze na regularną konserwację drewna i jego pieczołowitą pielęgnację. Na szczęście wykładzina winylowa może przybierać wygląd pięknych desek sosnowych, dębowych czy mahoniowych – jakie tylko chcemy, aby znalazły się w naszym wypieszczonym salonie! Taka podłoga będzie przez długi czas utrzymywała swoje walory estetyczne dzięki wyjątkowej wytrzymałości. I o to właśnie chodzi – przecież nikt nie chce wymieniać podłóg w domu co pięć lat! Dostępne w sprzedaży są nie tylko dekory drewniane, ale także kamienne czy ceramiczne – idealne, gdy chcesz piękna kamienia na posadzce, ale nie chcesz jego chłodu i twardości!

Niezwykle komfortowe oraz praktyczne

Ze względu na specjalne tworzywo, z których może być wykonana, podłoga winylowa posiada specjalne właściwości. Po pierwsze, jest miękka, antypoślizgowa i doskonale tłumi odgłosy kroków. Jest więc świetna dla mieszkań, w których bawią się dzieci, i mieszkań w bloku, gdzie tłumienie kroków jest istotną kwestią. Mają one wyjątkową odporność na ścieranie dzięki odpowiedniej strukturze i grubości warstwy wierzchniej. Są równie łatwe w układaniu, co panele – możesz to zrobić nawet samodzielnie, jeśli tylko posiadasz dość czasu oraz zmysł majsterkowicza. Co ważne, podłoga winylowa ma bardzo dobre właściwości antybakteryjne, a także antystatyczne – jest więc bezpieczna dla alergików i po prostu komfortowa, nawet dla osób, które kochają biegać po domu tylko w wełnianych skarpetkach lub całkiem boso! Są też odporne na wilgoć, a także łatwe do zmywania, doskonałe do stosowania w kuchni i łazience. To właśnie walory estetyczne oraz praktyczność zastosowań niemal w każdych warunkach i we wnętrzu o dowolnym stylu sprawiają, że podłogi z winylu cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Podłoga w nowoczesnym salonie

Aranżacja podłogi w salonie. Na co się zdecydować?

Stoisz przed wyborem podłogi do salonu? Zastanawiasz się, czy wybrać walory praktyczne, czy estetyczne? Na …