strój kąpielowy
? Projektanci w swoich kolekcjach oferują modele, które łączą piękny design z funkcją maskującą | fot.: materiał partnera

Jak dobrać strój kąpielowy, aby ukryć brzuch?

Sezon wakacyjny to jeden z bardziej wyczekiwanych i utęsknionych okresów w roku. Letnie temperatury skłaniają do wyjazdów i odsłaniania ciała. Wakacje nie obędą się bez pięknego stroju kąpielowego. Odpowiednio dobrany kostium kąpielowy pozwoli optycznie wymodelować Twoją sylwetkę oraz ukryć wszystkie niedoskonałości. Poszczególne fasony są projektowane do konkretnego typu sylwetki, dlatego dobierz model idealny dla siebie. Sprawdź, jak dobrać strój kąpielowy do figury, a także poznaj najpiękniejsze stroje kąpielowe damskie!

Strój kąpielowy – jak dobrać do figury?

Przede wszystkim do wyboru są jednoczęściowe stroje kąpielowe oraz dwuczęściowe bikini. Mogą występować w różnych krojach, dlatego dopasują się do niemal każdej sylwetki. Dzięki temu możesz zdecydować się na oba rodzaje niezależnie od swojego typu sylwetki. Głęboko wycięte bikini będą doskonałe dla kobiet o nienagannej figurze, do obfitych kształtów są przeznaczone modele nieco bardziej zabudowane. Warto zwrócić uwagę na kształt biustonosza, linię dekoltu oraz ramion. Obowiązuje tutaj wiele reguł, które pomogą uzyskać Ci oczekiwany efekt. Na przykład trójkątne miseczki dopasują się do kształtu i rozmiaru biustu, wiązanie ramiączek na szyi pozwoli Ci wyregulować linię biustu, falbany pozwolą ukryć co nieco, a kolor biały odbije światło i wyeksponuje opaleniznę. Wymarzony efekt wizualny można uzyskać również dzięki fakturze, wzorom i kolorom, dlatego dobór stroju kąpielowego potraktuj jako wartościową lekcję, a także wspaniałą zabawę w projektowanie!

Jaki strój kąpielowy dla wystającego brzucha?

Jednym z częstszych oczekiwań względem stroju kąpielowego jest to, aby kamuflował niedoskonałości. Czy można znaleźć strój kąpielowy zakrywający brzuch? Projektanci w swoich kolekcjach oferują modele, które łączą piękny design z funkcją maskującą. W tym celu znakomicie sprawdzą się kostiumy jednoczęściowe, doły od bikini z wysokim stanem, stroje z marszczeniami, wiązaniami oraz falbanami na wysokości talii, a także usztywniane kostiumy kąpielowe, które utrzymają ciało w ryzach. Zwróć uwagę na tzw. tankini, czyli dwuczęściowe stroje kąpielowe składające się z topu i dołu od bikini; a także monokini, czyli jednoczęściowe stroje, które ukrywają brzuch, a dzięki wycięciom z boków są godnym odpowiednikiem bikini.

strój kąpielowy
Jednym z częstszych oczekiwań względem stroju kąpielowego jest to, aby kamuflował niedoskonałości | źródło instagram @stellamccartney


Jeśli stoisz przed wyborem, jaki stroj kąpielowy, aby ukryć brzuch, zapoznaj się również z ofertą sportowych strojów kąpielowych, które zapewnią i dobry wygląd, i wielką wygodę. Jeśli zatem jesteś ciekawa, jak ukryć brzuch w stroju kąpielowym, koniecznie zwróć uwagę na wymienione fasony.

Najpiękniejsze stroje kąpielowe damskie

Stroje kąpielowe damskie, które będą odpowiednie do Twojej figury, znajdują się m.in. w kolekcji marki Stella McCartney.  Minimalistyczne stroje kąpielowe brytyjskiej projektantki zapewniają komfort ruchów i nowoczesny wygląd. Bogatą ofertę przedstawia również marka Mission Swim, stworzona przez Ewę Chodakowską. Każdy projekt powstał z myślą o tym, aby kobieta czuła się pewnie i pięknie. Ultrakobiece stroje kąpielowe o latynoskim charakterze znajdziesz w ofercie marki Del Maar. Niepowtarzalne wzornictwo, ręczne wykonanie i luksusowa oprawa to cechy, które wyróżniają stroje kąpielowe Del Maar.

stój kąpielowy Ewa Chodakowska
Bogatą ofertę przedstawia również marka Mission Swim, stworzona przez Ewę Chodakowską | źródło instagram @missionswim

Piękne stroje dla kobiet o każdym typie figury figurują w kolekcji ekskluzywnego sklepu Moliera2.com. Zanim rozpoczniesz sezon wakacyjny, poznaj najciekawsze inspiracje i wybierz kostium, który pozwoli Ci jak najlepiej wyeksponować sylwetkę. To wielka sztuka, ale również doskonała i satysfakcjonująca zabawa!

Materiał partnera