dziecko przedszkole
Bardzo ważną kwestią w przypadku każdego przedszkola jest metoda prowadzenia placówki | fot.: materiał partnera

Jak wybrać dobre przedszkole?

Wielu rodziców decyduje się na zapisanie dziecka do przedszkola. Powody mogą być różne, nierzadko wynika to z braku czasu. Jeśli oboje rodziców pracuje i nie ma z kim zostawić dziecka, to pozostaje odpowiednie przedszkole.

Dobre przedszkole Katowice – jak je wybrać?

Katowice słyną z wielu dobrych placówek, które zajmują się przedszkolakami. Dziecko może się w nich wiele nauczyć, a kontakt z rówieśnikami jest niezwykle ważny. Oczywiście początki mogą być dosyć trudne, dziecko stresuje się nowym miejscem i tym, że nie będzie obok mamy. Musi się jednak usamodzielnić i stać się bardziej niezależną jednostką. Małe dzieci chłoną wiedzę jak gąbka wodę, dlatego warto zapewnić jak najlepszą edukację i wykorzystać ten cenny cza

Czym kierować się przy wyborze przedszkola?

Pójście dziecka do przedszkola nie jest łatwe zarówno dla niego samego, jak i dla rodziców. Istotne będzie znalezienie jak najlepszego miejsca, w którym podopieczny będzie mógł spędzać miło czas i czegoś się nauczyć. Na uwadze powinno się mieć lokalizację, od której zależeć będą dojazdy. Problematyczne jest zawożenie i odbieranie dziecka z przedszkola oddalonego od miejsca zamieszkania o kilkadziesiąt kilometrów. Warto wobec tego poszukać placówkę w najbliższej okolicy. Warto jednak wybrać przedszkole, które nie znajduje się w centrum ważnego miasta, nie było otoczone ze wszystkich stron spalinami. Warunki lokalowe także mają znaczenie i trzeba je sprawdzić. Kolejną kwestią jest bezpieczeństwo i brak potencjalnych zagrożeń. Ustalić należy godziny pracy przedszkola. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które są spoza miasta i zajmuje im trochę czasu dojechanie na miejsce. Nie można wymagać tego, że ktoś będzie czekał na spóźnialskiego rodzica. W niektórych placówkach trzeba nawet płacić za spóźnienia i wiąże się to z niemałymi kosztami.

Na co zwracać uwagę podczas szukania przedszkola dla swojego dziecka?

Bardzo ważną kwestią w przypadku każdego przedszkola jest metoda prowadzenia placówki. Godne polecenia są przede wszystkim przedszkola Montessori, po mają najlepszy wpływ na rozwój dziecka. Oczywiście metod pracy jest wiele, dlatego warto poczytać o nich i o nie dopytać. Ciekawym rozwiązaniem będzie zapisanie dziecka do przedszkola językowego. Im wcześniej będzie miało ono kontakt z językiem obcym, tym lepiej. Nauka poprzez zabawę sprawdza się rewelacyjnie. Kolejną kwestią będzie to, czy w przedszkolu opiekę nad dziećmi sprawują specjaliści. Znaczenie ma przede wszystkim obecność rehabilitanta, psychologa i logopedy. Przy wyborze placówki należy kierować się także opiniami rodziców na jej temat. Można zapoznać się z nimi na stronach internetowych. Nie bez znaczenia są także opłaty. Nie wszystko będzie wliczone w cenę, mogą pojawić się dodatkowe wydatki. Należy od razu rozwiać wszelkie wątpliwości, aby nie zostać potem niemile zaskoczonym. Płatne mogą być przykładowo posiłki, zajęcia ze specjalistami. W przedszkolach prywatnych najczęściej konieczne jest uiszczenie opłaty wpisowej. Bardzo ważne będzie także to, czym są karmione dzieci w przedszkolu.

Materiał partnera

Sprawdź także

dzieci bawiące się klockami w przedszkolu

Zapis dziecka do przedszkola – o jakich procedurach trzeba pamiętać?

Rekrutacja do przedszkoli rozpoczyna się nawet kilka miesięcy przed formalnym rozpoczęciem roku szkolnego. Rodzice dzieci …