kosz wiklinowy w ogrodzie
Zadbajmy więc o to, aby nasze ukojenie i wytchnienie obywało się w najlepszych i najbardziej komfortowych warunkach | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Relaks na tarasie? Tylko na odpowiednim fotelu!

Porządki, przemeblowania, remonty – wiosna to idealny czas na nowe aranżacje w naszym domu. Zmiany jednak nie dotyczą tylko samych wnętrz mieszkań. Z zimowego snu budzą się również ogrody, balkony i tarasy. Wiosenne i letnie wieczory spędzone na świeżym powietrzu we własnym zaciszu, to coś, czego każdy z nas z pewnością pragnie. Relaks z dobrą literaturą, przy kawie czy spotkanie z przyjaciółmi zorganizowane na tarasie, zawsze jest gwarancją świetnego i udanego czasu. Jeśli dodatkowo zadbamy o praktyczne i designerskie wyposażenie naszej ogrodowej przestrzeni, możemy być pewni, że każda chwila spędzona w tym miejscu będzie pozytywnie wpływała na nasze samopoczucie. Co zatem zrobić, aby taras stał się ulubioną częścią domu?

  1. Fotele na taras – rodzaje
  2. Jaki fotel na taras wybrać?

Po ciężkim i męczącym dniu nie ma nic lepszego niż mała chwila dla siebie. Moment, kiedy możemy porozkoszować się otaczającą nas ciszą i spokojem i poukładać myśli, jest nieoceniony. Nawet krótki relaks może nam pomóc osiągnąć harmonię duszy. Kiedy w dodatku czas ten spędzamy na własnym tarasie – to kompletne dopełnienie szczęścia. Zadbajmy więc o to, aby nasze ukojenie i wytchnienie obywało się w najlepszych i najbardziej komfortowych warunkach. Kluczem do osiągnięcia tego sukcesu, jest prawidłowe zagospodarowanie miejsca i zakup wygodnych foteli ogrodowych.

Fotele na taras – rodzaje

Aktualnie fotele na taras zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Obok swojej praktyczności i funkcjonalności, meble te wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a także zachwycają efektem wizualnym. Dzięki temu, fotele na taras będą służyły przez wiele lat i sezonów.

Fotele ogrodowe mogą przybierać wiele postaci – od prostych klasycznych siedzisk, po modele wiszące. Wyróżnia się rodzaje:

  • Bujany – ponadczasowy fotel zarówno ogrodowy jak i wewnętrzny. Solidne konstrukcje zapewniają bezpieczeństwo podczas drzemki i relaksu.
  • Rozkładany – bez wątpienia synonim wygody. Regulacje fotela pozwalają na dobranie idealnej dla nas pozycji. Sprawdza się również jako leżak podczas opalania.
  • Wiszący – nowoczesna forma fotelu nada wyjątkowy wygląd naszemu tarasowi. Dzięki wygodzie, którą zapewniają, wiszące modele mają wielu zwolenników.
  • Z podłokietnikiem – fotele ogrodowe z podłokietnikiem to nutka elegancji w naszym ogrodzie czy też na tarasie. Fotele z podłokietnikiem występują często w całych kompletach mebli ogrodowych.
  • Z podnóżkiem – fotel z podnóżkiem jest idealnym kompanem do odpoczynku. Zapewnia komfort dla ciała i odprężenie dla ducha.
  • Kokon – fotel typu kokon jest najlepszą alternatywą dla fotela wiszącego. Jeśli w naszym ogrodzie lub tarasie nie posiadamy możliwości zawieszenia fotela, to solidna konstrukcja kokonu pozwoli nam na bujanie i odda uczucie wiszenia.

Jaki fotel na taras wybrać?

Dokonując wyboru fotelu ogrodowego, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość i materiały, z których mebel został wykonany. Tylko produkty z solidnych budulców będą służyły przez długie lata. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że fotele na taras najczęściej wykonane są z drewna, wikliny, rattanu, technorattanu, stali czy aluminium – a każdy ten materiał wymaga innej pielęgnacji. Jednak dobre jakościowo meble, nie będą wymagały stałej impregnacji. Dodatkowo, wybierajmy fotele łatwe w utrzymaniu czystości. Materiały odporne na promieniowanie UV i różne warunki pogodowe sprawdzą się najlepiej w zewnętrznym użytkowaniu.

Spośród tak wielu modeli, zapewne ciężko jest podjąć decyzję. Na szczęście w tym miejscu na pomoc przychodzi platforma, która dzięki licznym filtrom (rodzaj, materiał, marka) wskaże nam najlepsze wyniki, z których na pewno wybierzemy świetny asortyment na nasz taras. Platforma Homebook w swojej ofercie posiada ogromny wybór mebli ogrodowych. Sprawdź fotele na taras i przekonaj się, jak szybko znajdziesz idealne siedzisko dla siebie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

lawenda na tarasie

Sprawdzone rośliny na słoneczny taras

Zielony taras jest obowiązkowym miejscem letnich spotkań. Aby mógł  zachwycić swym pięknem,  musimy zadbać o …