Dywan w ładnym pokoju dziecięcym
Bardzo ważną cechą dywanów dla dzieci jest łatwość utrzymania ich w czystości. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Dlaczego w pokoju dziecięcym powinien znaleźć się dywan?

Istnieje wiele sposobów na udekorowanie pokoju pociechy, jednym z nich jest z pewnością zakup odpowiedniego dywanu.

Producenci paneli podłogowych raczą nas bogatą ofertą kolorystyczną oraz szeroką gamą wzorów swoich produktów. Mimo że w nowym domu czy świeżo wyremontowanym mieszkaniu podłogi prezentują się bardzo estetycznie, to warto jest pomyśleć o ubogaceniu ich takimi dodatkami jak dywany, szczególnie w przypadku, gdy mówimy o pokoju dla pociechy. W tym szczególnym pomieszczeniu dywan jest nie tylko dekoracją, ale również praktycznym dodatkiem podnoszącym poziom bezpieczeństwa dziecka.

Czym powinny się charakteryzować dywany do pokoju dziecięcego?

Przed wyborem konkretnych dywanów dla dzieci, należy się zastanowić nad tym, jaką funkcję mają one pełnić. Czy dany model ma tylko służyć jako dekoracja i przyjazne miejsce do zabaw? Czy powinien również pełnić rolę edukacyjną? Decydując się na drugi wariant, można z powodzeniem wybrać dywan z nadrukowanymi literami lub cyferkami, dzięki którym pociecha szybko nauczy się alfabetu oraz liczenia. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również model w kolorową kratkę, który od najmłodszych lat będzie pobudzał wyobraźnię pociechy i skłaniał ją do poznawania barw.

Bardzo ważną cechą dywanów dla dzieci jest łatwość utrzymania ich w czystości. Z tego względu należy szukać egzemplarzy, które można również prać w pralce automatycznej. Ponadto muszą one być robione z materiałów, które nie uczulają.

Dywan do pokoju chłopca, a dywan do królestwa dziewczynki

Kupując dywany dla dzieci trzeba wziąć pod uwagę płeć maluchów. Dziewczynkom spodobają się modele, na których znajdować będą się wróżki, jednorożce czy zwierzątka. Natomiast chłopcom z pewnością przypadną do gustu egzemplarze przyozdobione np. w wóz strażacki lub ukazujące motywy marynarskie czy też obraz kontynentów całego świata. Jeśli w początkowej fazie dorastania chłopiec i dziewczynka będą mieszkać w jednym pomieszczeniu, to można wybrać bardziej neutralne dywany do pokoju dziecięcego w odcieniach szarości, które będą przyozdobione np. gwiazdkami lub chmurkami. Propozycje, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek znajdziecie na: https://www.lampsandco.pl/kategoria/dywany-dla-dzieci.

Przytulny pokój dzięki dywanom dla dzieci

Dzięki dywanom do pokoju dziecięcego, pociechy mogą oddawać się długim zabawom. Szczególnie w latach najmłodszych rozpiera je energia, co niejednokrotnie kończy się upadkami. Dywaniki umieszczone w pomieszczeniu mogą nie tylko w znaczący sposób ograniczyć ryzyko poślizgnięcia się, ale również zamortyzować bliskie spotkanie z podłożem. Ponadto ich rolą jest izolowanie od chłodnej podłogi, dzięki czemu pociechy mogą bawić się boso nawet długimi godzinami, a w stopy będzie im ciepło. Umieszczając dywan o odpowiedniej grubości i wystarczająco dużej powierzchni można mieć pewność, że w pomieszczeniu poprawi się również akustyka, a w przypadku pokoju położonego na domowym piętrze lub znajdującego się bloku mieszkalnym, zapewnione zostanie znaczne ograniczenie dźwięków wydobywających się z niższych kondygnacji. Oferta dywanów do pokoju dziecięcego jest bardzo duża. Z łatwością można znaleźć modele, które będą w pełni pasować do pokoju niemowlaka jak i starszaka. Najważniejsze, aby były one w pełni bezpieczne i działały na wyobraźnię pociechy.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dom salon

Top 5 rzeczy, których nie może zabraknąć w pokoju nastolatka

Aranżacja pokoju nastolatka według jego gustu zapewne nie odpowiada Waszym gustom. To zrozumiałe, bo czasami …