Telefon dla dziecka na kartę lepiej uczy dziecko kontrolowania wydatków i zabezpiecza przed nadmiernymi kosztami | grafika: pixabay.com

Telefon dla dziecka na kartę. Jakie koszty?

Jaki telefon dla dziecka wybrać, by umiarkowanym kosztem spełnił zarówno oczekiwania dziecka, jak i rodzica? Podpowiadamy 3 ciekawe modele.

Telefon na kartę dla dziecka – lepsza kontrola kosztów

Telefon dla dziecka na kartę lepiej uczy dziecko kontrolowania wydatków i zabezpiecza przed nadmiernymi kosztami. Smartfony można kupić osobno w sklepach, a oferta urządzeń – także tych dostępnych bez abonamentu u operatorów jest naprawdę duża.

Dodatkową korzyścią jest możliwość wygodnego doładowania telefonu przez internet, którego może dokonać rodzic lub samo dziecko. Operatorzy często premiują takie doładowania dodatkowymi bonusami (sprawdź na przykład: https://doladowania.orange.pl).

Jaki powinien być telefon na kartę dla dziecka i jaki to koszt?

Przy wyborze telefonu na kartę dla dziecka może pojawić się różnica w kwestii tego, jakie cechy urządzenia są najważniejsze. Dla rodzica będzie to najczęściej cena, wytrzymałość obudowy i wyświetlacza (żeby smartfon trudniej było uszkodzić) oraz pojemna bateria (by rzadziej zdarzały się sytuacje, że z dzieckiem nie można się skontaktować, bo rozładowała się bateria).

Z kolei dla dziecka dobry telefon, to smartfon wydajny i z dobrym procesorem, który pozwoli na płynne działanie gier i aplikacji. Ważny jest też dobry wyświetlacz i aparat, a także atrakcyjny design oraz sprawna i szybka łączność (Wi-Fi LTE, a najlepiej też NFC).

Na szczęście da się znaleźć telefony dla dziecka, które nie kosztują majątku i będą rozsądnym kompromisem pomiędzy tymi wymaganiami. Zamiast kupować specjalnie wzmacniane, ekstremalnie wytrzymałe telefony, za którymi dzieci zwykle nie przepadają, warto jednak zainwestować dodatkowo w takie akcesoria jak dobre etui ochronne do smartfonów czy dodatkowe szkła hartowane na wyświetlacz. Poniżej prezentujemy 3 smartfony, które świetnie sprawdzą się jako telefon na kartę dla dziecka. Dwa kosztują do 500 zł, a jeden do 1000 zł.

 

Huawei Y5 2019
Huawei Y5 2019

Huawei Y5 2019 to odpowiedni dla dziecka, budżetowy telefon, którego koszt bez umowy abonamentowej zamknie się w 500 zł.

Smartfon jest jednym z najlepszych i najwydajniejszych w tej cenie. Jego dodatkowe zalety to filtr, który chroni oczy, wytrzymała i odporna na zarysowania obudowa oraz skórzane wykończenie tyłu aparatu.

Najważniejsze parametry:

 • Procesor: 4 rdzenie, taktowanie 2.0 GHz.
 • Pamięć: 2 GB RAM i 16 GB ROM.
 • Pojemność baterii: 3020 mAh.
 • Aparaty: tylny 13 Mpx i przedni 5 Mpx.
Xiaomi Redmi 6A
Xiaomi Redmi 6A

Xiaomi Redmi 6A to druga z najciekawszych propozycji w cenie do 500 zł. Dzięki prostej obsłudze, dużej wydajności i procesorowi, który poradzi sobie z wieloma grami, świetnie sprawdzi się jako telefon na kartę dla dziecka. Smartfon jest przy tym energooszczędny i posiada pojemną baterię.

Najważniejsze parametry:

 • Procesor: 4 rdzenie, taktowanie 2.0 GHz.
 • Pamięć: 2 GB RAM i 16 GB ROM.
 • Pojemność baterii: 3000 mAh.
 • Aparaty: tylny 13 Mpx i przedni 5 Mpx.

W kategorii do 1000 złotych godny polecenia jest też model Xiaomi Redmi 7 Note, nieuwzględniony w tym zestawieniu. To jeden z telefonów dla dziecka o wyjątkowo korzystnym stosunku kosztów do wydajności.

Samsung Galaxy A20e
Samsung Galaxy A20e

Samsung Galaxy A20e – ostatni na naszej liście telefon na kartę dla dziecka – to z kolei koszt do 1000 zł. Smartfon jest bardzo wydajny i pozwoli na korzystanie z większości gier i bardziej rozbudowanych aplikacji. To także jeden z niewielu telefonów w tej cenie z łącznością NFC, która pozwala błyskawicznie wysyłać na pliki na niewielkie odległości i ułatwia łączność ze słuchawkami bezprzewodowymi czy głośnikiem.

Najważniejsze parametry:

 • Procesor: 8 rdzeni, taktowanie 1.6 + 1.35 GHz
 • Pamięć: 3 GB RAM i 32 GB ROM.
 • Pojemność baterii: 3000 mAh.
 • Aparaty: tylny 12 i 5 Mpx i przedni 8 Mpx.

Zdjęcia telefonów pochodzą ze strony sklepu internetowego Orange, gdzie można kupić wszystkie prezentowane modele.

Artykuł sponsorowany

Sprawdź także

aparat do zdjęć

Najlepsze fotosmartfony do 2000 zł

Jednym z podstawowych zadań smartfonu jest robienie zdjęć – dobry aparat fotograficzny to zatem ważny …