Rodzic szpieg, czyli gadżety na wakacje
Rodzice podczas wakacji chętniej korzystają z urządzeń szpiegowskich | fot.: Fotolia

Rodzic szpieg, czyli przydatne gadżety na wakacje

Przed wakacjami sklepy detektywistyczne przeżywają oblężenie. Urządzeń szpiegowskich używają nie tylko zdradzani małżonkowie. Po taki sprzęt coraz chętniej sięgają także zatroskani rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo i mieć nad nimi kontrolę.

Nie da się być z dzieckiem wszędzie, a przecież musi ono eksplorować świat. Receptą na obawy rodziców jest lokalizator GPS.

– To niewielkie urządzenie można przekazać dziecku w zegarku czy też schować w ulubionej zabawce, z którą nie rozstaje się ono na krok – mówi serwisowi infoWire.pl Krzysztof Rydlak z firmy Spy Shop.

Lokalizator działa z dokładnością do 3 m. Niektóre modele mają funkcję telefonu – pozwalają na dzwonienie. W sytuacjach kryzysowych dziecko może włączyć przycisk SOS i skontaktować się z rodzicami.

Lokalizatory umożliwiają również podsłuchiwanie otoczenia, co jest przydatne dla rodziców nieco starszych dzieci. Chętnie sięgają też oni po programy, które pozwalają monitorować korzystanie z telefonu.

-Działanie tego oprogramowania w systemie jest bardzo dyskretne i nie zakłóca pracy urządzenia – stwierdza rozmówca.

Dzięki programom szpiegowskim można kontrolować także, co dziecko robi na komputerze. Programy te dają możliwość wykonywania zrzutów ekranu, zapisywania wszystkich pisanych tekstów, również tych z czatów, a nawet podsłuchiwania otoczenia sprzętu i przeglądania otwieranych stron www.

@infoWire

Sprawdź także

Zegarki – bogaty wybór modeli i marek dla aktywnych

Osoby bardzo aktywne często podkreślają swój styl życia poprzez odpowiedni ubiór oraz funkcjonalne dodatki. Wygodny …