narciarz gogle narciarskie
Wybór gogli narciarskich powinniśmy oprzeć o ich jakość | fot.: materiał partnera

Na co wrócić uwagę kupując gogle narciarskie?

Właściwie dobrane gogle narciarskie są jednym z najważniejszych elementów ekwipunku osoby kochającej jazdę po białym śniegu. Dowiedz się, jakie cechy gogli są najważniejsze.

Jakość produktu

Wybór gogli narciarskich powinniśmy oprzeć o ich jakość. Materiał, z którego są wykonane musi być wytrzymały, zarówno ich obudowa, pas otaczający głowę jak i szkło. 

Przed zakupem sprawdź, czy przeszyły najważniejsze testy jakości, które sprawdziły je pod względem tendencji na uszkodzenia oraz zadrapania.

Warto jest wybrać taki produkt, który będzie miał sferyczne szkła dające szerokie pole widzenia. Podczas jazdy przede wszystkim opieramy się na zmyśle wzroku, z tego powodu nasz obraz musi być jak najlepszy.

W tym celu należy również dobrać odpowiednie szkła, które będą dostosowane pod warunki naszej jazdy oraz oświetlenie. Jeżeli chcesz poznać dostępne modele wejdź na stronę adventuresports.pl.

Okulary narciarskie – ochrona dla oczu

Kluczowe znaczenie w goglach ma ochrona oczu. 

Powierzchnia okularów dokładnie otacza naszą głowę na wysokości oczu, dzięki czemu drażniący wiatr nie dostanie się do środka. Podobnie zyskujemy ochronę przed padającym śniegiem. Bez nich nie potrzymalibyśmy się od mrużenia oczu co ograniczyłoby nasze widzenie.

Ponadto okulary narciarskie chronią przed wszelkimi ciałami obcymi, które mogą zagrażać naszym oczom np. kawałkom skał, czy drewna. Mechaniczne urazy mogą być bardzo groźne dla narządu wzroku, a nawet są w stanie na stałe go uszkodzić. 

Nie mniej ważna jest osłona przed promieniowaniem promieni UV, którą zapewniają odpowiednio opracowane technologicznie szkła. Musimy pamiętać, że promienie słoneczne, które odbijają się od powierzchni śniegu są szczególnie intensywne. Ekspozycja na kontakt z nimi przez dłuższy okres może zepsuć wzrok.

Również podczas wieczornej jazdy będą miały znaczenie nie dopuszczając do naszych oczu dużego natężenia sztucznego światła.

Dokładne dopasowanie gogli

Gogle muszą być dostosowane do użytkownika, ich wielkość będzie miała fundamentalne znaczenie. Nie zawsze wystarczy sugerować się jedynie płcią dla której są dedykowane. Gogle narciarskie damskie mogą równie dobrze pasować mężczyźnie o delikatnej budowie.

Najważniejsze jest dopasowanie gogli pod indywidualnego użytkownika.

Dobrze dostosowane gogle to nie tylko komfort użytkowania, ale też ich skuteczność. Zsuwające się gogle nie tylko będą rozpraszać Cie podczas jazdy, ale również stworzą przestrzeń, przez którą mogą dostać się do środka obce ciała.

Niezależnie od warunków pogodowych zawsze miej na sobie gogle narciarskie, to one są gwarantem Twojego bezpieczeństwa.

Materiał partnera

Sprawdź także

człowiek na nartach

Ubezpieczenie na narty w Polsce – ile kosztuje i dlaczego warto je mieć?

O polisach narciarskich najczęściej mówi się w kontekście wyjazdów za granicę. Tymczasem w obliczu pandemii …