szycie na miarę
Aby w garniturze wyglądać doskonale, musi być idealnie skrojony i to właśnie w związku z jego szyciem mężczyźni najczęściej odwiedzają pracownie krawieckie | fot.: materiał partnera

Wszystko, co musisz wiedzieć o szyciu na miarę

Mężczyzna z klasą musi dbać o swój wizerunek w każdych okolicznościach, a w tym pomoże idealnie dopasowane ubranie. Nie zawsze, kiedy mierzymy kolejne modele w sklepie, jesteśmy zachwyceni tym, jak się na nas układają. I wcale nie musimy! Mamy do wyboru znacznie lepszą alternatywę – szycie na miarę.

W przypadku zwykłych codziennych strojów ubrania ze sklepów sieciowych wydają się wystarczające. Nikt nie pójdzie do krawca po T-shirt. Jednak jeżeli szukamy czegoś na wyjątkową okazję bądź nasza praca wiąże się z chodzeniem w eleganckim garniturze, to trzeba do tego podejść inaczej. Aby w garniturze wyglądać doskonale, musi być idealnie skrojony i to właśnie w związku z jego szyciem mężczyźni najczęściej odwiedzają pracownie krawieckie. Jak przebiega taki proces i czego możemy się spodziewać?

Szycie na miarę to proces

Kiedy udamy się do pracowni krawieckiej, krawiec musi zdjąć miarę. Dokładnie przyjrzy się naszej sylwetce, zaproponuje różne kroje i materiały. Dopiero później przychodzi czas na szycie. To oznacza nie tylko całkowicie indywidualne podejście, ale także czas. Jeśli szukamy garnituru, który chcemy założyć za tydzień na wesele, to będzie to trudne. Szycie na miarę trwa co najmniej kilka tygodni, więc pracownię powinniśmy odwiedzić odpowiednio wcześnie. Jeszcze zanim odbierzemy swoje ubranie, to zostaniemy zaproszeni na przymiarkę. Wtedy jest moment na ewentualne poprawki i zweryfikowanie, czy materiał dobrze się układa.

Gwarancja tkanin najwyższej jakości

Jednym z podstawowych parametrów, jakie powinien spełniać dobry garnitur, jest tkanina. Zawsze musi to być naturalna wełna, choć zdarzają się takie, w których jest niewielka domieszka bawełny. Nigdy jednak nie możemy zakładać modelu z tkanin syntetycznych. Źle się prezentują i nie będziemy czuć się w nich szczególnie dobrze. W przypadku garniturów szytych na miarę tego problemu nie ma. Dobry krawiec zaproponuje nam tylko wysokiej jakości materiały, mięsiste i przyjemne w dotyku. Pokaże nam też różne guziki czy materiały podszewek.

Szycie na miarę – propozycja dla mężczyzny z klasą

Garnitur powinien mieć w szafie każdy mężczyzna, nawet jeśli nie chodzi w nim zbyt często. Są okazje, kiedy zakładać go trzeba i nie ma tutaj żadnych odstępstw. Model wysokiej klasy będzie dobrze prezentować się przez lata, a więc jego zakup można traktować jako inwestycję. A najlepiej przy tym postawić na uniwersalną kolorystykę, która pozwoli nosić strój w każdych okolicznościach. To m.in. dlatego warto wziąć pod uwagę szycie na miarę.

Wspomniana wysoka jakość wykorzystanych do szycia materiałów to jedna z wielu zalet takiego rozwiązania. Oprócz tego mamy pewność, że będziemy w garniturze wyglądać fenomenalnie. Każdy detal będzie idealnie dopasowany. Nie będzie problemów z marszczeniem, opiętą marynarką, nieodpowiednią długością rękawów albo nogawek spodni. Sam fason będzie dobrany pod kątem sylwetki, a więc pomoże podkreślić jej największe atuty i ukryć mankamenty. Poza tym możemy zamówić nie tylko sam garnitur, ale także kamizelkę bądź koszulę. Tym samym zyskamy gwarancję, że wszystkie elementy stylizacji dobrze się ze sobą skomponują.

Materiał partnera

Sprawdź także

Zegarek Fico Fraser Aviator

Klasyczne dodatki z nutką ekstrawagancji, czyli najciekawsze torby i zegarki dla panów

Trendy w dodatkach męskich dosyć często ulegają zmianom. Jednakże istnieje kilka unikalnych propozycji, które są …