Poznaj największe trendy w koszulach męskich w sezonie jesień-zima 2018/2018

Pionowe, poziome, cienkie i grube, monochromatyczne i wielobarwne – oblicz pasków jest tyle, ile ubrań. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Koszule dodają mężczyźnie uroku i elegancji. Tak samo świetnie prezentują się na mężczyznach postawnych i wysokich, jak też na tych o bardziej chłopięcej budowie. Są świetnym dopełnieniem oficjalnych stylizacji, ale również elementem dobrze widzianym podczas mniej formalnych wydarzeń, także tych na gruncie towarzyskim. Dziś przedstawimy najsilniejsze trendy w męskich koszulach na koniec roku 2018 i początek 2019.

Moda w pasiastym deseniu

W tym sezonie królują spodnie, bluzy i T-shirty w motyw pasów i paseczków. Pionowe, poziome, cienkie i grube, monochromatyczne i wielobarwne – oblicz pasków jest tyle, ile ubrań. Pasy wkradły się także do działu koszul męskich, choć w swojej klasycznej delikatnej wersji były tu od dawna. Bardziej wyraziste i ekstrawaganckie akcenty na koszuli warto pozostawić na wyjątkowe okazje, takie jak urodziny znajomych czy nieformalne wyjścia na miasto. Do pracy natomiast świetnie sprawdzą się koszule w delikatny deseń paseczków – szczególnie wdzięcznie prezentują się białe cienkie linie umieszczone na błękitnej koszuli.

Nieśmiertelna krata

Motyw kraty to jeden z bardziej ulubionych deseni pojawiających się w męskiej garderobie. Z jednej strony dość casualowy, z drugiej – w połączeniu z odpowiednią tkaniną i dodatkami – nabiera elegancji i klasycznego sznytu. Tej jesieni krata powróci także na koszule i to nie tylko te nieformalne, nawiązujące do stylistyki punkowej, ale również na zupełnie oficjalne elementy garderoby. Wybierając koszulę do pracy, warto rozważyć model o subtelnej, jednokolorowej kratce z drobnym wzorkiem, który nie rzuca się w oczy i zachowuje neutralny charakter całości.

Koszule z łączonych materiałów – interesujący wybór na nieformalne okazje

Codzienne wyjścia z przyjaciółmi do klubu i restauracji wymagają wygodnej i niekrępującej ruchów odzieży. Koszule męskie wykonane z przyjemnej w dotyku bawełny, wykończone kontrastową lamówką i łatami na łokciach stanowią interesującą propozycję. Innym rozwiązaniem może być zakup bawełnianej koszuli, której mankiety oraz wykończenie klapy kieszonki zostało wykonane ze skóry. Tego typu kontrasty są w tym roku szalenie modne i bardzo mile widziane. Ciekawym rozwiązaniem dla odważnych mężczyzn może być też wybór koszuli wykonanej z dwóch materiałów o zupełnie innej kolorystyce. Taka ekstrawagancka koszula świetnie sprawdza się w klubie i na koncercie, a więc w miejscach, w którym chcemy pokazać swój indywidualny styl. Modne koszule wprowadzają sporo świeżości do męskiej garderoby.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

płaszcz szafa kapsułowa

Jak skomponować sezonową szafę kapsułową? 

Szafa kapsułowa, to idealny patent na zachowanie porządku wśród ubrań. Znacznie ułatwia ona komponowanie  zestawów. Sprawia, …