Młody mężczyzna w mieście
Wśród różnych propozycji znajdziemy nawet takie ciuchy, które mają w sobie dyskretną nutę elegancji. | fot.: Fotolia

Moda na ulicy

Wiele osób powtarza, że obecnie w modzie jest wszystko. Ciekawie wyglądają również połączenia różnych stylizacji takich jak na przykład eleganckiej, miejskiej i sportowej, a uzyskany efekt wpisuje się w niezwykle popularny i wygodny casual. Z jeszcze innych inspiracji czerpie moda streetwearowa. Przybyła do nas z zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych i jest jednym z ważniejszych trendów, który chętnie wybierany jest szczególnie przez młodzież. Moda ulicy przede wszystkim zaskakuje różnorodnością i bardzo szybkimi zmianami czy też nawet ewolucją. Jakby na to nie patrzeć, dokładnie odzwierciedla to wszystko, co się wokół nas dzieje. Ubrania i ich zestawienia nie tylko mają świetnie wyglądać i w pewien sposób być manifestacją poglądów, ale powinny by również wygodne.

Jeans, oversize, czapka z daszkiem

To jedne z najbardziej charakterystycznych elementów mody streetwearowej. Czerpie ona z różnych stylizacji i jest doskonałym sposobem na podkreślenie indywidualnego looku. Przede wszystkim w różnych propozycjach znajdziemy inspiracje hip-hopem i houte culture, a także wyraźne nawiązanie do trendów lansowanych w Japonii. Z pewnością jednak nie znajdziemy nigdzie ścisłych wytycznych, co się nosi na ulicy, bo streetwear z zasady opiera się jakimkolwiek unifikacjom. Bywa zmienny, kapryśny, eksperymentuje i poszukuje – czyli dokładnie tak jak ci, którzy po ubrania z kolekcji sięgają.

Kobiety streetwearu

Streetwear przede wszystkim stawia na luz bardzo zbliżony do stylizacji sportowych. Przede wszystkim ma zapewnić swobodę ruchów, ale to wcale nie znaczy, że nie pozwala na podkreślenie kobiecości. Co ważne, wśród różnych propozycji znajdziemy nawet takie ciuchy, które mają w sobie dyskretną nutę elegancji. Zazwyczaj jednak dziewczyna, która wybiera streetwear, w swojej szafie ma modne bluzy oversize i koszule w kratę. To doskonale kontrastuje z krótkimi jeansowymi spodenkami lub boyfriendami. W trendach są również wzorzyste legginsy i ciekawe nadruki, a całość zamykają sneakersy.

Męski styl na ulicy

Podobnie jak w stylizacjach kobiecych panowie również stawiają na luz. Przede wszystkim widoczny on jest w T-shirtach i szerokich bluzach, które często łączne są ze spodniami z obniżonym stanem lub wręcz przeciwne z rurkami. Poza tym charakterystyczne są również długie płaszcze oraz czapki z daszkiem. W trendach są również buty Timberlandy. Przede wszystkim jednak warto zaznaczyć, że moda ulicy stawia na kolory i materiały – musi być jaskrawo i intensywnie, a ulubioną tkaniną jest oczywiście jeans.

Artykuł powstał dzięki współpracy ze ’sklepem streetwear Bludshop.com’.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta w klasycznym beżowym płaszczu

Płaszcze damskie w miejskich stylizacjach – inspirujemy

Obojętnie gdzie wychodzimy, powinnyśmy czuć się pięknie i atrakcyjnie. Pełną kobiecego powabu stylizację możemy uzyskać, …