Czy warto inwestować w ogrodzenia aluminiowe?

Ogrodzenie jest ważnym elementem decydującym o charakterze posesji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ogrodzenie jest ważnym elementem decydującym o charakterze posesji. Współczesny rynek oferuje sporo możliwości w tym zakresie – jedną z nich są ogrodzenia aluminiowe cieszące się bardzo dużą popularnością. Z czego ona wynika? Spore zainteresowanie ogrodzeniami aluminiowymi nie jest dziełem przypadku. Istnieje wiele powodów, dla których są one świetną inwestycją. Dobre ogrodzenie powinno spełniać określone wymagania w obszarze funkcjonalności i estetyki. Aluminium jest materiałem podatnym na obróbkę i formowanie, a nie są to jedyne jego zalety.

Trwałość na lata

Do kluczowych przesłanek decydujących o wyborze ogrodzeń aluminiowych należy ich trwałość. Wyróżnia je wysoka odporność na korozję i czynniki atmosferyczne, dzięki czemu nadają się do eksploatacji nawet w trudnych warunkach pogodowych – w kapryśnym i zmiennym klimacie polskim ma to ogromne znaczenie. Producenci udzielają wieloletniej – zwykle 10-letniej – gwarancji na trwałość ogrodzeń aluminiowych. Nie wymagają one skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych – są proste do utrzymania w czystości. Dodatkowe wzmocnienie zapewniają specjalne powłoki antykorozyjne. Aluminium nie zmienia właściwości przy wahaniach temperatury, co zapewnia ogrodzeniom stabilność i wytrzymałość. Może też zostać w całości poddane recyklingowi.

Sprawny montaż

Ogrodzenia aluminiowe są prawie trzy razy lżejsze od stalowych. Dzięki temu transport i montaż przebiegają znacznie sprawniej. Lekką konstrukcję łatwiej jest postawić – zajmuje to mniej czasu m.in. ze względu na brak konieczności przygotowania tak solidnych fundamentów, jak w przypadku ogrodzeń ze stali.

Ponadczasowe wzornictwo

Ogrodzenia aluminiowe dostępne są w różnych formach. Najchętniej wybierane są ogrodzenia panelowe występujące w rozmaitych grubościach oraz ogrodzenia modułowe. Przeważnie spotykane są modele horyzontalne – czyli ogrodzenia, w których profile ułożone są poziomo. Niemniej i ogrodzenia palisadowe – z pionowymi profilami – zdobywają coraz więcej zwolenników. Przęsła są na ogół wycinane laserowo, a poszczególne elementy ogrodzenia łączy się maszynowo – śruby i łączniki są przykryte stałymi zaślepkami, co czyni je niewidocznymi. Producenci oferują też ogrodzenia aluminiowe ze słupkami funkcyjnymi, co podnosi walory użytkowe płotu z aluminium.

Nowoczesne oblicze elegancji

Ogrodzenia aluminiowe idealnie wpisują się w modne trendy minimalistyczne, lecz odnajdą się nie tylko w takiej stylistyce. Można je pomalować metodą proszkową na dowolny kolor z palety RAL, a także nadać ich powierzchni wygląd imitujący drewno czy strukturę. Ogrodzenie aluminiowe da się dopasować do elewacji domu oraz stolarki okiennej i drzwiowej – całość prezentuje się wówczas harmonijnie i estetycznie. Warto pamiętać, iż aluminium znakomicie komponuje się z betonem i tynkiem ozdobnym oraz ze szkłem.

Ogrodzenie z aluminium – wizytówka posesji

Ogrodzenia aluminiowe to jakość i design bez kompromisów. Zapewniają poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Przydają posesji prestiżu, gwarantując niezapomniane wrażenia wizualne i niezawodność na długie lata.

Materiał partnera zewnętrznego