kurtka męska
Najmodniejsze obecnie okrycia wierzchnie dla panów to: przejściowa kurtka pikowana, kurtka puchowa oraz klasyczny płaszcz zimowy lub wiosenny | fot.: lancerto.com

Jak wybrać męski płaszcz lub kurtkę? Kilka praktycznych wskazówek

Wybór odpowiedniej kurtki lub płaszcza, który będzie służył przez kilka lat to nie lada wyzwanie, a od podjęcia ostatecznej decyzji zależy komfort oraz wygląd mężczyzny. Inne okrycia są bowiem przeznaczone na sezon wiosenno-letni, a jeszcze inne na porę jesienno zimową. Podobnie jest z fasonem kurtki lub płaszcza, który należy odpowiednio dopasować do stylizacji – miejskiej, casualowej lub ultra eleganckiej. Jak tego dokonać i jakie są w tym sezonie modne kurtki oraz płaszcze dla panów? Istnieje kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne podczas wyboru najlepszego okrycia wierzchniego dla mężczyzn.

Rodzaje okryć wierzchnich dla mężczyzn

Poszczególne elementy garderoby różnią się od siebie fasonem oraz przeznaczeniem. Tak samo jest w przypadku męskich okryć wierzchnich. Nie wystarczy podjęcie decyzji, która dotyczy wyboru pomiędzy kurtką oraz płaszczem, ponieważ spośród tych dwóch rodzajów okryć również można wybierać rozmaite fasony.

Najmodniejsze obecnie okrycia wierzchnie dla panów to: przejściowa kurtka pikowana, kurtka puchowa oraz klasyczny płaszcz zimowy lub wiosenny. Ponadczasowym krojem wyróżnia się pikowana kurtka inspirowana modelem husky w stylu smart casual. To idealny wybór dla panów, którzy szukają alternatywy dla sportowych kurtek puchowych i formalnych płaszczy. Modne kurtki pikowane nie tylko wpisują się w aktualne, jak również ponadczasowe trendy modowe, ale też doskonale sprawdzają się na co dzień – podczas wyjścia na miasto, w drodze do pracy, a nawet w podróży. Krój i materiał sprawiają, że okrycie nie tylko zapewnia komfort termiczny podczas jesienno-zimowych i wczesnowiosennych chłodów, ale też chroni kurtkę przed wygnieceniem – nawet po wyjęciu z walizki szybko odzyskuje swój początkowy kształt. Natomiast, męski płaszcz zimowy to kwintesencja elegancji i klasyka sama w sobie, która nigdy nie wyjdzie z mody. Modne płaszcze to te o kroju dyplomatki, jak również długie fasony z wieloma praktycznymi kieszeniami i suwakami, ale też dwurzędowe krótkie płaszcze, które krojem przypominają klasyczną bosmankę. Dodatkowo, szyk i elegancję podkreślą ponadczasowe, stonowane kolory w odcieniach czerni, beżu i granatu. Modne płaszcze męskie to idealny wybór na uroczyste okazje, biznesowe spotkanie czy jako dodatek do klasycznego garnituru. Szeroki wybór najmodniejszych męskich kurtek i płaszczy można znaleźć na stronie: https://www.lancerto.com/kurtki-plaszcze.html.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kurtki lub płaszcza?

Przed zakupem okrycia wierzchniego warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, ponieważ odpowiedzi na nie mogą okazać się pomocne przy dokonywaniu wyboru. Do najistotniejszych kwestii należą:

  • określenie, czy okrycie ma służyć na co dzień, czy jest kupowane z myślą o wyjątkowej okazji. To pozwoli dokonać wyboru pomiędzy casualowymi kurtkami pikowanymi a formalnymi płaszczami;
  • sezonowość kurtki lub płaszcza, ponieważ są modele przeznaczone wyłącznie na wiosnę lub na okres jesienno-zimowy. Ciekawym rozwiązaniem są kurtki oraz płaszcze z podpinką, którą można odpiąć, dzięki czemu okrycie wierzchnie może służyć przez cały rok;
  • kierowanie się przemijającą, ale oryginalną modą lub wybór ponadczasowej klasyki.

Oprócz zadecydowania w wymienionych wyżej kwestiach, warto uwzględnić również komfort, jaki kurtka lub płaszcz powinny zapewnić. Okrycie wierzchnie ma przede wszystkim ogrzewać, ale jednocześnie nie może krępować ruchów. Dobrym wyborem dla mężczyzn będzie również fason, który wymodeluje sylwetkę. Spełnienie wszystkich tych cech pozwoli każdemu mężczyźnie czuć się modnie i komfortowo każdego dnia, bez względu na to, czy idzie na zakupy, czy wybiera się na biznesowe spotkanie.
 

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

bluza streetwear

Odzież w typie streetwear

Ciemna Strefa to marka, która oferuje mężczyznom bardzo wygodne elementy garderoby. Bluzy w typie streetwear …