znicze
Wkłady w zniczach prezentują się bardzo efektownie, ładnie świecą i wypalają się do końca | fot.: stock.adobe.com

Wkłady do zniczy cenione za walory użytkowe

Najwyższej jakości wkłady do zniczy cenione są za możliwość długiego palenia. Wśród produktów można wyróżnić te, które posiadają wkłady olejowe bądź parafinowe. Pierwsze z wymienionych charakteryzują się bardzo wysoką jakością wykonania. W swoim składzie posiadają one aż 30% oleju, który wpływa bezpośrednio na wydajność produktu i możliwość intensywnego, długiego wypalania nawet do 6 dni. Co ważne, tego typu wkłady nie wydzielają nieprzyjemnego dymu ani się nie kopcą. Co istotne, wypalają się one do samego końca, dzięki czemu można mieć pewność, że produkt w żadnym wypadku się nie zmarnuje. Ich cechą charakterystyczną są klasyczne kształty oraz standardowe wymiary. Z powodzeniem dopasują się one do każdego rodzaju znicza.

Parafinowe wkłady, które charakteryzują się długim czasem palenia

Parafinowe wkłady do zniczy charakteryzują się atrakcyjną ceną i dobrymi walorami użytkowymi. Parafina nadaje produktom spójną, niekruszącą się strukturę, dzięki czemu można mieć pewność, że znicz ładnie będzie się wypalał. Co ważne, tego typu produkty nie brudzą szkła i nie kopcą się. Sprawdzają się one doskonale w każdych warunkach atmosferycznych. Tego typu wkład do zniczy można zapalić zarówno latem jak i zimą, mając pewność, że będzie się on efektownie wypalał do samego końca. Tego typu wkład wyróżnia się aksamitną bielą, która dobrze się łączy kolorystycznie ze szkłem danej świecy. Co ważne, parafina jest materiałem bezwonnym, nie wydziela zapachów, co stanowi duży walor.

Wkłady, które palą się jasnym, równomiernym płomieniem

Wkłady do zniczy wyróżniają się stosunkowo długim czasem palenia jak i również jasnym, równomiernym płomieniem. Można je wypalać z okazji popularnych świąt listopadowych oraz grudniowych. Sprawdzą się także przy wyższych temperaturach w czasie Wielkiej Nocy oraz innych świąt. Wkłady w zniczach prezentują się bardzo efektownie, ładnie świecą i wypalają się do końca. Wśród tego typu produktów można wyróżnić te, które świecą się bardzo długo, nawet do 120 godzin. Warto zaznaczyć, że we wkładach do zniczy stosowana jest solidna osłona, która wykazuje odporność na wysokie temperatury. Dzięki temu nie występuje żadne ryzyko stopienia się produktu bądź zniszczenia znicza. Znicze są idealne na każdą okoliczność, przez cały rok. Co istotne, można mieć pewność, że będą one się palić jednostajnym płomieniem zarówno podczas wysokiej wilgotności powietrza jak i w czasie upałów oraz nadmiernego promieniowania słonecznego. Sprawdzą się one doskonale w każdych warunkach pogodowych.

Materiał partnera