gaming zbliżenie na klawiaturę
Pierwsze informacje dotyczące Cyberpunk 2077 pojawiły się już w 2012 roku. Od tego czasu musiało upłynąć aż osiem lat, by zniecierpliwieni fani mogli doczekać się zapowiedzi premiery | fot.: materiał pa

Cyberpunk 2077 – wszystko co powinieneś wiedzieć

Cyberpunk 2077 to produkcja, na którą czekamy niecierpliwie już od kilku lat. Polscy twórcy zadbali tu o każdy szczegół. Kiedy możemy spodziewać się premiery? Sprawdź, co tym razem przygotował dla nas CD Projekt RED. 

Cyberpunk 2077 jest doskonałym dowodem na to, że Polscy twórcy potrafią tworzyć gry wzbudzające zachwyt na całym świecie. Jest to bowiem kolejna już, między innymi po Wiedźminie propozycja CD Projekt RED, która notuje tak dużą popularność. Ta produkcja to jednak coś zupełnie nowego. To projekt pełen motywów futurystycznych. Mówi się, że jedną z inspiracji twórców był film ”Łowca androidów”. Pomysł na tak wyjątkową grę miał jednak zupełnie inne źródło. Jest to bowiem doskonała adaptacja popularnej w latach 90. gry fabularnej o tytule Cyberpunk 2020. Cyberpunk 2077 to przede wszystkim propozycja, która pozwoli nam stworzyć własną wizję świata przyszłości. Wyjątkowa fabuła łączy się tu z grafiką stworzoną na najwyższym poziomie, przez co fani z całego świata nie mogą doczekać się oficjalnej premiery.

Cyberpunk 2077 – wyjątkowa fabuła

Cyberpunk 2077 to gra z gatunku aRPG, czyli mówiąc inaczej, jest to fabularna gra akcji. Dodatkowo nie zabraknie w niej elementów FPS, które oznaczają, że będzie to także typowa strzelanka pierwszoosobowa. Każdy gracz będzie mógł więc poczuć się jak bohater osadzony w futurystycznym świecie, w którym najważniejsza jest władza i sława.

Jak sam tytuł wskazuje, akcja gry toczy się w 2077 roku. Cała fabuła rozgrywa się w Night City, metropolii podzielonej na sześć dystryktów. Megalopolis to miasto przyszłości o wyjątkowym, tajemniczym charakterze. Wszyscy jego mieszkańcy dążą do osiągnięcia władzy. Każdy gracz wkracza do tego miejsca jako najemnik o imieniu V. Misją jest zdobycie implantu będącego kluczem do nieśmiertelności. Po drodze do osiągnięcia celu czekają na nas zadania i walki pełne brutalności.

Cyberpunk 2077 – dane sprzętowe

Cyberpunk 2077 to gra, która ma nam zapewnić oprawę graficzną, jakiej jeszcze nie widzieliśmy. Tym samym można przypuszczać, że wymagania sprzętowe będą w tym przypadku naprawdę wysokie. Wiadomo, że Cyberpunk 2077 będzie dostępny między innymi na PC, czy konsole PlayStation 4. Jakie parametry powinno mieć jednak nasze urządzenie, abyśmy mogli poddać się tej długo wyczekiwanej rozrywce? Tego jeszcze nie wiadomo. CD Projekt RED nie ogłosiło jeszcze bowiem informacji dotyczących tego właśnie zagadnienia.

Wokół tematu wymagań sprzętowych pojawia się jednak mnóstwo różnych spekulacji. Najczęściej mówi się, że niezbędny będzie między innymi procesor Intel Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD Ryzen 5 260 3.9 GHz, a także pamięć RAM 12 GB. W środowisku coraz częściej słychać także o przypuszczeniach związanych z prawdopodobną współpracą CD Projekt z Microsoft. Mogłoby to oznaczać, że Cyberpunk 2077 będzie kompatybilny tylko z najnowszym Windows 10.

Gdzie i kiedy kupić Cyberpunk 2077?

Pierwsze informacje dotyczące Cyberpunk 2077 pojawiły się już w 2012 roku. Od tego czasu musiało upłynąć aż osiem lat, by zniecierpliwieni fani mogli doczekać się zapowiedzi premiery. Gra miała pojawić się na rynku już w kwietniu 2020 roku. Oficjalne wydanie przeniesione zostało jednak na 17 września 2020 roku. Tym samym już za kilka miesięcy będziemy mogli sprawdzić się w roli najemnika kształtującego losy Night City. Cyberpunk 2077 będzie można kupić między innymi w sprawdzonych sklepach internetowych. Warto obserwować oferty na bieżąco, gdyż chętnych jest naprawdę wielu, więc pierwsze egzemplarze z pewnością rozejdą się błyskawicznie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

CS GO

Najlepsze strony z darmowymi skinami CS:GO

Od 2016 roku liczba serwisów oferujących usługę otwierania skrzyń rośnie wykładniczo, przez co nie tylko …