Podróż z rodziną samochodem
Chęć poznawania nowych nieznanych miejsc jest dużo większa niż korzystanie z utartych szlaków pozostałych wycieczkowiczów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Daleka podróż samochodem z małymi dziećmi – jak się odpowiednio przygotować

Wybierasz się na pierwsze samodzielnie zorganizowane wakacje? Tym razem organizacją zająłeś się sam, bez angażowania biura podróży i jedziesz własnym samochodem z rodziną? Będzie to na pewno nie lada wyzwanie, ale odpowiedni plan pozwoli Tobie i Twojej rodzinie przeżyć wspaniałą przygodę.

Przeglądając oferty biur podróży ciągle czytasz o takich samych atrakcjach , na dodatek masz dość korzystania z wycieczek fakultatywnych, które są drogie i nie zawsze dobrze zorganizowane? Chęć poznawania nowych nieznanych miejsc jest dużo większa niż korzystanie z utartych szlaków pozostałych wycieczkowiczów. I właśnie podróż samochodem pozwala na zaspokojenie ciekawości świata, daje możliwość przemieszczania się w dowolnie wybrane miejsca. Wybierając się w tę samodzielną podróż z dziećmi musisz mieć jednak kilka ważnych aspektów na uwadze.

Ubezpieczenie Assistance podczas podróży

Planując wakacje samochodem od dobrego ubezpieczenia powinniśmy zacząć. Ubezpieczenie zapewni w razie potrzeby pomoc specjalistów na drodze podczas awarii samochodu, wypadku, a nawet kradzieży. Wykup ubezpieczenie, które obowiązuje przez 24 h na dobę, na obszarze Europy oraz w Polsce. Zapoznaj się z ofertą ubezpieczyciela, warunkami spisanymi w OWU ponieważ oprócz dobrego assistance za granicą często też posiadają dodatkowe ubezpieczenia dla kierowcy i Twoich pasażerów, takie jak np. opieka medyczna, transport pasażerów, wynajem samochodu zastępczego oraz opłacenie hotelu dla całej rodziny. Wybierz najbardziej odpowiedni wariant dla ciebie i Twojej rodziny.

Daleka podróż samochodem z małym dzieckiem
Planując wakacje samochodem od dobrego ubezpieczenia powinniśmy zacząć. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak spakować bagaż dla dziecka?

Zanim zacznie się beztroskie plażowanie oraz kąpiele słoneczne, trzeba się odpowiednio przygotować. W walizce powinny znajdować się kremy z odpowiednio wysokim filtrem przeciwsłonecznym oraz kąpielówki, a jeżeli dziecko ma wrażliwą skórę dobrym pomysłem są stroje kąpielowe z rękawkiem, który przykryje miejsca najbardziej narażone na zaczerwienienia.

Zaopatrz się także w odpowiednią liczbę pieluch oraz chusteczek nawilżanych – maluchy będzie trzeba przewijać podczas podróży. Pamiętaj, by mieć zawsze przy sobie woreczki na brudne pieluszki, zwłaszcza w upalne dni, kiedy nie ma w pobliżu żadnego kosza na śmieci.

Co z torbą dla dorosłych – o jakim ekwipunku nie powinniśmy zapominać?

Podczas zamieszania związanego z pakowaniem się nie zapomnij o dokumentach, takich jak dowody osobiste oraz paszporty.

Skompletuj na każdy dzień wakacji strój, dzięki czemu unikniesz zabierania mnóstwa ciuchów, których potem i tak nie założysz. Ważne aby w walizce dziecka nie zabrakło koszulek na krótki rękaw, szortów, spódniczek, sukienek oraz w razie pogorszenia pogody bluzy na długi rękaw, długich spodni oraz cienkiej kurteczki przeciwdeszczowej. Jeżeli chodzi o obuwie wystarczą klapki lub sandałki oraz jedna para butów pełnych. Jeszcze tylko odpowiednia ilość bielizny i kapelusz przeciwsłoneczny.

Dziecko w foteliku
Zanim zacznie się beztroskie plażowanie oraz kąpiele słoneczne, trzeba się odpowiednio przygotować. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaki kierunek wybrać?

Polacy bardzo chętnie decydują się na wakacje poza granicami kraju. Wycieczki na własną rękę nie są rzadkością, wciąż najbardziej wybieranym kierunkiem jest Chorwacja i nic dziwnego ponieważ jest tam bardzo pięknie, a krystalicznie czysta woda wciąż przyciąga coraz tu nowych turystów. Poza tym, Polacy także uwielbiają Francję, Lazurowe Wybrzeże oraz słynne Saint Tropez. Węgry pomimo tego, że są dość blisko Polski posiadają cieplejszy klimat, dlatego również i tam wyjeżdżamy na wakacje. I oczywiście Bułgaria to kultowe miejsce, które odwiedzali nasi rodzice oraz dziadkowie, znów wraca do łask. Powstaje tam z roku na rok coraz więcej hoteli i powoli odzyskują swój dawny blask.

Podróże autem mają tylu samo zwolenników, co przeciwników. Latanie samolotem może i jest wygodniejsze za to wyjazd samochodem daje zdecydowanie więcej możliwości, jeśli chodzi o poznawanie nowych miejsc niekoniecznie przepełnionych turystami. A Ty, co wybierzesz?

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Kobieta podróżująca autem osobowym

Nowoczesne systemy wspierające kierowcę. Co potrafią współczesne samochody?

Reputacja marki i wysoka jakość wykonania nie wystarczą, żeby przekonać klientów do zakupu samochodu. Obecnie …