Technologia solarna
Przede wszystkim panele solarne w lampach ogrodowych gwarantują bezpłatne zasilanie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak duży wpływ ma technologia solarna na produkcję lamp ogrodowych

System solarny jest układem, który zawitał w życiu codziennym na dobre. Obecnie jest technologią używaną w wielu urządzeniach a wszelkie sygnały wskazują, że stanie się jeszcze bardziej powszechny w najbliższych latach. W wielu sektorach gospodarki technologia solarna jest wykorzystywana z większym natężeniem, będąc uznawana za nadzieję przyszłego świata. Sytuacja ta ma miejsce przede wszystkim dzięki energooszczędności paneli solarnych, która w połączeniu z niższym kosztem produkcji ogniw fotowoltaicznych jest atrakcyjna również w przypadku lamp ogrodowych.

System solarny jest układem, który zawitał w życiu codziennym na dobre. Obecnie jest technologią używaną w wielu urządzeniach a wszelkie sygnały wskazują, że stanie się jeszcze bardziej powszechny w najbliższych latach. W wielu sektorach gospodarki technologia solarna jest wykorzystywana z większym natężeniem, będąc uznawana za nadzieję przyszłego świata. Sytuacja ta ma miejsce przede wszystkim dzięki energooszczędności paneli solarnych, która w połączeniu z niższym kosztem produkcji ogniw fotowoltaicznych jest atrakcyjna również w przypadku lamp ogrodowych.

Zalety lamp ogrodowych solarnych

Lampy solarne wykorzystywane do aranżacji ogrodowych kilka lat wstecz miały charakter czysto dekoracyjny. Współczesne oświetlenie tego typu ma jednak szereg zalet a wspomniany wcześniej rozwój technologii solarnej czyni je okazalszymi.

Przede wszystkim panele solarne w lampach ogrodowych gwarantują bezpłatne zasilanie. Dzięki budowie składającej się z modułu i akumulatora lampy mają możliwość magazynowania energii słonecznej transformując ją w energię elektryczną. Brak kosztów za prąd jest równoznaczny więc z brakiem okablowania. Jest to bardzo ważne pod kątem montażu lamp solarnych. Wybierając ten rodzaj oświetlenia do ogrodu unikniemy rozkopów i zbędnego remontu oraz rozciągania przewodów po posesji. Lampy solarne mocowane do ziemi za pomocą grotu są bardzo łatwe w montażu a ich lokalizacja może być często zmieniania – wystarczy zadbać o to, aby moduł z panelami słonecznymi był odpowiednio wyeksponowany ku promieniom słonecznym.

Powyższe zalety wpływają na ekologiczność technologii solarnej. Ten rodzaj energii elektrycznej uznawany jest za tzw. Odnawialną energię elektryczną, co dla osób dbających o środowisko może mieć kluczowe znaczenie. Lampy solarne dbają zarówno o naszą planetę jak i nasze portfele.

Z uwagi na niższe wykorzystanie energii elektrycznej oświetlenie solarne najczęściej dostępne jest z źródłem światła typu LED. W związku z tym trwałość i żywotność jest wydłużona. Co istotne oświetlenie solarne potrafi oddawać blask nawet do 10 godzin po zmroku. Współczesne modele oferowane przez producentów oświetlenia zewnętrznego są projektowane z myślą o konsumencie, znajdziemy wiele sklepów internetowych oferujących lampy solarne okrągłe, lampy solarne kule i wiele innych designowo dopasowanych lamp.

Rodzaje lamp solarnych do ogrodu

Dostępność szerokiego asortymentu lamp solarnych pozwoli każdemu dobrać najodpowiedniejsza lampę do swojego ogrodu. Technologia solarna znalazła rodzaje w każdej z kategorii lamp zewnętrznych, stąd też może nabyć lampy ogrodowe solarne takie jak kinkiety elewacyjne, lampy cokołowe, lampy najazdowe, słupki oświetleniowe czy reflektory oświetleniowe zewnętrzne. W zależności od miejsca przeznaczenia możemy też szukać lamp takich jak lampy solarne do oczek wodnych czy lampy solarne naścienne.

Dodatki do oświetlenia solarnego

Czujnik ruchu w lampie solarnej

Lampy ogrodowe bardzo często występują z dodatkowym czujnikiem ruchu. Jest to elementy arcyciekawy w zestawie z wieloma modelami, ponieważ jego użytkowość jest niezwykle skuteczna. Czujnik ruchu umożliwia automatyczne włączanie się lamp np. zainstalowanych przy dróżkach prowadzących do ogrodu czy kinkietów elewacyjnych oświetlających schody i drzwi wejściowe do domu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również lampy solarne używane jako system mający na celu odstraszenie niepożądanych jednostek na terenie nieruchomości. Warto więc zadbać o lampę solarną z wbudowanym czujnikiem PIR. Czujnik PIR jest elektroniczną czujką często spotykaną w przypadku systemów alarmowych. Na podstawie badanej temperatury określa występowanie ciała obcego i w przypadku wykrycia obiektu o podwyższonej temperaturze automatycznie zapala lampę.

Czujnik zmierzchu

Dodatkiem, o którym również możemy pomyśleć w przypadku lamp ogrodowych solarnych jest czujnik zmierzchu. Wpływa on dodatkowo na oszczędność w użyciu energii elektrycznej zgromadzonej w akumulatorze lampy. Dzięki niemu lampa włączy się tylko wtedy, gdy faktycznie zabraknie światła – rozwiązanie to jest stosowane w większości modeli lamp solarnych.

Warto postawić na oświetlenie solarne

Technologia solarna na stałe zawitała w branży oświetleniowej i nic nie zwiastuje jej wycofania. Wręcz przeciwnie – prognozy wskazują coraz większą sprzedaż lamp solarnych do ogrodu. Wraz z rozwojem paneli solarnych i ogólnie branży fotowoltaicznej możemy spodziewać się nowszych rozwiązań w tych pomniejszych produktach. Zalecamy więc szybką wymianę lamp ogrodowych na te z kategorii lamp solarnych. Pozwoli to na przede wszystkim długotrwałą oszczędność i powiększenie się domowego budżetu, który przeznaczyć będziemy mogli np. na wakacje oraz przysłużymy się ochronie naszej pięknej planety.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

wielopunktowe źródło światłą

Pojedyncze czy wielopunktowe? Czym się kierować podczas wyboru lamp wiszących do swoich wnętrz?

Oglądając lampy wiszące w salonach oświetleniowych, na pewno zauważysz, że poza designem, różnią się one …