Telefon dla dziecka na kartę lepiej uczy dziecko kontrolowania wydatków i zabezpiecza przed nadmiernymi kosztami | grafika: pixabay.com

Telefon dla dziecka na kartę. Jakie koszty?

Jaki telefon dla dziecka wybrać, by umiarkowanym kosztem spełnił zarówno oczekiwania dziecka, jak i rodzica? Podpowiadamy 3 ciekawe modele.

Telefon na kartę dla dziecka – lepsza kontrola kosztów

Telefon dla dziecka na kartę lepiej uczy dziecko kontrolowania wydatków i zabezpiecza przed nadmiernymi kosztami. Smartfony można kupić osobno w sklepach, a oferta urządzeń – także tych dostępnych bez abonamentu u operatorów jest naprawdę duża.

Dodatkową korzyścią jest możliwość wygodnego doładowania telefonu przez internet, którego może dokonać rodzic lub samo dziecko. Operatorzy często premiują takie doładowania dodatkowymi bonusami (sprawdź na przykład: https://doladowania.orange.pl).

Jaki powinien być telefon na kartę dla dziecka i jaki to koszt?

Przy wyborze telefonu na kartę dla dziecka może pojawić się różnica w kwestii tego, jakie cechy urządzenia są najważniejsze. Dla rodzica będzie to najczęściej cena, wytrzymałość obudowy i wyświetlacza (żeby smartfon trudniej było uszkodzić) oraz pojemna bateria (by rzadziej zdarzały się sytuacje, że z dzieckiem nie można się skontaktować, bo rozładowała się bateria).

Z kolei dla dziecka dobry telefon, to smartfon wydajny i z dobrym procesorem, który pozwoli na płynne działanie gier i aplikacji. Ważny jest też dobry wyświetlacz i aparat, a także atrakcyjny design oraz sprawna i szybka łączność (Wi-Fi LTE, a najlepiej też NFC).

Na szczęście da się znaleźć telefony dla dziecka, które nie kosztują majątku i będą rozsądnym kompromisem pomiędzy tymi wymaganiami. Zamiast kupować specjalnie wzmacniane, ekstremalnie wytrzymałe telefony, za którymi dzieci zwykle nie przepadają, warto jednak zainwestować dodatkowo w takie akcesoria jak dobre etui ochronne do smartfonów czy dodatkowe szkła hartowane na wyświetlacz. Poniżej prezentujemy 3 smartfony, które świetnie sprawdzą się jako telefon na kartę dla dziecka. Dwa kosztują do 500 zł, a jeden do 1000 zł.

 

Huawei Y5 2019
Huawei Y5 2019

Huawei Y5 2019 to odpowiedni dla dziecka, budżetowy telefon, którego koszt bez umowy abonamentowej zamknie się w 500 zł.

Smartfon jest jednym z najlepszych i najwydajniejszych w tej cenie. Jego dodatkowe zalety to filtr, który chroni oczy, wytrzymała i odporna na zarysowania obudowa oraz skórzane wykończenie tyłu aparatu.

Najważniejsze parametry:

 • Procesor: 4 rdzenie, taktowanie 2.0 GHz.
 • Pamięć: 2 GB RAM i 16 GB ROM.
 • Pojemność baterii: 3020 mAh.
 • Aparaty: tylny 13 Mpx i przedni 5 Mpx.
Xiaomi Redmi 6A
Xiaomi Redmi 6A

Xiaomi Redmi 6A to druga z najciekawszych propozycji w cenie do 500 zł. Dzięki prostej obsłudze, dużej wydajności i procesorowi, który poradzi sobie z wieloma grami, świetnie sprawdzi się jako telefon na kartę dla dziecka. Smartfon jest przy tym energooszczędny i posiada pojemną baterię.

Najważniejsze parametry:

 • Procesor: 4 rdzenie, taktowanie 2.0 GHz.
 • Pamięć: 2 GB RAM i 16 GB ROM.
 • Pojemność baterii: 3000 mAh.
 • Aparaty: tylny 13 Mpx i przedni 5 Mpx.

W kategorii do 1000 złotych godny polecenia jest też model Xiaomi Redmi 7 Note, nieuwzględniony w tym zestawieniu. To jeden z telefonów dla dziecka o wyjątkowo korzystnym stosunku kosztów do wydajności.

Samsung Galaxy A20e
Samsung Galaxy A20e

Samsung Galaxy A20e – ostatni na naszej liście telefon na kartę dla dziecka – to z kolei koszt do 1000 zł. Smartfon jest bardzo wydajny i pozwoli na korzystanie z większości gier i bardziej rozbudowanych aplikacji. To także jeden z niewielu telefonów w tej cenie z łącznością NFC, która pozwala błyskawicznie wysyłać na pliki na niewielkie odległości i ułatwia łączność ze słuchawkami bezprzewodowymi czy głośnikiem.

Najważniejsze parametry:

 • Procesor: 8 rdzeni, taktowanie 1.6 + 1.35 GHz
 • Pamięć: 3 GB RAM i 32 GB ROM.
 • Pojemność baterii: 3000 mAh.
 • Aparaty: tylny 12 i 5 Mpx i przedni 8 Mpx.

Zdjęcia telefonów pochodzą ze strony sklepu internetowego Orange, gdzie można kupić wszystkie prezentowane modele.

Artykuł sponsorowany

Sprawdź także

silikonowe etui

Dlaczego opłaca się kupić etui silikonowe na telefon?

Każdy właściciel telefonu komórkowego chciałby, żeby jego sprzęt GSM był funkcjonalny i prezentował się dobrze. …