kanadyjski basen ogrodowy
Upalne lato skutecznie zachęca do relaksu w chłodnej wodzie. Jeśli chcesz dobrze wydać swoje pieniądze, wybierz do swojego ogrodu solidny, duży akwen | fot.: materiał partnera

Kanadyjski basen ogrodowy: kiedy warto go kupić?

Jest środek lata, a ty właśnie zacząłeś marzyć o prywatnym basenie we własnym ogrodzie? W takim razie nic straconego! Jeśli chciałbyś, aby przed twoim domem znalazł się akwen całoroczny, możesz zamówić go w każdej chwili. Pamiętaj jednak, że przed i po sezonie ceny takich basenów mogą być znacznie przyjaźniejsze dla portfela. Dowiedz się, kiedy, w jakiej sytuacji warto zainwestować w model kanadyjski!

Basen kanadyjski – kiedy i kto go doceni?

Jeśli szukasz akwenu, który posłuży ci dłużej niż przez jeden lub kilka sezonów, wybierz model na stelażu. Może to być np. basen całoroczny, który opłaca się kupić także przed jesienią. Jest to dobry wybór dla tych, którzy:

  • lubią cieszyć się kąpielami w ogrodzie nawet wtedy, kiedy na zewnątrz jest nieco chłodniej

Taki akwen może stać pod gołym niebem przez cały rok. Daje to możliwość relaksowania się i pływania w nim także jesienią czy wiosną. Takie kąpiele mogą być bardzo przyjemne zwłaszcza wtedy, jeśli woda będzie podgrzewana za pomocą specjalnego podgrzewacza;

  • chcą uniknąć problemów ze składaniem i rozkładaniem ogrodowego akwenu

Kanadyjski basen całoroczny nie wymaga tego, aby go demontować. Tym samym będzie zawsze gotowy do tego, aby napełnić go wodą i rozpocząć w nim zabawę;

  • chcą w basenie nie tylko się relaksować, ale i pływać

Metalowy basen na stalowym stelażu może być naprawdę duży i dość głęboki. Dlatego możesz w nim trenować pływanie, nurkowanie, a nawet grać w piłkę wodną.

O jakiej porze roku najlepiej zainwestować w basen kanadyjski do ogrodu?

Jeśli w środku lata zdecydujesz, że nie chcesz dłużej rezygnować z możliwości kąpieli we własnym ogrodzie, nie powinieneś zwlekać z zakupem basenu całorocznego. Jest to inwestycja na długie lata, gdyż akwen na stelażu jest wytrzymały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych.

Zakup takiego basenu jest dość poważnym wydatkiem – za prosty model trzeba zapłacić minimum ok. 5 tys. zł. W takiej sytuacji dobrą decyzją może być poczekanie na sezonowe obniżki. Meble, akcesoria i sprzęty ogrodowe – a w tym baseny – mają wtedy nieco niższe ceny. Aby zaoszczędzić, warto przyjrzeć się zwłaszcza ofercie sklepów internetowych, np. Focus Garden.

Upalne lato skutecznie zachęca do relaksu w chłodnej wodzie. Jeśli chcesz dobrze wydać swoje pieniądze, wybierz do swojego ogrodu solidny, duży akwen. Basen całoroczny możesz kupić w środku sezonu letniego i sprawić tym samym przyjemność sobie oraz pozostałym domownikom. Warto też pomyśleć o jego zamówieniu wczesną jesienią – może okazać się, że wydasz wtedy na niego znacznie mniej.

Materiał partnera

Sprawdź także

dom z basenem

Myślisz o własnym, domowym lub ogrodowym basenie kąpielowym? Sprawdź, co trzeba wiedzieć zanim ruszy jego budowa

Kto z nas nie chciałby mieć własnego basenu pod samym domem? Jeśli jednak już się …