W zależności od celu, w jakim chcemy świecę zapalić, dobieramy właściwy kolor | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Świece są jak kwiaty: kolor ma znaczenie

Świeca to nie tylko źródło delikatnego, nastrojowego światła, a niekiedy także zapachu. Już sama jej obecność podczas obrzędów religijnych, już sam fakt palenia świec na grobach bliskich świadczą o tym, że przypisywane są jej niezwykłe moce i znaczenia. Również rozmaite formy ezoteryki korzystają ze świecy jako elementu wspomagającego wywoływanie zjawisk niekoniecznie wytłumaczalnych.

Z tego powodu również barwa świecy może mieć określone znaczenie. W zależności od celu, w jakim chcemy świecę zapalić, dobieramy właściwy kolor. Nie ma z tym problemu, możemy dziś kupić świece w dowolnym kolorze, na przykład świece Yankee Candle. Przyjrzyjmy się zatem niektórym barwom świec.

Biała świeca to świeca czysta. Zapalamy ją, gdy naszą intencją jest oczyszczenie, uzyskanie spokoju, ładu, harmonii, a może także pokonanie złych mocy, jakiegoś fatum, choroby, konfliktów z innymi ludźmi. Ma też charakter uniwersalny: zastępuje świecę kolorową, jeśli takiej nie mamy do dyspozycji.

Żółta świeca wspiera umysł, otwiera go na przyswajanie wiedzy. Przy jej świetle zawiera się korzystne transakcje, prowadzi istotne rozmowy i negocjacje. Świeca taka ma pomagać w leczeniu chorób skóry, cukrzycy i zaparć, a także w pozbyciu się zgagi.

Czerwona świeca dodaje siły fizycznej i psychicznej, a także odwagi i determinacji. Sprzyja namiętności, dodaje entuzjazmu, a nawet chroni przed wypadkami. Niektórzy wierzą, że pomaga w leczeniu nowotworów, odmrożeń i anemii oraz wzmacnia wyczerpany chorobą organizm.

Świeca różowa to świeca przyjaźni, miłości i płodności. Pomaga budować i odbudowywać relacje między ludźmi. Dodaje pogody ducha i spokoju, wspiera w depresji i załamaniach nerwowych oraz chorobach serca.

Czarnej świecy przypisywana jest wyjątkowo duża siła magiczna. Jest to świeca, która niszczy, usuwa i rozwiewa tajemnice, złe uroki i negatywny wpływ innych ludzi. Pomaga pozbyć się poczucia winy lub żalu, dobrze służy walce z uzależnieniem. Może jednak także zaszkodzić, powodując stany lękowe.

Świeca niebieska, podobnie jak fioletowa, kojarzona jest z duchowością. Powinna stać w sypialni, albowiem ochrania ludzi w czasie snu. Daje mądrość i spokój ducha, ułatwia ekstazę religijną. Jej działaniem leczniczym ma być pomoc w leczeniu biegunki, bólu głowy i gardła, wysypki i skaleczeń.

Zielona świeca symbolizuje zdrowie, siłę i sprawność, a także dobrobyt. Zalecana jest ludziom przeziębionym, cierpiącym na nadciśnienie, wrzody lub nerwice, a także nowotwory. Sprzyja płodności.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

bomberka motywy roślinne

Moda po pandemii – co się teraz nosi?

Niespodziewany wybuch pandemii COVID-19 wpłynął na każdy aspekt naszego życia. Ubrania nie były wyjątkiem – …