gadżety dla rodziców
Rynek oferuje młodym rodzicom wiele produktów, które mają pomóc w wychowaniu małego dziecka | fot.: Fotolia

Mapa dziecięcej dżungli, czyli niezbędnik młodego rodzica

Każdy rodzic, jeszcze na etapie ciąży, stara się skompletować praktyczną dziecięcą wyprawkę, która ułatwi życie jemu i dziecku. Jednak młodzi rodzice często czują się zagubieni w gąszczu zabawek i dostępnych gadżetów. Dlatego podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i w co warto się zaopatrzyć, by dziecku i rodzicom żyło się lepiej i łatwiej.

Gadżety pielęgnacyjne

Pielęgnacja niemowlęcia stanie się jedną z podstawowych czynności, którą wykonuje się kilka, kilkanaście razy dziennie. Warto zatem zadbać, aby było wygodnie zarówno rodzicowi, jak i maleństwu. Dlatego niewątpliwie przyda się do tego przewijak lub komoda z przewijakiem. Może niektórym wydaje się, że to zbędny wydatek, jednak po paru miesiącach kręgosłup za to podziękuje dobrą formą. Przewijak staje się również pewnego rodzaju centrum dowodzenia. Często posiada szuflady na ubranka oraz miejsce na środki pielęgnacyjne, takie jak: pampersy, waciki, wodę, patyczki, chusteczki. Do codziennej higieny maluszka przyda się także wanienka oraz gąbka do niej, którą można dokupić za parę złotych. Wtedy zamiast trzymać jedną ręką dziecko podczas mycia, kładzie się je wygodnie na gąbce. To przydatny gadżet szczególnie dla tych, którzy obawiają się pierwszych kąpieli, kiedy dziecko jest jeszcze wiotkie i potrzebuje stabilnego podparcia.

Kosz na zużyte pieluchy? Tu zdania są podzielone, wszak pieluchy noworodka nie wydzielają intensywnego zapachu i zazwyczaj wystarcza wrzucenie ich do foliowej torebki i wyrzucenie ich do kosza na odpady. Dla innych kosz to po prostu to poręczny (i niezbędny) gadżet, który sprytnie gromadzi pieluchy i który może spokojnie stać w pokoju noworodka.

Jednak pielęgnacja odbywa się nie tylko w domu. W końcu prędzej czy później wychodzi się z dzieckiem czy to do lekarza, czy na zakupy lub do znajomych. Wtedy warto mieć przy sobie pojemną torbę, w której schowamy przydatne gadżety. Co do samych toreb, na polskim rynku pojawiło się w ostatnim czasie sporo producentów oferujących piękne torby dla mam. Dzięki temu kobieta nadal czuje się stylowo. Co powinno znaleźć się w takiej torbie? Wiadomo, podstawą są pampersy, chusteczki nawilżane. Warto jednak zaopatrzyć się także w matę, którą możemy rozłożyć do przewijania w każdym miejscu.

Gadżety do zabawy i uspokajania

W tej tematyce każdy początkujący rodzic może przepaść. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu z zabawkami w centrum handlowym, by poczuć się lekko zagubionym. Warto jednak podejść do tematu spokojnie. Przede wszystkim nie kupować wszystkiego od razu, ale dać sobie czas po porodzie, by poznać dziecko i jego preferencje. Są jednak takie gadżety, które polubi większość dzieci. Jednym z popularniejszych jest kołyska, w której maluch poczuje się bezpieczniej i przytulniej niż w dużym łóżeczku. Innym – otulacz, który pozwoli maluchowi poczuć się jak u mamy pod sercem – tak małe dzieci lubią dokładne otulanie kocykiem. Bardzo prostym i przydatnym gadżetem sa także przeróżnego rodzaju „rogale” – podłużne poduszeczki wypełnione kuleczkami. Za ich pomocą mamy ułatwiają sobie karmienie, lekko podpierają także dziecko leżące na boku.

Gdy noworodek nieco podrośnie, podobną funkcję do kołyski pełni leżaczek-bujaczek, w którym można dodatkowo włączyć wibracje uspokajające dziecko. Po kilku tygodniach życia warto sprawić maleństwu matę edukacyjną ze stelażem, na którym zawiesza się różne zabawki. Jest to doskonała forma zabawy dla niemowlęcia, które najpierw obserwuje, a z czasem próbuje sięgać po zawieszone maskotki. Jeśli rodzic odkryje, że dziecko uspokaja szum, wtedy na pomoc przychodzą różnego rodzaju szumiące misie, będące alternatywą dla suszarek i aplikacji w telefonie. Oczywiście numerem jeden w uspokajaniu dziecka od wielu lat jest smoczek. Nie demonizujmy tego gadżetu. Obecnie na rynku znajdują się najróżniejsze rodzaje smoczków, które nie stanowią zagrożenia dla zgryzu naszych pociech. Trzeba przy tym pamiętać, że ssanie smoczka jest o wiele zdrowsze od ssania kciuka czy paluszków.

Rynek oferuje młodym rodzicom wiele produktów, które mają pomóc w wychowaniu małego dziecka. Przy ich wyborze warto wspierać się doświadczeniem innych rodziców, by pomóc sobie w nowej rzeczywistości, która nastaje wraz z pojawieniem się maleństwa. Trzeba jednak pamiętać, że są to tylko dodatki i formy pomocy, a dziecku najbardziej potrzebna jest miłość i uwaga rodziców.

KBR

Sprawdź także

targi reklamowe

Jak przygotować się do targów reklamowych?

Targi branżowe to świetny sposób na zaprezentowanie swoich usług szerszej publiczności. To również okazja do …