oświetlenie ogrodu
Bardzo popularne, szeroko wykorzystywane w ogrodach, na tarasach i balkonach lampki solarne to idealny sposób na ozdobienie każdej przestrzeni | fot.: materiał partnera

Jak ładnie oświetlić ogród? Oświetlenie ogrodowe ledowe

Piękny, zadbany ogród można uznać za wizytówkę domu. W ciągu dnia zachwyca nas kolorami różnych kwiatów, wieczorami zaś odpowiednio oświetlony może zamienić się w tajemniczą krainę. Niezależnie od tego jak duża jest nasza działka, jej doświetlenie nie powinno stanowić żadnego problemu, ponieważ różnorodne, odpowiednio rozmieszczone lampki będą dawały dostatecznie dużo światła. Jak zatem estetycznie oświetlić ogród? Podpowiadamy!

Oświetlenie ogrodowe solarne – ledowe lampy ogrodowe 

Bardzo popularne, szeroko wykorzystywane w ogrodach, na tarasach i balkonach lampki solarne to idealny sposób na ozdobienie każdej przestrzeni. Wysokiej jakości lampki raz zakupione będą z powodzeniem oświetlać ogródek przez kilka następnych sezonów. Energooszczędne lampy led podbierają minimalną ilość energii, zatem lampki mogą świecić nawet przez kilka godzin. Oświetlenie solarne charakteryzuje się zupełną samowystarczalnością energetyczną, zatem po zakupieniu produktu nie ponosimy już żadnych dodatkowych kosztów związanych z energią. Zasilane światłem słonecznym mechanizmy są zupełnie samowystarczalne, co wpływa dobrze nie tylko na stan naszego portfela, lecz także na środowisko. 

Rodzaje lampek ogrodowych

W zależności od sposobu montażu oświetlenie ogrodowe można podzielić na kilka podstawowych rodzajów:

  • lampki ogrodowe wbijane w ziemię – najczęściej kojarzone ze wbijanymi w ziemię pałeczkami ledowymi. Te najpopularniejsze lampki bardzo często wybierane są przez klientów dzięki swojej uniwersalności. Należy jednak zaznaczyć, że ta kategoria może zawierać także w sobie modele lamp kuli oraz dogruntowych, ponieważ one także wbijane są w grunt.
  • lampki ogrodowe stojące – stojące lampki ogrodowe są zazwyczaj nieco wyższe, oświetlając tym samym większą część ogrodu. Ładnie zaaranżowane z pewnością będą idealnym dodatkiem do każdego ogrodu.
  • lampki ogrodowe kule – lampki ogrodowe w postaci kuli wyposażonych w kolec wbijany do ziemi są efektownym sposobem na oświetlenie alejek w ogrodzie. 
  • lampki ogrodowe dogruntowe płaskie – płaskie lampki dogruntowe praktycznie wcale nie wystają z ziemi, co daje bardzo ciekawy efekt. Ten model najlepiej sprawdza się w roli oświetlacza roślin i drzew.
  • lampki ogrodowe wiszące – wiszące lampki ogrodowe będą idealnymi dodatkami do bajkowo urządzonego ogrodu. 

Gdzie zamontować lampki ogrodowe?

Dzięki bardzo szerokiej ofercie sklepów i ogromnemu wyborowi różnorodnych modeli, lampki ogrodowe możemy umieścić praktycznie wszędzie. Wykorzystując do rozmieszczenia lamp ogrodową infrastrukturę,  ziemię oraz rośliny uzyskamy bajkowo oświetlony ogród, który po zachodzie słońca zyska drugie oblicze. Odpowiednie umieszczając lampki ogrodowe, estetycznie oświetlimy alejki, ukwiecone skalniaki, samotne drzewa oraz  inne rośliny. Każda lampka wyposażona jest w specjalny uchwyt, haczyk, stojak bądź kolec, które umożliwią umieszczenie jej tam, gdzie będzie wyglądała najlepiej. Kupując lampki ogrodowe warto zwrócić uwagę na solarne modele led, które w ciągu dnia magazynując energię słoneczną, wieczorem rozbłysną w pełni ekologicznym blaskiem.

Materiał partnera