czarter jachtu Grecja
Rejsy jachtami stały się bardzo popularną formą spędzania wakacji, a Grecja i jej wyjątkowy krajobraz z ilością ponad 2,5 tys. wysp jest rajem dla żeglarzy | fot.: materiał partnera

Czarter jachtów w Grecji 2022 – ile to kosztuje? Sprawdzamy

Jeśli szukasz niebanalnego pomysłu na atrakcyjne wakacje, to znakomitym sposobem na spędzenie ich w zupełnie innej formie niż dotychczas, może być czarter jachtu i rejs wśród urokliwych greckich wysp. Taka forma wakacji uchroni cię między innymi przed zatłoczonymi plażami i tłumami w hotelach, ale również pozwoli poczuć ogrom swobody. Sprawdźmy, ile kosztuje czarter jachtów w Grecji w 2022 roku.

Jeśli przed oczyma masz obraz jachtu z rozwiniętymi żaglami, który w lekkim przechyle sunie po turkusowej tafli morza, to czas, aby rozejrzeć się za odpowiednią łodzią. Rejsy jachtami stały się bardzo popularną formą spędzania wakacji, a Grecja i jej wyjątkowy krajobraz z ilością ponad 2,5 tys. wysp jest rajem dla żeglarzy.

Grecka przyroda, w której dominują skaliste wybrzeża, bujna śródziemnomorska roślinność i piaszczyste plaże sprawiają, że każdego roku Grecja przyciąga rzesze turystów z całego świata. Najlepszym sposobem na odkrycie wybrzeża pełnego wysp, jest czarter jachtu i rejs po lazurowych wodach Morza Śródziemnego. Odkryjesz w ten sposób niezamieszkałe wyspy, odcięte przez morze plaże oraz malownicze zatoki, do których dotarcie lądem byłoby niemożliwe.

Czarter jachtów – co to jest i jakie są ceny najmu?

Czarter jachtów to wypożyczenie łodzi na określony czas w wybranym przez nas sezonie. W przypadku Grecji najbardziej popularnym terminem czarteru łodzi jest okres od czerwca do sierpnia, ale sezon zaczyna się bardzo wcześnie, bo już w kwietniu, a kończy w październiku. Sprzyjająca pogoda i słoneczne dni pozwalają żeglować przez większą część roku.

Ceny czarteru jachtów w Grecji w poszczególnych miesiącach różnią się od siebie. Poza sezonem za czarter łodzi zapłacimy o wiele mniej niż w najbardziej obleganych miesiącach roku. Z tego powodu, decydując się na najlepszy moment wynajmu łodzi, dobrze jest określić swój budżet.

Usługi czarteru jachtów w Grecji oferuje wiele firm, między innymi GlobTourist. Jeśli chcesz spędzić wakacje budżetowo, to wyczarteruj łódź poza sezonem – unikniesz wtedy wysokich cen najmu. Przykładowo, jacht o długości 9,6 metra z czterema kojami, można wynająć w maju i wrześniu na tydzień już za 1300 euro.

Dla osób potrzebujących większych luksusów o standardzie pokoju hotelowego dobrym wyborem będzie czarter katamaranu. Katamarany są łodziami luksusowymi z ilością koi nawet dla dwunastu osób. Można je wyczarterować na tydzień w maju i wrześniu za cenę ok. 4300 euro. Dwukadłubowce oferują wysoki standard i większą przestrzeń, dzięki temu polecane są rodzinom z dziećmi i większym grupom znajomych. Warto pamiętać, że w koszt czarteru nie jest wliczone sprzątanie jachtu po rejsie.

Czarter jachtów w Grecji – jakie uprawnienia są potrzebne?

Planując żeglarską przygodę w Grecji, warto wcześniej zapoznać się z wymaganiami związanymi z posiadaniem odpowiednich dokumentów i uprawnień do prowadzenia jachtu. Zważając na greckie przepisy, do prowadzenia łodzi wymagane są uprawnienia żeglarskie, czyli patent jachtowego sternika morskiego lub uprawnienia motorowodnego sternika morskiego (jeśli chcemy wynająć jach motorowy). Warto wiedzieć, że oprócz sternika na pokładzie jachtu powinna znaleźć się przynajmniej jedna osoba, która również ma uprawnienia i będzie pełniła funkcję pomocnika kapitana.

Osoby, które nie posiadają odpowiednich uprawnień lub nie czują się na siłach, aby poprowadzić jacht, mogą wyczarterować łódź wraz ze sternikiem. To bezpieczna forma żeglowania pod okiem profesjonalisty, który zajmie się sterowaniem łodzią oraz obsługą urządzeń i osprzętu na jachcie. Sternik doskonale zna akwen, a także bez problemu poradzi sobie w sytuacjach kryzysowych czy załatwi formalności w wypożyczalni łodzi.

Żeglowanie w Grecji i odkrywanie nieznanych zakątków z pokładu jachtu, może okazać się wspaniałym pomysłem na niebanalne wakacje. Czarter jachtu daje zupełnie nowe możliwości zwiedzania i poznawania. Z pokładu łodzi Grecja jest jeszcze bardziej malownicza! Przekonaj się sam, że czarter jachtu to rewelacyjny pomysł na udane wakacje.

Materiał partnera

Sprawdź także

imprezowe plaże na świecie

Najbardziej imprezowe plaże na świecie

Te plaże mają wszystko: urzekający krajobraz, są doskonale skomunikowane, dysponują niezliczoną ilością atrakcji wodnych i …