zmień łazienkę w weekend
Renowacja łazienki nie musi wiązać się z ogromnymi nakładami pieniędzy i czasu. Niewielkie zmiany mogą zdecydowanie odświeżyć wygląd starej łazienki, a komfort korzystania z niej docenią wszyscy domownicy i goście | fot.: Fotolia

Szybkie i łatwe sposoby na zmiany w łazience

Jeśli masz już dość swojej starej łazienki, przygotowaliśmy dla ciebie tanie i łatwe do zrobienia pomysły na wykończenie łazienki. Poniższe sposoby nie nadwyrężają budżetu, nie wymagają też dużego nakładu czasu.

Oświetlenie

Najważniejsze ulepszenie, które możesz wykonać w swojej łazience, to zmiana oświetlenia. Szwedzkie badania wykazały, że oświetlenie w połączeniu z odpowiednim kolorem pozytywnie wpływa na nastrój. Zmiana oświetlenia nie jest trudna ani droga, ale sprawia, że łazienka wygląda świeżo i staje się większa. Starsze lampy i oświetlenie rzucają nieatrakcyjne cienie. Jeśli zmiana urządzenia nie jest możliwa, możesz wymienić żarówkę na taką, która zapewnia bardziej nowoczesną barwę światła.

Dostępnych jest wiele różnych niedrogich opraw oświetleniowych. Wymień przestarzałe urządzenia oświetleniowe na nowe. Projekty elektryczne najlepiej pozostawić profesjonalistom, ale przy pewnych wskazówkach, zmiana opraw oświetleniowych nie powinna być trudna dla majsterkowicza. Bądź oryginalny podczas modernizacji oświetlenia. Wybierz oprawy LED oraz listwy oświetleniowe. Nadadzą one nowoczesny charakter starszej łazience.

Farba

Po podniesieniu jakości oświetlenia w łazience, przemalowanie będzie kolejnym szybkim i prostym ulepszeniem łazienki. Wybierz jasne kolory na duże powierzchnie ścian, a ciemniejsze odcienie dla akcentów. Przed malowaniem sprawdź, jak wyglądają kolory w ulepszonym oświetleniu, ponieważ temperatura światła może zmienić odcień koloru.

Obrazy

Nie musisz patrzeć na brzydkie ściany w swojej łazience. Zdecyduj się na tanie wodoodporne wydruki na płótnie. Wybierz ponadwymiarowe proporcje, aby uzyskać najlepszy efekt wizualny. Aby uzyskać unikalny wygląd, możesz zlecić wykonanie obrazu lokalnej drukarni.

Aktualizacja wyposażenia łazienki

Szybki i prosty pomysł na wykończenie łazienki polega na wymianie sprzętu w łazience, np. szuflad, wieszaków na ręczniki i uchwytu na papier toaletowy. W szczególności, gdy wyposażenie twojej łazienki pamięta jeszcze czasy PRL-u. Wymiana akcesoriów jest bardzo prosta. Zastąp istniejący sprzęt wyposażeniem o podobnych wymiarach oraz takim samym ułożeniem otworów. Będzie to oznaczać mniej dziur do wykonania (i ukrycia) w szafkach i ścianach.

Łatwą i szybką aktualizacją łazienki będzie wymiana starej deski sedesowej na wolnoopadającą. Jej koszt mieści się w granicach 50-150 złotych. Funkcjonalnym i estetycznym rozwiązaniem będzie też zakup niewielkiego kosza na śmieci wykonanego ze szczotkowanego aluminium.

Zadbaj o wymianę dozownika do mydła oraz kubka na szczoteczki do zębów. Zdecydowanym powiewem świeżości w starej łazience będzie wymiana dywanika. Postaw na jasne kolory, które ożywią wnętrze, zwłaszcza w małym pomieszczeniu. Ożywiającym akcentem w łazience będzie też roślinność. Kup doniczkę w minimalistycznym stylu i posadź w niej kwiaty. Pamiętaj, żeby wybierać rośliny przystosowane do zmieniających się warunków. W łazienkach panuje na przemian wilgoć i susza. Panują tam też duże skoki temperatur. W wilgotnej atmosferze pięknie rozwijają się prawie wszystkie rośliny, z wyjątkiem kaktusów oraz roślin z grupy sukulentów.

Renowacja łazienki nie musi wiązać się z ogromnymi nakładami pieniędzy i czasu. Niewielkie zmiany mogą zdecydowanie odświeżyć wygląd starej łazienki, a komfort korzystania z niej docenią wszyscy domownicy i goście. Pamiętaj też, że nawet najbardziej nowoczesna łazienka nie będzie wyglądała dobrze, gdy zostanie zagracona. Dbaj więc o jej czystość, a kosmetyki przechowuj w specjalnych szufladach i pojemnikach. Mamy nadzieję, że powyższe porady pomogą Ci w szybkim i tanim odnowieniu łazienki.

KGR

Sprawdź także

kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa. Eleganckie i praktyczne rozwiązanie dla Twojej łazienki

Kabina prysznicowa to istotny element każdej łazienki. Nie tylko pełni praktyczne funkcje, ale również, dzięki …