kosz wiklinowy w ogrodzie
Zadbajmy więc o to, aby nasze ukojenie i wytchnienie obywało się w najlepszych i najbardziej komfortowych warunkach | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Relaks na tarasie? Tylko na odpowiednim fotelu!

Porządki, przemeblowania, remonty – wiosna to idealny czas na nowe aranżacje w naszym domu. Zmiany jednak nie dotyczą tylko samych wnętrz mieszkań. Z zimowego snu budzą się również ogrody, balkony i tarasy. Wiosenne i letnie wieczory spędzone na świeżym powietrzu we własnym zaciszu, to coś, czego każdy z nas z pewnością pragnie. Relaks z dobrą literaturą, przy kawie czy spotkanie z przyjaciółmi zorganizowane na tarasie, zawsze jest gwarancją świetnego i udanego czasu. Jeśli dodatkowo zadbamy o praktyczne i designerskie wyposażenie naszej ogrodowej przestrzeni, możemy być pewni, że każda chwila spędzona w tym miejscu będzie pozytywnie wpływała na nasze samopoczucie. Co zatem zrobić, aby taras stał się ulubioną częścią domu?

  1. Fotele na taras – rodzaje
  2. Jaki fotel na taras wybrać?

Po ciężkim i męczącym dniu nie ma nic lepszego niż mała chwila dla siebie. Moment, kiedy możemy porozkoszować się otaczającą nas ciszą i spokojem i poukładać myśli, jest nieoceniony. Nawet krótki relaks może nam pomóc osiągnąć harmonię duszy. Kiedy w dodatku czas ten spędzamy na własnym tarasie – to kompletne dopełnienie szczęścia. Zadbajmy więc o to, aby nasze ukojenie i wytchnienie obywało się w najlepszych i najbardziej komfortowych warunkach. Kluczem do osiągnięcia tego sukcesu, jest prawidłowe zagospodarowanie miejsca i zakup wygodnych foteli ogrodowych.

Fotele na taras – rodzaje

Aktualnie fotele na taras zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Obok swojej praktyczności i funkcjonalności, meble te wykonane są z wysokiej jakości materiałów, a także zachwycają efektem wizualnym. Dzięki temu, fotele na taras będą służyły przez wiele lat i sezonów.

Fotele ogrodowe mogą przybierać wiele postaci – od prostych klasycznych siedzisk, po modele wiszące. Wyróżnia się rodzaje:

  • Bujany – ponadczasowy fotel zarówno ogrodowy jak i wewnętrzny. Solidne konstrukcje zapewniają bezpieczeństwo podczas drzemki i relaksu.
  • Rozkładany – bez wątpienia synonim wygody. Regulacje fotela pozwalają na dobranie idealnej dla nas pozycji. Sprawdza się również jako leżak podczas opalania.
  • Wiszący – nowoczesna forma fotelu nada wyjątkowy wygląd naszemu tarasowi. Dzięki wygodzie, którą zapewniają, wiszące modele mają wielu zwolenników.
  • Z podłokietnikiem – fotele ogrodowe z podłokietnikiem to nutka elegancji w naszym ogrodzie czy też na tarasie. Fotele z podłokietnikiem występują często w całych kompletach mebli ogrodowych.
  • Z podnóżkiem – fotel z podnóżkiem jest idealnym kompanem do odpoczynku. Zapewnia komfort dla ciała i odprężenie dla ducha.
  • Kokon – fotel typu kokon jest najlepszą alternatywą dla fotela wiszącego. Jeśli w naszym ogrodzie lub tarasie nie posiadamy możliwości zawieszenia fotela, to solidna konstrukcja kokonu pozwoli nam na bujanie i odda uczucie wiszenia.

Jaki fotel na taras wybrać?

Dokonując wyboru fotelu ogrodowego, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość i materiały, z których mebel został wykonany. Tylko produkty z solidnych budulców będą służyły przez długie lata. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że fotele na taras najczęściej wykonane są z drewna, wikliny, rattanu, technorattanu, stali czy aluminium – a każdy ten materiał wymaga innej pielęgnacji. Jednak dobre jakościowo meble, nie będą wymagały stałej impregnacji. Dodatkowo, wybierajmy fotele łatwe w utrzymaniu czystości. Materiały odporne na promieniowanie UV i różne warunki pogodowe sprawdzą się najlepiej w zewnętrznym użytkowaniu.

Spośród tak wielu modeli, zapewne ciężko jest podjąć decyzję. Na szczęście w tym miejscu na pomoc przychodzi platforma, która dzięki licznym filtrom (rodzaj, materiał, marka) wskaże nam najlepsze wyniki, z których na pewno wybierzemy świetny asortyment na nasz taras. Platforma Homebook w swojej ofercie posiada ogromny wybór mebli ogrodowych. Sprawdź fotele na taras i przekonaj się, jak szybko znajdziesz idealne siedzisko dla siebie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Wiszący fotel

Wiszące fotele – na taras, do ogrodu – miejsce relaksu w plenerze

Wraz z nadejściem ciepłych dni mamy nieodpartą ochotę spędzać czas poza domem i cieszyć się …