Strona główna / Styl życia / Moda / Księcioseksualni, czyli moda z przymrużeniem oka
Mężczyzna niczym z bajki Disneya nowym wzorem męskości? | fot.: Fotolia

Księcioseksualni, czyli moda z przymrużeniem oka

Ci, którzy nie zdążyli zapuścić jeszcze brody, zapewne z radością przyjmą nowy trend w modzie męskiej. Paryski Tydzień Mody odesłał drwali do lamusa. Sezon jesień-zima 2016 należał będzie do panów emanujących szykiem niczym z czasów napoleońskich. 

Gładko ogolona twarz, wystylizowane, krótkie włosy – nie ma wątpliwości, czas hipsterów i lumberseksualnych się skończył. Największe domy mody – Balmain, Valentino czy Louis Vuitton pokazały w tym roku zupełnie nowy model męskości, który do tej pory bardziej kojarzył się z bajkami Disneya, niż ze światem dorosłych.

Welurowe płaszcze, aksamitne marynarki, czasami skóra i futrzane kołnierze, to męskie must have na co dzień. W kolorystyce dominować będą: złoto (a jakże!), czerń, bordo, granat i zgniła zieleń. Nowa moda to zaprzeczenie hipsterskiej nonszalancji czy abnegacji drwali: ma być dostojnie, arystokratycznie i z przepychem.

Balmain ksiecioseksualny
Zdjęcie zza kulis pokazu domu mody Balmain | fot.: Instagram Balmain Paris

 

Nie wiadomo, czy nowa konwencja się przyjmie, czy zostanie potraktowana jak modowy wybryk projektantów. Redefinicja męskości w kierunku bajkowego księcia każe się zastanowić, czy aby nadal mówimy o męskości. Niezależnie od praktycznej strony takiej stylizacji, jest pewne, że nikogo nie zostawia obojętnym.

Balmain Księcioseksualni
Czy za taką marynarkę faktycznie warto umrzeć? | fot.: Instagram Toni Massuda, Balmain

RED

 

Sprawdź także

Modna fryzura na karnawał

Najmodniejsze fryzury na karnawał 2019

Chcesz, aby ten sezon imprez karnawałowych był wyjątkowo udany? Oprócz dobrego humoru, wygodnych butów czy …