Urządzasz kuchnię? Sprawdź, jakie technologie powinny znaleźć się w Twojej lodówce!

Wydawać by się mogło, że technologia NoFrost, której zadaniem jest zapobieganie osiadania szronu na ściankach wewnętrznych lodówki, jest standardem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jeżeli jesteś właśnie na etapie wyboru sprzętu AGD do swojej kuchni, zwróć szczególną uwagę na to, jaka zagości w niej chłodziarko-zamrażarka. Wolnostojąca czy do zabudowy? To tylko jedna z decyzji, które musisz podjąć. Estetyka bowiem to nie wszystko. Równie ważne (jeśli nie ważniejsze!) są parametry techniczne urządzenia, które posłuży do przechowywania żywności. Zobacz, czego nie może zabraknąć w Twojej nowej lodówce.

Dlaczego wybór dobrej jakości lodówki jest ważny? Przede wszystkim dlatego, że to sprzęt, który będzie pracował w Twojej kuchni przez całą dobę. Od jego niezawodnej pracy zależy jakość jedzenia, które trafi później na talerze Twoich bliskich. Po drugie zaś – lodówkę kupujemy średnio raz na 10 lub więcej lat. Nie pozwól więc na to, aby o wyborze konkretnego modelu zadecydowała jego najniższa cena czy też reklama, którą widziałeś w telewizji. Zwróć uwagę przede wszystkim na to, jakie technologie może zaoferować sprzęt, który Cię interesuje. Oto te, na które warto zwrócić uwagę.

NoFrost

Wydawać by się mogło, że technologia NoFrost, której zadaniem jest zapobieganie osiadania szronu na ściankach wewnętrznych lodówki, jest standardem. Okazuje się jednak, że nie każda chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca ją oferuje. Dlatego dokładnie sprawdź, czy model, który Cię interesuje, oferuje zamrażanie produktów obiegowym powietrzem chłodzącym i odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz. To podstawa, jeśli chcesz uniknąć konieczności regularnego rozmrażania sprzętu w Twojej kuchni.

BioFresh

Jaka temperatura jest najodpowiedniejsza dla jedzenia w twojej lodówce? Zasadniczo – im bliżej zera, tym lepiej – zwłaszcza, gdy chodzi o warzywa oraz owoce. Odpowiednio schłodzone, znacznie dłużej zachowają swoją świeżość i idealną konsystencję, a przede wszystkim – pełne wartości odżywcze. Aby mieć pewność, że będziesz je mógł przechować w odpowiedniej temperaturze, sprawdź, czy interesująca cię chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca lub do zabudowy została wyposażona w szufladę BioFresh lub podobną. Tę technologię oferują m.in. lodówki znanej marki Liebherr.

Kostkarka do lodu

To wyposażenie opcjonalne, które zaoferować może coraz więcej lodówek dostępnych na naszym rynku. Urządzenie do przygotowywania kostek lodu najczęściej znaleźć można w modelach większych, w tym Side-by-Side oraz FrenchDoor. Wbrew pozorom tego typu dodatek nie jest tylko fanaberią. Świeży i gotowy do użycia lód będzie zbawieniem w upalne letnie dni. Jeśli więc chcesz, aby lodówka dostarczała Ci orzeźwienia, upewnij się, że interesujący Cię model został wyposażony w tę technologię. Możesz wybrać kostkarkę, którą należy podpiąć do instalacji wodnej lub model ze zbiornikiem na wodę.

VarioSpace, czyli swoboda aranżacji przestrzeni

Idealna chłodziarko-zamrażarka to taka, która dostosowuje się do Twoich potrzeb – pozwalając nie tylko precyzyjnie regulować temperaturę chłodzenia, ale też układać produkty w komfortowy i ergonomiczny sposób. Dlatego warto sprawdzić, czy interesujący cię model został wyposażony w komfortowy system ich organizacji. Dobrze sprawdzą się np. wyjmowane szklane płyty, którymi łatwo można oddzielać od siebie poszczególne strefy zamrażarki – tak, aby możliwe było, w razie potrzeby, swobodne umieszczenie wewnątrz dużego tortu czy innego „niewymiarowego” dania.

Wybierając, przyjrzyj się również koniecznie klasie energetycznej interesującej Cię chłodziarki – im wyższa, tym niższy rachunek za prąd zapłacisz.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

zlew gastronomia

Jak dobrze zorganizować przestrzeń w lokalu gastronomicznym? Cenne porady

Kuchnia stanowi serce każdego dobrego lokalu gastronomicznego. Prawidłowa organizacja jej przestrzeni nie jest jednak prostym …