stroje kąpielowe dla dzieci
Kompletowanie dziecięcej garderoby może sprawić wiele radości. Jednak często musimy pamiętać o tym, że ważny jest nie tylko wygląd danej rzeczy, ale również jego funkcjonalność | fot.: Pexels

Jakie stroje kąpielowe wybrać dla dziecka?

Kompletowanie dziecięcej garderoby może sprawić wiele radości. Jednak często musimy pamiętać o tym, że ważny jest nie tylko wygląd danej rzeczy, ale również jego funkcjonalność. Szczególnie jest to ważne w przypadku strojów kąpielowych, ponieważ mają łączyć te dwie cechy. Widać więc, że podjęcie właściwej decyzji może być trudne, dlatego dowiedzmy się, co wziąć pod uwagę przy wyborze tej części dziecięcej garderoby.

Jaki powinien być strój kąpielowy dla dziecka?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na parę kwestii, a szczególnie na to, czy strój jest dobrze dobrany pod względem rozmiaru. Dzięki temu wszelkie zabawy na plaży, a także pływanie w wodzie nie będzie utrudnione przez tę część garderoby. Poza tym ubranko musi być wykonane z wytrzymałego materiału. W ten sposób możemy być pewni, że nic się nie podrze np. w trakcie zabaw na zjeżdżalni lub w kontakcie z piaskiem. Dlatego kupujmy stroje w sprawdzonych sklepach jak np. 51015kids.eu.

Strój kąpielowy – dopasowany do wieku dziecka

Niezwykle istotne jest też to, żebyśmy dopasowali strój kąpielowy do wieku dziecka. Dotyczy to również niemowląt, ponieważ nawet one powinny mieć wspomnianą część garderoby. Obecnie nie jest żadnym problemem wybranie odpowiedniego modelu, dlatego zadbajmy o prywatność nawet takich maluchów. Ważne jest także to, żebyśmy wiedzieli, jaki asortyment sprawdzi się najlepiej w przypadku poszczególnych grup wiekowych.

Strój dla niemowląt

W tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność stroju kąpielowego. Bardzo ważne jest to, by był wykonany ze specjalnego materiału, który utrzymuje prawidłową temperaturę ciała. Poza tym powinien szybko wysychać. Dodatkową zaletą będzie tkanina zaopatrzona w filtr UV. Dla własnej i dziecka wygody strój ma mieć krój, który umożliwia szybkie zdjęcie i łatwą zmianę pieluchy.

Dzieci do 7 roku życia

Wybierając strój kąpielowy dla nieco starszych dzieci, nie musimy zwracać już aż tak dużej uwagi na sferę praktyczną. Choć oczywiście nadal bardzo ważna jest jakość materiałów, to jednak nie musi zatrzymywać ciepła. Poza tym najbardziej komfortowe są modele, które szybko schną i można je przebrać. Warto też wziąć pod uwagę płeć dziecka, czyli:

  • W przypadku dziewczynek najlepiej sprawdzą się stroje kąpielowe, które zakrywają całe ciało. Mogą być jedno lub dwuczęściowe. Warto wybrać modele z falbankami i wyrazistymi kolorami.
  • Dla chłopców najlepiej sprawdzą się slipki lub luźne szorty. Szczególnie drugie modele są obecnie bardzo popularne, ponieważ mogą mieć ciekawe nadruki, nawiązujące m.in. do ulubionych bajek.

Strój kąpielowy dla nastolatków

Bez wątpienia w tym przypadku powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim zdanie dziecka. Warto jednak to kontrolować i dobrze doradzić, by strój kąpielowy był dopasowany do sylwetki, dopasowanie do charakteru i wieku. W końcu najważniejsze jest to, by nastolatki czuli się w tym dobrze. Najpopularniejsze są wersje dwuczęściowe dla dziewczynek oraz szorty dla chłopaków.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

strój kąpielowy

Jak dobrać strój kąpielowy, aby ukryć brzuch?

Sezon wakacyjny to jeden z bardziej wyczekiwanych i utęsknionych okresów w roku. Letnie temperatury skłaniają …