Technologia solarna
Przede wszystkim panele solarne w lampach ogrodowych gwarantują bezpłatne zasilanie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak duży wpływ ma technologia solarna na produkcję lamp ogrodowych

System solarny jest układem, który zawitał w życiu codziennym na dobre. Obecnie jest technologią używaną w wielu urządzeniach a wszelkie sygnały wskazują, że stanie się jeszcze bardziej powszechny w najbliższych latach. W wielu sektorach gospodarki technologia solarna jest wykorzystywana z większym natężeniem, będąc uznawana za nadzieję przyszłego świata. Sytuacja ta ma miejsce przede wszystkim dzięki energooszczędności paneli solarnych, która w połączeniu z niższym kosztem produkcji ogniw fotowoltaicznych jest atrakcyjna również w przypadku lamp ogrodowych.

System solarny jest układem, który zawitał w życiu codziennym na dobre. Obecnie jest technologią używaną w wielu urządzeniach a wszelkie sygnały wskazują, że stanie się jeszcze bardziej powszechny w najbliższych latach. W wielu sektorach gospodarki technologia solarna jest wykorzystywana z większym natężeniem, będąc uznawana za nadzieję przyszłego świata. Sytuacja ta ma miejsce przede wszystkim dzięki energooszczędności paneli solarnych, która w połączeniu z niższym kosztem produkcji ogniw fotowoltaicznych jest atrakcyjna również w przypadku lamp ogrodowych.

Zalety lamp ogrodowych solarnych

Lampy solarne wykorzystywane do aranżacji ogrodowych kilka lat wstecz miały charakter czysto dekoracyjny. Współczesne oświetlenie tego typu ma jednak szereg zalet a wspomniany wcześniej rozwój technologii solarnej czyni je okazalszymi.

Przede wszystkim panele solarne w lampach ogrodowych gwarantują bezpłatne zasilanie. Dzięki budowie składającej się z modułu i akumulatora lampy mają możliwość magazynowania energii słonecznej transformując ją w energię elektryczną. Brak kosztów za prąd jest równoznaczny więc z brakiem okablowania. Jest to bardzo ważne pod kątem montażu lamp solarnych. Wybierając ten rodzaj oświetlenia do ogrodu unikniemy rozkopów i zbędnego remontu oraz rozciągania przewodów po posesji. Lampy solarne mocowane do ziemi za pomocą grotu są bardzo łatwe w montażu a ich lokalizacja może być często zmieniania – wystarczy zadbać o to, aby moduł z panelami słonecznymi był odpowiednio wyeksponowany ku promieniom słonecznym.

Powyższe zalety wpływają na ekologiczność technologii solarnej. Ten rodzaj energii elektrycznej uznawany jest za tzw. Odnawialną energię elektryczną, co dla osób dbających o środowisko może mieć kluczowe znaczenie. Lampy solarne dbają zarówno o naszą planetę jak i nasze portfele.

Z uwagi na niższe wykorzystanie energii elektrycznej oświetlenie solarne najczęściej dostępne jest z źródłem światła typu LED. W związku z tym trwałość i żywotność jest wydłużona. Co istotne oświetlenie solarne potrafi oddawać blask nawet do 10 godzin po zmroku. Współczesne modele oferowane przez producentów oświetlenia zewnętrznego są projektowane z myślą o konsumencie, znajdziemy wiele sklepów internetowych oferujących lampy solarne okrągłe, lampy solarne kule i wiele innych designowo dopasowanych lamp.

Rodzaje lamp solarnych do ogrodu

Dostępność szerokiego asortymentu lamp solarnych pozwoli każdemu dobrać najodpowiedniejsza lampę do swojego ogrodu. Technologia solarna znalazła rodzaje w każdej z kategorii lamp zewnętrznych, stąd też może nabyć lampy ogrodowe solarne takie jak kinkiety elewacyjne, lampy cokołowe, lampy najazdowe, słupki oświetleniowe czy reflektory oświetleniowe zewnętrzne. W zależności od miejsca przeznaczenia możemy też szukać lamp takich jak lampy solarne do oczek wodnych czy lampy solarne naścienne.

Dodatki do oświetlenia solarnego

Czujnik ruchu w lampie solarnej

Lampy ogrodowe bardzo często występują z dodatkowym czujnikiem ruchu. Jest to elementy arcyciekawy w zestawie z wieloma modelami, ponieważ jego użytkowość jest niezwykle skuteczna. Czujnik ruchu umożliwia automatyczne włączanie się lamp np. zainstalowanych przy dróżkach prowadzących do ogrodu czy kinkietów elewacyjnych oświetlających schody i drzwi wejściowe do domu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również lampy solarne używane jako system mający na celu odstraszenie niepożądanych jednostek na terenie nieruchomości. Warto więc zadbać o lampę solarną z wbudowanym czujnikiem PIR. Czujnik PIR jest elektroniczną czujką często spotykaną w przypadku systemów alarmowych. Na podstawie badanej temperatury określa występowanie ciała obcego i w przypadku wykrycia obiektu o podwyższonej temperaturze automatycznie zapala lampę.

Czujnik zmierzchu

Dodatkiem, o którym również możemy pomyśleć w przypadku lamp ogrodowych solarnych jest czujnik zmierzchu. Wpływa on dodatkowo na oszczędność w użyciu energii elektrycznej zgromadzonej w akumulatorze lampy. Dzięki niemu lampa włączy się tylko wtedy, gdy faktycznie zabraknie światła – rozwiązanie to jest stosowane w większości modeli lamp solarnych.

Warto postawić na oświetlenie solarne

Technologia solarna na stałe zawitała w branży oświetleniowej i nic nie zwiastuje jej wycofania. Wręcz przeciwnie – prognozy wskazują coraz większą sprzedaż lamp solarnych do ogrodu. Wraz z rozwojem paneli solarnych i ogólnie branży fotowoltaicznej możemy spodziewać się nowszych rozwiązań w tych pomniejszych produktach. Zalecamy więc szybką wymianę lamp ogrodowych na te z kategorii lamp solarnych. Pozwoli to na przede wszystkim długotrwałą oszczędność i powiększenie się domowego budżetu, który przeznaczyć będziemy mogli np. na wakacje oraz przysłużymy się ochronie naszej pięknej planety.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

oświetlenie LED

Lampy LED – jak działa technologia LED w oświetleniu?

Lampy LED to coraz bardziej popularne źródła światła stosowane w różnego rodzaju oświetleniu. Ich popularność …