kredki dla dzieci
Aby móc wybrać najlepsze kredki, warto najpierw dowiedzieć się, jakie typy tych artykułów plastycznych są oferowane | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kredki dla dzieci – jakie będą najlepsze dla młodego artysty?

Jedno jest pewne – wszyscy kochamy kredki i praktycznie każde dziecko ma je w swoim domu! A jeśli nie, to ten artykuł pomoże wybrać najlepsze kredki dla młodego artysty!

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie, kolorowe kredki, kiedy je poproszę, namalują wszystko to, co chcę!. Słowa tej popularnej, dziecięcej piosenki znają chyba wszyscy: i młodsi i starsi. Dlaczego to właśnie w hołdzie kredkom dla dzieci napisano ten utwór? Przyczyn jest wiele, jednak pewne jest jedno – wszyscy kochamy kredki i praktycznie każde dziecko ma je w swoim domu! A jeśli nie, to ten artykuł pomoże wybrać najlepsze kredki dla młodego artysty!

Kredki dla dzieci – rodzaje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kredek. Aby móc wybrać najlepsze kredki, warto najpierw dowiedzieć się, jakie typy tych artykułów plastycznych są oferowane.

Kredki świecowe – to najbardziej popularne i najczęściej wybierane kredki dla dzieci. Przez wielu uznawane są za najlepsze kredki, bowiem są one dość wytrzymałe, a jednocześnie na tyle miękkie, że operowanie nimi jest proste i komfortowe, nawet dla maluchów. Od wielu lat dostępne są kredki świecowe nie tylko w tradycyjnej formie, ale także w kształcie ergonomicznych stożków, atrakcyjnych figurek zwierząt. Wszystko po to, by zachęcić najmłodszych do korzystania z kredek!

Kredki pastelowe – pastele mogą być suche i olejne. Oba rodzaje mają bardzo mocny pigment. Korzystanie z nich nie wymaga włożenia w to siły, co wyjątkowo doceniają maluchy. Wadą kredek pastelowych jest to, że bardzo brudzą dłonie, jednak wyrozumiali rodzice z całą pewnością zrozumieją, że rozwijanie talentu wymaga poświęcenia… niekiedy ulubionej bluzki czy spodni.

Kredki akwarelowe – mają miękki grafit i szeroką gamę kolorystyczną, dzięki czemu przy ich pomocy powstają niepowtarzalne dzieła sztuki, można je rozcierać i pokrywać nimi zarówno suche, jak i mokre podłoże. Dzieci doceniają kredki akwarelowe za ogrom możliwości i efekty, jakie można dzięki nim uzyskać. W połączeniu z wodą te kredki dają bowiem rezultat taki, jakbyśmy malowali farbami.

Kredki ołówkowe – to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Maluchy mogą ćwiczyć przy ich pomocy sprawność dłoni i rysowanie precyzyjnych linii, konturów, natomiast rodzice docenią fakt, że te kredki praktycznie nie brudzą. Warto wybierać nieco grubsze kredki ołówkowe, które są bardziej odporne na nacisk i tym samym na złamanie kolorowego grafitu.

Kredki woskowe – wykonane są z parafiny i często mają dość charakterystyczny zapach. Charakteryzuje je przede wszystkim to, że są wytrzymałe, miękkie, a tym samym nie sprawiają problemów z malowaniem nawet najmłodszym użytkownikom. Najczęściej mają one banderolę, która chroni przed zabrudzeniem, dlatego rodzice często wybierają właśnie te kredki dla dzieci.

Kredki do malowania twarzy – to specjalny rodzaj kredek, który idealnie sprawdza się do wykonywania różnorodnych wzorów na skórze. Często na imprezach dla dzieci, piknikach można spotkać stoiska, przy których można skorzystać z usługi malowania twarzy bądź ciała. To wyjątkowa atrakcja dla malucha, i co ważne, bardzo bezpieczna. Kredki do malowania twarzy są bowiem przetestowane przez specjalistów, nie podrażniają, nie wywołują alergii i są łatwo zmywalne.

Na co zwracać uwagę przy wybieraniu kredek dla dzieci?

Przed dokonaniem wyboru najlepszych kredek prędzej czy później stanie każdy rodzic. Kredki dla dzieci są bowiem przydatne nie tylko w domu, ale także i w szkole, na lekcjach plastyki. Na co zatem zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Oto wskazówki:

  1. miękkość – im młodsze dziecko, tym lepsze będą miękkie kredki. Twarde kredki po pierwsze nie sprawdzą się, gdyż operowanie nimi będzie dla małego dziecka zbyt skomplikowane, a poza tym dość szybko się połamią pod naporem nie wyćwiczonych jeszcze dłoni dziecka;
  2. jakość – ta kwestia jest istotna w przypadku większości produktów, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Kredki nie należą do najdroższych akcesoriów plastycznych, zatem bez obaw można dokonać zakupu nieco lepszych i nieco droższych kredek dla dzieci, które będą służyły długo i zapewnią doskonałe krycie i tym samym wspaniałe artystyczne efekty;
  3. bezpieczeństwo – kredki powinny być przetestowane, posiadać atesty, że są nietoksyczne. Jak wiadomo, zabawa rządzi się swoimi prawami i często kredki lądują w buzi malucha. Nie mogą zatem one zagrażać jego bezpieczeństwu. Sprawdzone i w pełni bezpieczne kredki dla dzieci można kupić w hurtowni papierniczej online papierowo.pl. Znaleźć tam można wyłącznie dobre produkty w atrakcyjnych cenach;
  4. przeznaczenie – nieco inne kredki przydadzą się do wypełniania kolorowanek, nieco inne do rysowania konturów, a jeszcze inne do tworzenia artystycznych prac, dlatego te kwestie należy rozpatrywać indywidualnie.

Jak widać, zakup kredek dla dzieci wymaga poznania odpowiednich rodzajów tych artykułów plastycznych i zastanowienia się, które z nich będą najbardziej odpowiadały naszemu dziecku. Naturalnie, jeśli chodzi o wyprawkę szkolną, to tam dostaniemy konkretne wytyczne, jakie kredki dla dzieci należy wybrać, jednak samodzielny wybór do użytku domowego to nieco inna i bardziej złożona sprawa.

Materiał partnera zewnętrznego