elegancka kobieta zapinająca mankiet białej koszuli
Dress code wymagający koszuli staje się zatem wciąż i wciąż powszechniejszy, dlatego warto zastanowić się, jaką koszula będzie odpowiednia do pracy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaka koszula damska do pracy?

Koszula to częsty element dress code w pracy. W sklepach znajdziesz mnóstwo modeli i kolorystyk – które z nich wybrać, aby w pracy prezentować się elegancko i atrakcyjnie?

Jak wybrać koszulę damską do pracy?

Koszula to ostoja elegancji zarówno w kobiecej, jak i męskiej garderobie. Strój tego typu wymagany jest w coraz większej liczbie profesji, dodaje uroku, klasy i elegancji, a przy tym tworzy ogromne możliwości do kreowania swojego wizerunku oraz tworzenia estetycznych stylizacji. Dress code wymagający koszuli staje się zatem wciąż i wciąż powszechniejszy, dlatego warto zastanowić się, jaką koszula będzie odpowiednia do pracy.

Oczywiście wiele zależy tu od twojego miejsca zatrudnienia, najczęściej są to jednak koszule wizytowe. Najbardziej uniwersalna jest oczywiście koszula damska biała, którą możesz założyć nie tylko do pracy, ale też na kluczowe spotkanie z klientem strategicznym. Co ciekawe, koszula damska biała pasuje także do mniej oficjalnych wydarzeń, jak np. rodzinny obiad.

Warto jednak wiedzieć, że nie tylko jasne koszule są mile widziane jako służbowy ubiór wśród pań. Niektóre kobiety decydują się na bardziej ekstrawaganckie rozwiązanie np. w postaci koszul w kolorze różowym. Nie można też zapomnieć o klasyce, czyli koszuli niebieskiej lub granatowej. Koszule kobiece to naprawdę duża grupa garderoby, dzięki czemu bez problemy znajdziesz doskonały ubiór do pracy.

Jaki krój koszuli wybrać do pracy?

W tej kwestii ponownie wiele zależy od tego, jaki masz charakter pracy oraz jak ścisły dress code obowiązuje w twoim miejscu zatrudnienia. Zazwyczaj jednak najlepszym wyborem jest koszula z długim rękawem, takie też najczęściej występują w dziale koszul wizytowych. Mimo to od tej reguły zdarzają się odstępstwa i to coraz częściej – szczególnie w sezonie letnim. Wtedy to polecane są koszule z krótkim rękawem oraz koszule z rękawem o długości ¾.

Odnośnie do fasonu natomiast, w pracy najlepiej sprawdzają się koszule dopasowane. Oczywiście należy ubiór dobrać do własnej figury. Unikaj marszczenia się materiału między guzikami, gdyż w ten sposób może być widoczna twoja bielizna, co jest zdecydowanie niestosowne – takie sytuacje nie mogą mieć miejsca w pracy.

Wróćmy na chwilę do kolorystyki. Koszula damska biała sprawdzi się zawsze, jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, które doda ci poważnego wyglądu oraz estetycznej prezencji. Ciekawą alternatywą są jednak koszule w innych kolorach, np. jasnych, niebieskich odcieniach. Przykładem są koszule błękitne czy oliwkowe. Ciemniejsze kolory takie jak granatowy również są mile widziane. Nie musisz też bać się koszul w subtelne wzory, jak choćby koszule w paski. Co więcej – wcale nie muszą być zapinane, do pracy z powodzeniem możesz nosić koszule zakładane przez głowę. Zazwyczaj mają one dekolt w serek, niektóre są też wiązane z tyłu lub posiadają falbanki, co znacząco wzbogaca twoją stylizację.

Co nosić do koszuli w pracy?

Damska koszula otwiera ogromne pole wyboru dotyczące innych elementów garderoby. Przy ściślejszym dress codzie odpowiednie będą eleganckie spódnice (nie za krótkie!) lub spodnie. Najbardziej polecany jest fason ołówkowy, które subtelnie podkreślają figurę. Jeszcze więcej możliwości mają kobiety, gdzie kod ubioru nie jest mocno narzucony. W takich sytuacjach do koszuli załóż np. spodnie typu chinos. Bardzo dobrze wyglądają mocne i wyraziste kolory, jak np. spodnie damskie czerwone lub spodnie damskie niebieskie. Samą koszulę w zdecydowanej większości przypadków lepiej wsunąć w spodnie lub spódnicę, choć dostępne są też krótkie modele, które nie wymagają tego zabiegu. Nie bój się drobnych eksperymentów ze swoją stylizacją w pracy – wręcz przeciwnie, odpowiedni dobór garderoby w pozytywny sposób wyróżni cię w biurze i doda pewności siebie.

Materiał partnera

Sprawdź także

savoir-vivre w biznesie

Nowoczesny savoir-vivre w biznesie

To, że sytuacje biznesowe wymagają stosownego zachowania, przyjmujemy raczej za oczywiste. A jednak coraz rzadziej …