kobieta przy oknie
Abyuzyskać ciekawy i nieco tajemniczy efekt na zdjęciach robionych w pomieszczeniu, warto skorzystać ze światła wpadającego przez okno | fot.: materiał partnera

Jak zrobić ciekawe zdjęcie, korzystając ze światła wpadającego przez okno?

Wielu amatorów fotografii stosuje mnóstwo prostych trików, aby zrobić ciekawe i niepowtarzalne zdjęcie. Jednym z tego typu zabiegów jest fotografowanie przy oknie i wykorzystanie zwykłego okna w mieszkaniu, jako naturalnego softboxa.

Czy korzystanie z naturalnego softboksu to dobry pomysł w fotografii?

Jeśli interesujesz się fotografią, to z całą pewnością szukasz różnych rozwiązań, aby Twoje zdjęcia były wyjątkowe i budziły prawdziwe emocje. Oczywiście cyfrowe pliki nigdy nie oddają klimatu zdjęcia, tak jak klasyczna, papierowa fotografia. Dlatego też warto zadać sobie nieco trudu podczas fotografowania tzn. zadbać o właściwe ustawienia aparatu, czy też oświetlenie, aby później z łatwością wywołać zdjęcia. Jak wiadomo, dobra jakość plików źródłowych jest niezbędna, żeby wydrukowane odbitki, dobrze oddawały barwy i wszystkie szczegóły.

Właśnie dlatego, aby uzyskać ciekawy i nieco tajemniczy efekt na zdjęciach robionych w pomieszczeniu, warto skorzystać ze światła wpadającego przez okno. Dzięki temu dodatkowo doświetlimy swoje zdjęcia. Korzystając z tak prostych rozwiązań, możemy uzyskać niezwykle interesujące efekty. Uzależnione są one jednak od kilku czynników. Istotny jest kąt padania światła, względem fotografowanego obiektu. Możemy ustawić osobę, którą zamierzamy sfotografować na wprost okna i tym samym oświetlić całą twarz.  Obiekt może stanąć także bokiem, czy też pod skosem. Dlatego też musimy mieć pewien plan i wyobrażenie tego, co chcemy osiągnąć. Podczas robienia zdjęć nie bez znaczenia jest też pora dnia, ponieważ w południe, w słoneczny dzień światło jest jaskrawe, niczym światło lampy błyskowej. Ma to swoje odzwierciedlenie na zdjęciach. Z kolei po południu lub też pod wieczór światło jest miękkie i ciepłe. Dlatego też na naszych fotografiach zarejestrujemy przyjemny, ciepły odcień. Z kolei, jeżeli chcemy uzyskać nieco mroczny, ale bardziej tajemniczy rezultat, to warto skorzystać ze światła wpadającego przez okno, w pochmurny, szary dzień. Zdjęcia zrobione w ten sposób będą miały chłodny odcień i tym samym specyficzny charakter.

zdjęcie przy oknie
Istotny jest kąt padania światła, względem fotografowanego obiektu | fot.: materiał partnera

Jeśli udało Ci się zrobić niezłe ujęcia, to warto zamienić swoje cyfrowe zapisy w stylowe, papierowe fotografie. Dobrze więc zastanowić się nad nowoczesną, internetową usługą, czyli nad wywołaniem zdjęć online. Dzięki temu niezwykle szybko będziemy mogli zobaczyć swoje zdjęcia, w papierowej formie. Internetowe laboratoria fotograficzne wszystkie swoje zlecenia realizują w ekspresowym tempie. Poza tym korzystając z tej usługi, oszczędzamy nie tylko swój cenny czas, ale również pieniądze. Dzieje się tak, ponieważ internetowe usługi fotograficzne są o wiele tańsze niż w stacjonarnych fotolabach.

Polecamy!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

aparat natychmiastowy

Aparat natychmiastowy – co to jest? 

Aparat natychmiastowy jest urządzeniem umożliwiającym natychmiastowe wywoływanie zdjęć. Do zarządzania tego typu sprzętami nie są …