Basen stelażowy
Spośród wielu różnych propozycji basenów ogrodowych czy przeznaczonych do wykorzystania na działkach rekreacyjnych, na plan pierwszy wysuwają się baseny stelażowe | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Baseny stelażowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Letnie upały będą mniej dawały się we znaki, jeśli na podwórku przy domu jednorodzinnym postawimy basen. Jednym z możliwych wyborów może być basen stelażowy. Sprawdź, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, kupując go?

Najbardziej wytrzymałe baseny

Spośród wielu różnych propozycji basenów ogrodowych czy przeznaczonych do wykorzystania na działkach rekreacyjnych, na plan pierwszy wysuwają się baseny stelażowe. Ich atutem jest solidna konstrukcja. Będą one zdecydowanie większe niż baseny dmuchane i baseny rozporowe. Są najczęściej wybieranymi basenami ogrodowymi. Mają stabilną, zwykle metalową konstrukcję, która utrzymuje w odpowiednim położeniu nieckę i ściany basenu.

Wielkość ma znaczenie

Pierwszą kwestią, jaką powinniśmy brać pod uwagę, kupując baseny stelażowe, jest ich wielkość. W zależności od tego, czy są to baseny okrągłe czy prostokątne lub kwadratowe, powinniśmy sprawdzić ich średnicę lub szerokość i długość, a także głębokość niecki basenowej. Na https://s-mumo.pl/baseny-ogrodowe-stelazowe,c13.html można znaleźć wiele propozycji basenów stelażowych, od tych najmniejszych, do pokaźnych rozmiarów basenów przydomowych, w których można pływać.

Większość z nas z pewnością chciałoby mieć duży basen, ale jego wielkość powinniśmy dobrać do przestrzeni, jaką dysponujemy na działce czy w ogrodzie. Zbyt duży rozmiar basenu może doprowadzić do tego, że w przydomowym ogrodzie nie będziemy mieli miejsca na nic innego. Utrudni to właściwe korzystanie z basenu. Z kolei za mały basen w stosunku do działki spowoduje, że nie zagospodarujemy w pełni możliwości terenu. Jeśli zamierzamy wykorzystywać basen stelażowy tylko od czasu do czasu i po każdym użyciu będziemy wypuszczać z niego wodę, najlepiej zdecydować się na mniejszy rozmiar, który ułatwi transport basenu czy jego składanie i rozkładanie.

Dla dzieci czy dla dorosłych?

Kolejną ważną kwestią przy wyborze basenu stelażowego będzie podjęcie decyzji, czy ma być to basen dla dzieci czy również dla dorosłych. Jeśli mamy w domu dzieci w wieku do 6 lat, najlepiej wybrać mniejszy i płytszy basen, który będzie dla nich bezpieczniejszy. Najmłodszym wystarczy basen dmuchany. Dla dorosłych użytkowników czy nastolatków basen rozporowy lub stelażowy będzie idealnym rozwiązaniem.

Cena basenu

Nie bez znaczenia dla kupujących jest to, ile trzeba wydać na basen stelażowy. Już za kilkaset złotych można kupić solidne baseny stelażowe o średnicy 3,66 m i głębokości 0,76 m.

Co wchodzi w skład zestawu?

Baseny stelażowe dostępne są zwykle w zestawach wraz z chemią basenową czy pompą, pozwalającą na utrzymanie w czystości wody w basenie przez długi czas. Sprawdźmy przed zakupem, co wchodzi w skład zestawu. Wśród dodatkowych akcesoriów można znaleźć pompę z przyłączami, filtry, instrukcję obsługi, łatki i zestaw naprawczy, zatyczki, okulary pływackie, chemię basenową, jak i termometr do basenu czy zestaw do jego czyszczenia.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

mężczyzna w basenie

Chodźmy na basen! 

Czas spędzony z najbliższymi jest bezcenny. Wspólna aktywność zacieśnia więzi i generuje setki pozytywnych wspomnień. …