rower trójkołowy dla młodzieży
Takie specjalistyczne rowery rehabilitacyjne możemy kupić w specjalistycznych sklepach | fot.: materiał partnera

Jak wybrać rower dla dzieci i młodzieży?

Wybór roweru dla naszego dziecka może nastręczać różne trudności. Po pierwsze – wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko, po drugie ile ma wzrostu i ile waży. Dla małych dzieci będziemy wybierać rowery trójkołowe, a dla starszych tradycyjne rowery o większych kołach już bez dodatkowych kółek. istnieją też specjalne rowery dla osób niepełnosprawnych. Czy warto kierować się tu marką, czy jednak funkcjonalnością roweru? Na co zwracać uwagę w trakcie kupna roweru?

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • trójkołowe rowery dla młodzieży – gdzie je kupić
  • jak wybrać najlepszy rower dla swojego dziecka

Kupno roweru to dziś duży wydatek, dlatego bardzo uważnie należy prześledzić ofertę rowerów dla młodzieży. Aby wybrać najlepszy model dla naszego dziecka przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym, jaki typ roweru chcemy kupić. Czy zależy nam na tym, aby był to typowy rower miejski czy rower górski, a może rower bardziej wyczynowy do jazdy na nietypowym terenie? Dodatkowo należy także zwrócić uwagę na wagę roweru, aby dziecku dobrze się jeździło.

rower trójkołowy młodzieżowy
Kupno roweru to dziś duży wydatek, dlatego bardzo uważnie należy prześledzić ofertę rowerów dla młodzieży | fot.: materiał partnera

Rowery dla młodzieży na co zwracać uwagę?

Po pierwsze, musimy zastanowić się jaki mamy budżet na zakup roweru. Jeśli już wiemy ile chcemy wydać na rower dla dziecka, wtedy w tej cenie szukamy odpowiedniego modelu roweru. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na wiek dziecka oraz jego wagę i wzrost. Rower musi być dopasowany do wzrostu dziecka oraz jego wieku przede wszystkim dlatego, aby dziecko z łatwością nauczyło się na nim jeździć. Warto też pamiętać o tym, że nim dziecko zacznie w ogóle jeździć na rowerze warto nauczyć go balansować równowagą na rowerku bez pedałów. Taki rowerek to świetny trening przed właściwą nauką. Jeśli jednak nie zaczynaliśmy od tego typu rowerku warto wybrać rowerek trójkołowy, który pomoże dziecku najpierw oswoić się ze sprzętem, a potem odjąć dodatkowe koła i trzymać balans we właściwy sposób. Będzie to wstęp do właściwej jazdy na rowerze. Kupując dziecku rower warto zwrócić uwagę na wagę sprzętu. Rama aluminiowa pozwala na to, aby rower był lżejszy i dziecku wygodnie się jeździło i manewrowało rowerem. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wielkość kół. To istotne, ponieważ w zależności od wieku i wzrostu dziecka wielkość kół ma duże znaczenie w wygodzie jazdy. Im większe dziecko tym większe koła. Dodatkowo liczy się ilość przerzutek, rodzaj i ilość hamulców, a także dodatkowe elementy wyposażenia. Jednak te dodatkowe elementy zależą już upodobań dziecka oraz tego, ile chcemy przeznaczyć na zakup roweru.

Rowery trójkołowe dla młodzieży – gdzie szukać?

Powszechnie przyjęło się, że rowerami jeżdżą osoby całkowicie zdrowe. Jednak osoby niepełnosprawne, czy dzieci niepełnosprawne mogą także jeździć na rowerze. Idealnym rozwiązaniem są wtedy rowery trójkołowe dla młodzieży oraz dorosłych, które pozwalają im cieszyć się jazdą na rowerze. Mimo pewnych niedociągnięć oraz utrudnień zdrowotnych, dzięki dodatkowemu kołu z tyłu, mogą one utrzymywać równowagę w prawidłowy sposób i cieszyć się jazdą na rowerze. Takie specjalistyczne rowery rehabilitacyjne możemy kupić w specjalistycznych sklepach, gdzie oferowane są różne typy rowerów oraz modele o zróżnicowanej wadze i dodatkowym wyposażeniu. Takie rowery kupuje się również na specjalne zamówienie, Są one dostosowane do potrzeb konkretnej osoby niepełnosprawnej. Dzięki internetowi taki trójkołowy rower możemy kupić online i zamówić go z dostawą do domu,  jednak musimy poczekać na jego wyprodukowanie nieco dłużej. Ale takie czekanie jest opłacalne, ponieważ wtedy osoba niepełnosprawna może cieszyć się jazdą na rowerze.

Materiał partnera