kurier w maseczce pakujący paczki na samochód
Tani kurier, który jest jednocześnie sprawdzony i polecany, to połączenie wprost idealne! | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Tradycyjny kurier czy Paczkomaty InPost? Co wybrać?

Kurier InPost to popularny wybór wśród wielu firm, ale także osób prywatnych. Jego oferta jest tania, ale jednocześnie sprawdzona i rzetelna. Mamy do wyboru różne opcje nadawania i dostarczania przesyłek kurierskich, co daje nam możliwość wybrania najbardziej korzystnej dla nas oferty. Tani kurier, który jest jednocześnie sprawdzony i polecany, to połączenie wprost idealne! Dlatego dziś podpowiemy, jak wygląda nadawanie, wysyłanie i odbieranie przesyłki przez InPost!

Gdzie zamówić kuriera?

Całą naszą przygodę z wysyłką przesyłki kurierskiej trzeba zacząć od jej nadania. Możemy to zrobić w bardzo prosty sposób. Posłuży nam w tym celu oczywiście Internet. Najlepiej będzie, jeśli udamy się na stronę porównywarki firm kurierskich. Tam tani kurier od razu wyskoczy nam w wyszukiwaniu – i z pewnością będzie to InPost! Najlepiej będzie, jeśli zdecydujemy się na samodzielne dostarczenie paczki do paczkomatu. Taka opcja jest najtańsza. Jednak zacznijmy od początku.

Jak zamówić taniego kuriera online?

Na stronie porównywarki kurierów musimy wpisać odpowiednie dane naszej paczki. Chodzi tutaj o jej wymiary, wagę oraz opcjonalne informacje. Takimi dodatkowymi wiadomościami może być kwota ubezpieczenia lub możliwość wysłania przesyłki pobraniowej. Wszystkie te opcje są dostępne w InPost. Przesyłki kurierskie tej firmy zawdzięczają swoją niską cenę sieci paczkomatów. Poprzez nadanie paczki i odebranie jej właśnie w ten sposób zaoszczędzamy pieniądze, ale także czas. Zamów kuriera do paczkomatu i przekonaj się, jak szybko przesyła dotrze do wskazanego miejsca!

Jak nadać przesyłkę w paczkomacie?

Przed wyjściem z domu i udaniem się do paczkomatu musimy załatwić kilka formalności. Po wyszukaniu uzupełnionych przez nas danych należy wybrać odpowiednią opcję wysyłki. Teraz przechodzimy do składania zlecenia. Uzupełniamy dodatkowe dane, tym razem nadawcy oraz adresata. Dokonujemy także wyboru paczkomatu, w którym nadamy przesyłkę oraz drugiego miejsca, w którym paczka zostanie odebrana. Zostaniemy także poproszeni o podanie zawartości przesyłki kurierskiej. Jest to potrzebne do sprawdzenia, czy nie zawiera ona przedmiotów niedozwolonych. Po zakończeniu uzupełniania wszystkich danych możemy wydrukować list przewozowy. Należy umieścić go na opakowaniu paczki.

Umieszczanie przesyłki kurierskiej w paczkomacie

Przesyłki kurierskie z listem przewozowym możemy umieścić w paczkomacie. Obsługuje się go za pomocą dotykowego panelu lub też z poziomu aplikacji mobilnej. Druga opcja zapewnia nam szybki dostęp do skrytki bez czekania w ewentualnej kolejce. W opcjach wybieramy „nadaj przesyłkę”. Teraz naciskamy komunikat „mam już paczkę ze specjalną etykietą”. Chodzi tu o naklejony list przewozowy. Teraz zostaniemy poproszeni o zeskanowanie kodu z tej etykiety. Robimy to z pomocą skanera umieszczonego pod ekranem dotykowym na paczkomacie. Teraz, na podstawie podanych w zleceniu wymiarów paczki, zostanie otwarta odpowiednia skrytka na naszą paczkę. Zamykamy szafkę, klikamy „drukuj potwierdzenie” i gotowe! Kurier InPost odbierze paczkę i dostarczy do odpowiedniego paczkomatu!

Więcej przeczytasz na: https://allekurier.pl/firmy-kurierskie/inpost

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kurier dostarczający paczkę dojrzałemu mężczyźnie

Zamów kuriera w dobrej cenie

Lubisz robić zakupy przez internet? Jednak coraz częściej wydaje ci się, że za przesyłkę płacisz …