Inspirując się najbardziej oryginalnymi aranżacjami na pokój dla chłopca, możesz stworzyć wspaniałe wnętrze pełne fantazji | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pomysł na pokój dla chłopca 7-10 lat -aranżacje

Nibylandia, chatka na drzewie a może tor formuły jeden? Twoje potomek może zamieszkać w swojej upragnionej lub bajkowej krainie, nie tylko w swojej fantazji. Inspirując się najbardziej oryginalnymi aranżacjami na pokój dla chłopca, możesz stworzyć wspaniałe wnętrze pełne fantazji, rozbudzające jego pomysłowości oraz będące najważniejszym miejscem do zabawy.

Wyjątkowy pomysł na pokój dla chłopca

uniwersalne meble iga
Piękne, białe meble dziecięce, idealne dla chłopca | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Warto zadać sobie troszkę trudu aby urozmaicić pokój dla chłopca tak, aby przypadł mu do gustu a zarazem usatysfakcjonował nasze, rodzicielskie zapotrzebowanie. Z uwagi na zainteresowania bardzo często chłopcy wybierają innowacyjne i wyjątkowe aranżacje, które nie koniecznie muszą nawiązywać do stylizacji pozostałych części domu. Pokój dla chłopca to strefa, gdzie obowiązują kompletnie inne zasady a ostatnie zdanie w sprawie stylistyki pomieszczenia, akcesoriów i dodatków, mają najmłodsi. Rzecz jasna, z uwagi na wiek użytkownika aranżacje także mogą się różnić. Pokój dla chłopca 10 lat z pewnością będzie już wyposażony w bardziej młodzieżowy sposób w porównaniu z pokojem dla chłopca 7 lat.

Od kilku sezonów popularne są białe meble dla dzieci i młodzieży, zaplanowane w stylu skandynawskim, które niejednokrotnie łączone są z drewnianymi detalami. To częściej wybierana opcja dla chłopców starszych również przez wzgląd na ich elastyczność stylizacyjną. Odpowiednia tapeta i dodatkowe wyposażenie mogą wykreować wnętrze o tematyce leśnej i bardziej naturalnej, co stało się w ostatnim czasie ogromnie popularnym nurtem wnętrzarskim.

łózko samochód
Łóżko w kształcie auta | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Typowo chłopięcą sypialnię stworzą także meble i dodatki o tematyce motoryzacyjnej. Łóżko w kształcie auta lub wozu strażackiego będzie strzałem w dziesiątkę. Co więcej klimat ten możemy nasilić za pomocą właściwej tapety z obrazem toru wyścigowego lub drogi. Jest to opcja dla młodszych chłopców ale niejeden siedmiolatek do tej pory jest zafascynowany branżą samochodową i wszystkim z nią powiązanym. Kolejny bardzo modny prąd wnętrzarski modny od kilku sezonów to meble-domki, które rewelacyjnie prezentują się jako łóżka dla dzieci w tym wieku. Tego typu umeblowanie nawiązuje do aranżacji iście ze Skandynawii lub środka dzikiej dżungli. Całość zależy naturalnie od dodatków i kolorów uzupełniających, które przejmą dominację i nadadzą charakter całemu pomieszczeniu. Domki to również świetne rozwiązanie do pokoju dla rodzeństwa, wówczas perfekcyjnie sprawdzą się łóżka piętrowe lub łóżka rozsuwane. W ich pobliżu doskonale wyglądać będą desenie drzew, paproci i dzikich zwierząt.

Chłopcy cenią podobnie geometryczne wzory i mocne kolory, dlatego wybór tego typu mebli także sprawdzi się w pokoju dla chłopca 10 lat, który powoli zaczyna dorastać i wymaga tego także od otoczenia. Mocne kolory frontów nadzwyczajnie harmonizują się z ciemnymi ścianami i bardziej stonowanymi dodatkami. Nie ma tutaj miejsca na maskotki i kolorowe skrzynie z zabawkami. Tutaj zaczyna się styl typowo młodzieżowych wzorów umeblowania.

meble młodzieżowe beep
Chłopcy cenią podobnie geometryczne wzory i mocne kolory | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W każdej aranżacji pokoju dla chłopca bardzo ważne są oczywiście akcesoria, czyli mniejsze meble, skrzynie na zabawki a także dywany czy pościel. Skupimy się jednak na dywanach dziecięcych, które przenoszą do pomieszczenia niezwykle sporo ciepła i przytulności. Nowomodne wzory zachwycają różnorodnością a do tego na rynku pojawiły się już innowacyjne dywany do prania w pralce. Jednym słowem są one świetnym uzupełnieniem aranżacji bez względu na jej charakter. Przedstawiliśmy jedynie kilka najbardziej atrakcyjnych idei, choć z pewnością wyszukałoby się ich o dużo więcej.

Pokój dla chłopca, aranżacje piękne ale i praktyczne

Jak zawsze w życiu musimy iść na ustępstwo, wobec tego pokój dla chłopca musi dysponować nie tylko ładną ale także praktyczną aranżacją. Rozważny głos dorosłego i ulubiony styl dziecka muszą ze sobą współgrać aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy i zaspokoić nasze wspólne potrzeby. Ważne jest także aby zwrócić uwagę na odpowiednie atesty wybranych przez nas mebli oraz ich trwałość. W przypadku męskiej części odbiorców wydaję się to bardziej istotne niż w przypadku dziewczynek.

 łózko mini w pokoju chłopięcym
Rozważny głos dorosłego i ulubiony styl dziecka muszą ze sobą współgrać | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Chociaż chłopcy w wieku 7-10 lat to już prawie młodzież, potrafią dalej zdziwić nas swoimi pomysłami. W zestawie mebli do pokoju dla chłopca nie może zabraknąć biurka czy przestronnej szafy. Szafa ma za zadanie pomieścić odzież ale także wiele innych dodatków i wyposażenia, którego w przypadku chłopców nigdy nie zabraknie. Biurko dziecięce to na pewno obowiązujący mebel w pokoju dziecka, ponieważ przedział 7-10 lat to początek rozpoczęcia nauki w szkole, a więc odrabianie lekcji i swój własny kącik do czytania stanie się wymagany. Wart uwagi jest również fotel do biurka, który niepozornie postawi tak zwaną kropkę nad „i” w aranżacji pokoju.

łóżko snap w pokoju dziecięcym z biurkiem
Biurko dziecięce to obowiązujący mebel w pokoju dziecka | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W szczególności polecamy fotele nowoczesne dla młodzieży, posiadające dodatkowe funkcje, niepowtarzalne wzory i udogodnienia do dłuższego korzystania. Zaskocz zarówno siebie jak swoje dziecko i zdecyduj się na ryzykowny pomysł na pokój dla chłopca. Niech atrakcyjny design wygoni nudę i standardowe propozycje.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

bezpieczny pokój dla dziecka

Jak urządzić praktyczny i bezpieczny pokój dziecka?

Każdy maluch, który staje się bardziej samodzielny i otrzymuje własny pokój jest bardzo przejęty. Jego …