W domu czy w lokalu – gdzie zorganizować urodziny dla dziecka?

Planując urodziny dziecka w domu, warto rozpocząć przygotowania do tej uroczystości z odpowiednim wyprzedzeniem. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Organizacja urodzin dla pociechy to nie lada wyzwanie – rodzic musi zadbać o szczegóły związane z miejscem, atrakcjami, listą gości oraz bezpieczeństwem wszystkich maluchów, uczestniczących w wydarzeniu. Urodzinowy bal można zaaranżować w domu, ale coraz większą popularnością cieszą się lokale, oferujące tematyczne zabawy z udziałem animatorów.

Urodziny w domu

Planując urodziny dziecka w domu, warto rozpocząć przygotowania do tej uroczystości z odpowiednim wyprzedzeniem – dzięki temu łatwiej będzie rozplanować wszystkie obowiązki i zapanować nad natłokiem zadań. Aby zorganizować dziecięcy bal w domu, należy zadbać o kilka najważniejszych szczegółów:

  • Zaproszenia – powinni dostać je wszyscy zaproszeni na urodzinową imprezę goście. Tego typu gadżety można kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych, ale większą frajdę sprawi maluchowi samodzielne przygotowanie broszurek – wystarczą kolorowe arkusze, barwne flamastry i – opcjonalnie – gadżety do scrapbookingu. Warto podkreślić, że na zaproszeniu powinny znaleźć się nie tylko informacje na temat dnia, godziny i miejsca przyjęcia, ale również wymaganego stroju (w przypadku imprezy tematycznej).
  • Wystrój – odpowiednia oprawa przyjęcia to bez wątpienia najważniejszy element. Podczas urodzin dziecka w domu fantastycznie sprawdzą się balony z helem, balony tematyczne (przypominające ulubione postacie z bajek) lub przeźroczyste, wypełnione połyskującym konfetti. Aranżację świetnie uzupełnią urodzinowe girlandy, pompony i serwetki. Aby całość była spójna, najlepiej wybrać dwa lub trzy kolory dekoracji.
  • Jedzenie – najważniejszym punktem w urodzinowym menu jest tort. Warto więc zadbać o to, aby wypiek świetnie prezentował się na stole, ale również był smaczny. Najlepiej sprawdzi się lekkie ciasto biszkoptowe z kremem i owocami, wykonane w domu, ale świetnym wyborem będzie również tort upieczony przez cukiernika, udekorowany plastycznym lukrem cukrowym. Urodzinowe menu można wzbogacić owocowymi szaszłykami, warzywną sałatką lub zdrowymi czipsami z jarmużu.
  • Zabawy – uczestnicy urodzinowej imprezy nie mogą się nudzić, dlatego wcześniejsze przygotowanie kilku zabaw, będzie doskonałym pomysłem. Podczas urodzin w domu świetnie sprawdzą się gry planszowe, kreatywne zabawy z wykorzystaniem muzyki, gry sprawnościowe czy… karaoke!

Kinderbal w lokalu

Wielu rodziców wybiera wyprawienie przyjęcia urodzinowego swojej pociechy w lokalu – takie rozwiązanie ma wiele zalet. Wybierając restaurację, salę zabaw czy kino, można mieć pewność, że dziecko nie będzie się nudziło i zapamięta swój kinderbal na długo. Na jakie miejsce się zdecydować, aby maluch był w stu procentach zadowolony?

1. Interaktywne centrum

Tego typu punkty doskonale sprawdzą się w przypadku dzieci, które lubią dowiadywać się nowych rzeczy i preferują aktywne spędzanie czasu. Organizując dla pociechy urodziny w Krakowie, warto wziąć pod uwagę Interaktywne centrum odkrywania historii Polski i Polaków, w którym znajdują się atrakcje wzbogacone o technologię 360° oraz wirtualną rzeczywistość. Ciekawą ofertą edukacyjną wyróżnia się także pracownia edukacyjna Wiatrak w Poznaniu czy ośrodek Experymentarium w Łodzi.

2. Kino

To świetnie rozwiązanie dla nieco starszych dzieci, dla których seans filmowy trwający 1,5 h nie będzie zbyt męczący. Co zazwyczaj składa się na imprezę urodzinową w kinie?

  • film (2D lub 3D),
  • zabawy z animatorem,
  • poczęstunek,
  • opcjonalnie tort i przekąski.

Urodzinowa oferta w kinach sieciowych to zazwyczaj koszt ok. 50 zł na osobę.

3. Restauracja

Przy wyborze restauracji, w której odbędą się urodziny pociechy, kluczową kwestią jest menu oraz wielkość pomieszczenia. Lokale przyjazne dzieciom mają najczęściej specjalnie wydzielone strefy zabaw czy duże tarasy, na których maluchy mogą spędzić wspólnie czas. Komponując imprezowe menu, warto zapytać obsługę restauracji o rekomendacje dań – są to najczęściej specjaliści, którzy wiedzą, jakie potrawy przyrządzić, aby dzieci zjadły je ze smakiem. Koszt urodzin w restauracji to ok. 50 zł na osobę.

4. Aquapark

Imprezy urodzinowe w aquaparku cieszą się coraz większą popularnością – nic dziwnego. W takich miejscach dzieci mogą liczyć na sportową rywalizację, opiekę wykwalifikowanych instruktorów i poczęstunek. Warto jednak zaznaczyć, że urodzinowe atrakcje na basenie przeznaczone są dla dzieci od 7 roku życia. Takie imprezy organizowane są m.in. w Koszalinie, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu. Koszt urodzin w aquparku waha się od 30 do 50 zł na osobę.

5. Park trampolin

Dużą liczbę zwolenników zdobywają również imprezy urodzinowe w lokalach wyposażonych w różnorodne trampoliny i atrakcje sprawnościowe. W parkach trampolin można zazwyczaj wybierać spośród kilku pakietów – w ramach poszczególnych ofert, do dyspozycji dzieci są m.in.: zabawa na trampolinach, opieka profesjonalnego instruktora, poczęstunek czy woda. Koszt urodzin w parku trampolin to ok. 50 zł na osobę.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dziewczyna obchodząca osiemnaste urodziny

Prezent na 18, czyli co podarować osobie osiągającej pełnoletność?

Osiemnaste urodziny to niezwykle ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka. Właśnie w tym dniu zgodnie …