dziecięce rączki wyciągnięte do baniek mydlanych
Puszczanie i łapanie baniek mydlanych sprawia frajdę dzieciom w różnym wieku | fot.: stock.adobe.com
Strona główna / Styl życia / Dziecko / Pomysły na zabawy dla animatorów wycieczek!

Pomysły na zabawy dla animatorów wycieczek!

Animator wycieczek to odpowiedzialny zawód, ale dający mnóstwo radości. Osoba na tym stanowisku powinna wykazywać się dużą kreatywnością, zwłaszcza w przypadku organizacji zabaw dla dzieci. Nie masz pomysłów na ciekawą grę z podopiecznymi? Wypróbuj bańki mydlane albo zabawę w „Złap światełko”. Na czym one polegają? Przeczytaj artykuł i poznaj sprawdzone pomysły na zabawy dla animatorów wycieczek.

Bańki mydlane – świetna zabawa dla każdego malucha

Puszczanie i łapanie baniek mydlanych sprawia frajdę dzieciom w różnym wieku. To prosty i niedrogi sposób na zapewnienie maluchom wielogodzinnej rozrywki. Nie ma potrzeby kupowania gotowych baniek, bowiem można je z łatwością (i o wiele taniej) zrobić samodzielnie, mieszając płyn do mycia naczyń z wodą (w proporcjach 1:10), a na końcu dodając ok. 10 kropli gliceryny. Do wydmuchiwania lśniących „piłeczek” wystarczy zwykła słomka.

Jak urozmaicić klasyczne puszczanie i łapanie baniek? Polecamy grę polegającą na wydmuchaniu jak największej liczby banieczek za jednym razem, tj. na jednym wydechu albo w ciągu kilku (np. 10) sekund. Możesz też zorganizować konkurs na wypuszczenie jak największej bańki. Świetnym pomysłem, choć wymagającym już specjalistycznego sprzętu, jest zabawa w krótkotrwałe zamykanie maluchów w bańkach mydlanych. Można to zrobić z jednym dzieckiem lub nawet większą grupą – wszystko zależy od posiadanego urządzenia.

Zabawy ruchowe dla małych i starszych dzieci

Na różnego rodzaju wycieczkach, koloniach, zielonych szkołach czy wczasach rodzinnych, zwłaszcza w okresie letnim, dzieciaki powinny jak najwięcej i jak najczęściej przebywać na świeżym powietrzu. Jest to właściwe dla ich zdrowia psychicznego i fizycznego. Gier ruchowych, w które mogą one bawić się wspólnie z rówieśnikami jest tak wiele, że z pewnością nie będą się nudzić. Wspomniane bańki mydlane to tylko jedna z propozycji.

Polecaną zabawą jest też „Złap światełko”, w którą gra się po zmroku, co sprawia, że to polecana gra dla nieco starszych dzieci. Jest przeznaczona dla 3 lub więcej liczby graczy. Jeden z nich (nazwany tytułowym „światełkiem”) otrzymuje latarkę i odchodzi od reszty. Reszta uczestników liczy do 100, a następnie rozpoczyna poszukiwania kolegi. Od czasu do czasu „światełko” na krótką chwilę włącza, a następnie wyłącza latarkę, po czym przemieszcza się. Ten z graczy, który pierwszy je odnajdzie, zamienia się ze „światełkiem” rolami. W grę tę należy bawić się na bezpiecznym, płaskim terenie, najlepiej w dużym ogrodzie albo na boisku. Gwarantujemy, że dzieciakom na pewno zabawa spodoba się tak bardzo, że z chęcią będą w nią grały nawet przez kilka wieczorów.

Materiał partnera zewnętrznego