meble do pokoju niemowlaka
Łóżeczko stanowi najważniejszy element wyposażenia pokoju niemowlaka | fot.: materiał partnera

Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka? Jakie meble wybrać?

O urządzenie pokoju dla niemowlaka należy zadbać, zanim pojawi się w domu. Bezpieczna i przyjazna przestrzeń ma znaczący wpływ na rozwój maluszka. Konieczne jest również jej zorganizowanie w taki sposób, aby opieka nad nim była wygodna. Znacznie mają meble dla niemowlaka – ich estetyka i funkcjonalność. Jakie meble są odpowiednie do pokoju niemowlaka?

Meble do pokoju niemowlaka – jakie łóżeczko wybrać?

Łóżeczko stanowi najważniejszy element wyposażenia pokoju niemowlaka. W pierwszych tygodniach życia sen jest czynnością, która zajmuje mu najwięcej czasu. Maluszek śpi w nocy, ale również przesypia sporą część dnia. Aby meble dla niemowląt spełniały swoją funkcję w należyty sposób, trzeba zwrócić uwagę na detale. W przypadku łóżeczka ważna jest możliwość regulacji materaca. Dobrym rozwiązaniem jest regulacja kilkustopniowa, która pozwala na obniżanie materaca w miarę, jak dziecko rośnie.

Kilkustopniowa regulacja łóżeczka zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ chroni dziecko przed wypadnięciem. Na dodatek rodzice nie muszą mocno schylać się, gdy zajmują się niemowlęciem, dzięki czemu nie przeciążają kręgosłupa. Starannie zaprojektowane mebelki dla niemowlaka mogą być wyposażone również w dodatkowe funkcje. Niektóre modele łóżeczek mają przewijak, dzięki czemu nie trzeba kupować go osobno, a inne wysuwaną szufladę na pościel lub inne podręczne rzeczy potrzebne przy opiece dziecka.

Kolekcje mebli dla niemowląt – idealna aranżacja pokoju

Aranżacja pokoju niemowlaka nie musi przysparzać żadnych kłopotów. W ofercie sklepu Pinio znajdziesz mebelki do pokoju niemowlaka w postaci pełnych kolekcji. Dzięki temu nie istnieje problem z dopasowaniem do siebie łóżeczka, komody, szafy i innych detali takich jak półki wiszące. Wejdź na stronę https://www.pinio.com.pl/ i przekonaj się o wyjątkowości stylu oraz funkcjonalności dopasowanych do siebie mebli.

Meble dla niemowlaka – dlaczego komoda jest potrzebna?

Poza łóżeczkiem najpotrzebniejszym meblem w pokoju niemowlaka jest komoda. Szafa na tym etapie życia nie sprawdza się tak dobrze. To dobre rozwiązanie, gdy dziecko jest starsze i potrzebuje zawiesić bluzę lub kurteczkę na wieszaku. Ważne, aby meble do pokoju niemowlaka były praktyczne. Komody są dostępne w różnych wydaniach. W zależności od projektu mają różną liczbę szuflad, a dodatkowo mogą być wyposażone w zamykaną szafkę. Szuflady ułatwiają segregację rzeczy. W górnych szufladach warto umieścić rzeczy, po które sięgasz najczęściej.

Przewijak nie stanowi koniecznego elementu wyposażenia pokoju niemowlaka, ale zdecydowanie ułatwia opiekę nad nim. Specjalne meble do pokoju niemowlaka są już wyposażone w przewijak. Możesz kupić łóżeczko, które je posiada lub komodę. Komoda jest na tyle wysoka, że zapewnia wygodę przewijania. Gdy dziecko podrośnie, blat może służyć jako miejsce na zabawki lub inne drobiazgi. Producenci kolekcji mebli dziecięcych oferują wiele opcji, które można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Materiał partnera

Sprawdź także

farby pokój dziecięcy

Farby do pokoju dziecięcego – jakie wybrać?

Malowanie pokoju dziecka to duże wyzwanie dla każdego kochającego rodzica. W końcu chodzi o urządzenie …