W zależności od celu, w jakim chcemy świecę zapalić, dobieramy właściwy kolor | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Świece są jak kwiaty: kolor ma znaczenie

Świeca to nie tylko źródło delikatnego, nastrojowego światła, a niekiedy także zapachu. Już sama jej obecność podczas obrzędów religijnych, już sam fakt palenia świec na grobach bliskich świadczą o tym, że przypisywane są jej niezwykłe moce i znaczenia. Również rozmaite formy ezoteryki korzystają ze świecy jako elementu wspomagającego wywoływanie zjawisk niekoniecznie wytłumaczalnych.

Z tego powodu również barwa świecy może mieć określone znaczenie. W zależności od celu, w jakim chcemy świecę zapalić, dobieramy właściwy kolor. Nie ma z tym problemu, możemy dziś kupić świece w dowolnym kolorze, na przykład świece Yankee Candle. Przyjrzyjmy się zatem niektórym barwom świec.

Biała świeca to świeca czysta. Zapalamy ją, gdy naszą intencją jest oczyszczenie, uzyskanie spokoju, ładu, harmonii, a może także pokonanie złych mocy, jakiegoś fatum, choroby, konfliktów z innymi ludźmi. Ma też charakter uniwersalny: zastępuje świecę kolorową, jeśli takiej nie mamy do dyspozycji.

Żółta świeca wspiera umysł, otwiera go na przyswajanie wiedzy. Przy jej świetle zawiera się korzystne transakcje, prowadzi istotne rozmowy i negocjacje. Świeca taka ma pomagać w leczeniu chorób skóry, cukrzycy i zaparć, a także w pozbyciu się zgagi.

Czerwona świeca dodaje siły fizycznej i psychicznej, a także odwagi i determinacji. Sprzyja namiętności, dodaje entuzjazmu, a nawet chroni przed wypadkami. Niektórzy wierzą, że pomaga w leczeniu nowotworów, odmrożeń i anemii oraz wzmacnia wyczerpany chorobą organizm.

Świeca różowa to świeca przyjaźni, miłości i płodności. Pomaga budować i odbudowywać relacje między ludźmi. Dodaje pogody ducha i spokoju, wspiera w depresji i załamaniach nerwowych oraz chorobach serca.

Czarnej świecy przypisywana jest wyjątkowo duża siła magiczna. Jest to świeca, która niszczy, usuwa i rozwiewa tajemnice, złe uroki i negatywny wpływ innych ludzi. Pomaga pozbyć się poczucia winy lub żalu, dobrze służy walce z uzależnieniem. Może jednak także zaszkodzić, powodując stany lękowe.

Świeca niebieska, podobnie jak fioletowa, kojarzona jest z duchowością. Powinna stać w sypialni, albowiem ochrania ludzi w czasie snu. Daje mądrość i spokój ducha, ułatwia ekstazę religijną. Jej działaniem leczniczym ma być pomoc w leczeniu biegunki, bólu głowy i gardła, wysypki i skaleczeń.

Zielona świeca symbolizuje zdrowie, siłę i sprawność, a także dobrobyt. Zalecana jest ludziom przeziębionym, cierpiącym na nadciśnienie, wrzody lub nerwice, a także nowotwory. Sprzyja płodności.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

jasny salon aranżacja wnętrza

Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji wnętrz?

Aranżacja wnętrza, bez względu na to, czy urządzasz mieszkanie, dom, czy też biuro, wymaga określenia …