pokój dziecięcy w jasnych barwach
Efektowność wystroju wnętrza zależy od detali, a skrzynia na zabawki drewniana jest jednym z nich | fot.: materiał partnera

Skrzynia na zabawki – sposób na przekonanie dziecka do utrzymania porządku

Pokój dziecięcy musi być odpowiednio wyposażony. Kilkulatek potrzebuje łóżka i szafy na swoje rzeczy lub dodatkowo komody, ale trudno nie docenić walorów drewnianej skrzyni na zabawki. To wygodny schowek, dzięki któremu nawet dziecko lubiące bałaganić chętniej zadba o swoją przestrzeń. Co można schować w skrzyni? Jak dopasować skrzynię do stylistyki mebli?

Przechowywanie zabawek – wygoda i porządek

Dzieci mają sporo zabawek, które niestety często są porozrzucane po całym pokoju. Który z rodziców nie nadepnął nigdy na klocek pozostawiony na podłodze? Raczej taki nie istnieje. Dzieci zostawiają klocki, autka, lalki i pluszaki w najróżniejszych miejscach. Układanie wszystkiego na półkach lub w szafce może być dla dzieci zajęciem nudnym i męczącym, ale jeżeli będą miały miejsce, do którego schowają swoje skarby w sposób szybki i bezproblemowy, to z pewnością bardziej zachęci je do sprzątania. Dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się drewniana skrzynia na zabawki. Wystarczy pozbierać wszystko z podłogi, podnieść wieko i wrzucić do skrzyni. Wstawienie skrzyni do dziecięcego pokoju zwiększa prawdopodobieństwo, że nie będziesz ciągle potykać się o zabawki.

Stylistyka sprzyjająca efektownej aranżacji pokoju

Efektowność wystroju wnętrza zależy od detali, a skrzynia na zabawki drewniana jest jednym z nich. Stanowi przydatny i wygodny element wyposażenia pokoju, a przy tym można ją bez problemu wkomponować w styl jego aranżacji. Do pokoju dziecięcego poleca się wybór jasnych mebli, które powiększają optycznie pomieszczenie i wprowadzają pozytywny nastrój. Dokładnie w tej samej kolorystyce są utrzymane skrzynie na zabawki dla dzieci, które znajdziesz na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/szkrzynia-dla-starszaka/. Prezentują się efektownie nie tylko ze względu na jasne, przyjemne barwy, ale również proste, nowoczesne formy, które pasują do każdego stylu aranżacji dziecięcego pokoju.

Jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania

Estetyczny wygląd skrzyń do przechowywania zabawek to jeden z aspektów ich wyboru, ale trzeba wziąć jeszcze pod uwagę jakość wykonania. Dobrym rozwiązaniem są modele z litego drewna sosnowego i bukowego oraz wysokiej jakości płyty MDF. Aby mieć pewność, że skrzynie drewniane na zabawki są odpowiednie dla dzieci i w pełni bezpieczne, warto sprawdzić certyfikaty, które potwierdzają spełnienie norm polskich oraz europejskich. Bezpieczne skrzynie mają gładkie powierzchnie i są wyposażone w odpowiednie systemy zamykania, które chronią przed przytrzaśnięciem rączki.

Farby ekologiczne – odpowiednie dla dzieci z alergią

Zwróć uwagę, jakie farby stosuje producent skrzyń na zabawki. Ważne, aby skrzynie były pomalowane farbami, które nie powodują uczuleń. Coraz częściej stosuje się ekologiczne farby wodne, które nie zawierają substancji drażniących, co zwiększa bezpieczeństwo dzieci i wpływa korzystnie na ich zdrowie. Wszelkiego rodzaju kufry na zabawki dla dzieci to doskonały sposób, aby zachęcić je do utrzymania porządku we własnym pokoju.

Materiał partnera

Sprawdź także

firma sprzątająca

Przepracowanie a sprzątanie w domu. Batmaid śpieszy na ratunek!

W pogoni za sukcesem i pieniędzmi często zapominamy, jak ważny jest czas na relaks, wypoczynek …