Przeprowadzka tuż przed zimą? Sprawnie i z uśmiechem na twarzy!

Trudno określić, jaka pogoda będzie w dniu, na który zaplanowaliśmy finalną przeprowadzkę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Na remonty i przeprowadzkę zwykle wybieramy letni czas. Niestety mało komu udaje się wyrobić ze wszystkim w terminie. Remonty mają to do siebie, że najczęściej są opóźnienia, na które nic nie można poradzić. Z letniej, ciepłej pogody wchodzimy w czas jesienno-zimowy. Jak w tym okresie poradzić sobie z przeprowadzką?

Niesprzyjające warunki pogodowe

Coraz mniej jest dni ciepłych i słonecznych, za to więcej deszczu, chłodu, a do tego trzeba mierzyć się ze znacznie krótszym dniem. Praktycznie mamy zatem mniej czasu na przeprowadzkę, bo przecież nie chcemy zajmować się wnoszeniem pudeł i mebli po ciemku, co mogłoby się źle skończyć. Trzeba się sprężać także z tego względu, że każda paczka i całe domowe wyposażenie, będą narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Naszym orężem stają się materiały, narzędzia, produkty i akcesoria nie tylko do pakowania, ale i ochronne, zabezpieczające przed wiatrem, słońcem, zabrudzeniami i wilgocią. Można je kompletować pojedynczo, ściśle dopasowując do rodzaju dobytku, który będziemy przewozić, bądź też zainwestować w zestaw przeprowadzkowy. To oszczędność czasu na szukaniu poszczególnych produktów i materiałów ochronnych, a co za tym idzie, również finansów. Więcej porad w tym temacie można znaleźć na stronie http://ladnemieszkanie.com.pl/.

Do pakowania czas!

Do pakowania sprzętu AGD, domowej elektroniki, odzieży, naczyń, pościeli, zabawek, dekoracji i wielu innych tym podobnych, mniejszych bądź większych „drobiazgów”, niezbędne są kartony. Powinny być dopasowane rozmiarami, ale i grubością zastosowanej tektury. Do cięższych rzeczy przydają się kartony o grubszej i wytrzymalszej strukturze, poza tym mniejsze, ponieważ łatwiej będzie je unieść. Lekkie, ale przestrzenne rzeczy, z powodzeniem mogą zagościć w cieńszych i większych kartonach. Idealnie, jeśli takie pudełka posiadają wycięte po bokach uchwyty, ułatwiające przenoszenie.

Do drobiazgów przydadzą się koperty bąbelkowe, które dają szansę na ochronę najdelikatniejszych artykułów, a przy tym przestaje się gubić drobniutkie dekoracje czy biżuterię, a także śrubki, gwoździe i tym podobne elementy, dotąd pakowane w wolnych przestrzeniach dużych kartonów.

Odpowiednia ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Trudno określić, jaka pogoda będzie w dniu, na który zaplanowaliśmy finalną przeprowadzkę. Już teraz trzeba pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu, by każdy z pakunków uchronić przed zawilgoceniem i zabrudzeniami, które mogą wpłynąć na zniszczenie lub utratę posiadanych właściwości.

Do ochrony delikatnych rzeczy przydaje się folia bąbelkowa, zaś już zapakowane kartony warto owinąć folią stretch. Folia dodatkowo „skleja” ze sobą kilka kartonów, dzięki czemu łatwiej je nosić i pakować, niż pojedyncze sztuki. Stretch chroni przed wilgocią, zabrudzeniami i promieniowaniem słonecznym. Jest lekki, cienki, a do tego elastyczny, stąd bardzo wydajny. Jest również odporny na uszkodzenia i przerwania, dlatego można nim owijać także kanciaste pakunki.

Z takim wyposażeniem pod ręką, każda przeprowadzka pójdzie sprawnie i nie zepsuje nam humoru myśl o uszkodzonych pakunkach.


Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Bałtyk po sezonie

Polskie wybrzeże – dlaczego warto odwiedzić je poza sezonem?

Sezon wakacyjny dawno już minął, jednak jesień i zima to świetny czas na urlopowy wyjazd. …