Palawan - El Nido plaża na Filipinach
Na Palawan zaszyjecie się na plaży El Nido, która skusi Was krystaliczną turkusową wodą oraz wyrastającymi z niej formacjami skalnymi | fot.: stock.adobe.com

Filipiny: dlaczego warto wybrać je na wakacje?

Filipiny to miejsce leniwych plaż, wspaniałych raf koralowych i przyjaznych mieszkańców. To kraj ponad 700 wysp bogatych w rajskie plaże i wspaniałą przyrodę oraz miejsce często opisywane jako raj na ziemi. Jeśli planujesz wakacje połączone ze wspaniałymi widokami to miejsce właśnie dla Ciebie!

Poznaj 4 główne powody dla, których to idealny cel na wymarzone wakacje!

1. Najpiękniejsze plaże na świecie i wspaniałe wyspy, czyli Filipiny – gdzie na wakacje

Boracay i Palawan

Na Boracay znajduje się White Beach, plaża słynąca z idealnie białego, delikatnego piasku i spokojnego oceanu. To także miejsce pełne luksusowych kurortów dobrych restauracji i tętniących życiem barów. Sama Boracay ma zaledwie kilometr szerokości i 7 km długości! 

Na Palawan zaszyjecie się na plaży El Nido, która skusi Was krystaliczną turkusową wodą oraz wyrastającymi z niej formacjami skalnymi. Plaże tej wyspy to także idealne miejsce dla snorkelingu. Przejrzysta woda umożliwi Wam obserwowanie bogatego podwodnego życia. Poza wspaniałymi plażami ta wyspa to również niesamowite krajobrazy i bogactwo naturalne. Na Palawan znajduje się jedna z najdłuższych na świecie podziemnych rzek – Sabang. Została ona wpisana na listę Nowych Siedmiu Cudów Natury. Przepływa ona między innymi przez dziewiczy las deszczowy o bogatej faunie i florze.

Bohol i Luzon

Bohol to jedna z najpopularniejszych filipińskich wysp. Spotkasz tu Czekoladowe Wzgórza! To pasmo kopców w brązowym kolorze. Na wyspie zobaczycie również najmniejsze na świecie drapieżne ssaki – wyraki, spotkacie je w rezerwacie Philippine Tarsier and Wildlife Sanctuary. Ich wielkie oczy wprawią w zachwyt każdego pasjonata zwierząt!

wyrak na filipinach
Na wyspie zobaczycie również najmniejsze na świecie drapieżne ssaki – wyraki | fot.: stock.adobe.com

 

Luzon to natomiast nie tylko siedziba stolicy, ale również największa wyspa archipelagu Filipin. Warta jest zobaczenia szczególnie dzięki słynnym tarasom ryżowym na północy wyspy.

tarasy ryżowe w Luzon na Filipinach
Luzon – słynne tarasy ryżowe na północy wyspy | fot.: stock.adobe.com

 

Znajduje się tutaj także miasteczko słynące z nietypowego sposobu chowania zmarłych. W miasteczku Sagada zwłoki chowane są w trumnach, która wieszane są na skalnych urwiskach. Według miejscowych umieszczenie trumny w tak przewiewnym miejscu umożliwi duszy spokojne opuszczenie ciała.

Sagada Filipiny
W miasteczku Sagada zwłoki chowane są w trumnach, która wieszane są na skalnych urwiskach | fot.: stock.adobe.com

Siquijor i Cebu

Siquijor to wyspa uznawana za magiczną. To dzięki plemionom szamanów zamieszkujących tutejsze lasy. Mają oni podobno moce, które potrafią uzdrowić ciało i duszę a co roku odprawiają swoje rytuały na wzgórzu wyspy.

Siquijor Filipiny
Siquijor to wyspa uznawana za magiczną | fot.: stock.adobe.com

Na Cebu natomiast zobaczycie krzyż wbity w 1521 roku przez Magellana podczas jego podróży dookoła świata. Ten krzyż jest także symbolem chrześcijaństwa na Filipinach. Wyspa bogata jest również w kolonialne zabytki takie jak majestatyczna katedra, Fort Świętego Piotra i Bazylika Dzieciątka Jezus.

2. Manila

Odwiedzając Filipiny nie możecie zapomnieć o zwiedzeniu ich stolicy. Manila nazywana jest Perłą Orientu i należy do najstarszych miast Filipin. To kocioł różnych kultur bardzo ciekawy turystycznie.

 

Manila Filipiny
Manila nazywana jest Perłą Orientu i należy do najstarszych miast Filipin | fot.: stock.adobe.com

 

Do najbardziej znanych zabytków należy hiszpańska starówka będąca kiedyś siedzibą rządów Hiszpanii i USA. Są tutaj także liczne kościoły takie jak San Sebastian, San Augustin czy Quiapo. Jeśli cenicie sobie rozrywkę, pobawcie się w Star City, parku rozrywki bogatego w atrakcje dla każdego. W mieście znajdują się także liczne muzea w tym Muzeum Narodowe bogate w cenne eksponaty historii naturalnej, antropologii czy sztuk pięknych.

Manila Katedra Filipiny
Katedra w Manili to jeden z najpiękniejszych zabytków Filipin. Pomimo trzęsień ziemi i niesprzyjającego klimatu, stanowi perełkę architektury | fot.: stock.adobe.com

Jeśli cenicie sobie dobrą kuchnię, tutejsze Chinatown zaspokoi wasze kubki smakowe kuchnią azjatycką a wszechobecny street food wzbogaci wasze podniebienie o uliczne przysmaki takie jak balut czy embrion kurczaka.

3. Wulkan Mayon

Ten majestatyczny wulkan z idealnie symetrycznym stożkiem wznosi się na ponad 2400 metrów nad poziomem morza. Możecie skorzystać tutaj z ofert wspinaczkowych, campingu oraz robić niesamowite zdjęcia. Pamiętajcie jednak że ten wulkan wybuchł już ponad 49 razy i to w przeciągu tylko ostatnich 400 lat!

 

Wulkan Mayon Filipiny
Ten majestatyczny wulkan z idealnie symetrycznym stożkiem wznosi się na ponad 2400 metrów nad poziomem morza | fot.: stock.adobe.com

4. Raj dla podniebienia

Filipińskie jedzenie to raj dla wielbicieli nowych smaków. Tutejsza kuchnia to miks przyniesionych przez Hiszpanów tradycji z lokalną kuchnią. Najsłynniejsza potrawa to balut, który jest gotowanym kaczym jajem z zarodkiem. Jeśli jesteście odważni, spróbujcie tego dania, ale pamiętajcie, że w jaju są już częściowo rozwinięte kości i dziób!

Balut gotowany makaron z kaczym zarodkiem
Najsłynniejsza potrawa to balut, który jest gotowanym kaczym jajem z zarodkiem | fot.: stock.adobe.com

Prawdziwa kuchnia to oczywiście potrawy z ulicy takie jak zupa z warzywami i wieprzowym lub drobiowym mięsem oraz szaszłyki w nietypowej marynacie na bazie keczupu bananowego. Koniecznie spróbujcie także tutejszych owoców morza, są one dostępne wszędzie!

 

Lokalny market z owocami na Siargao na Filipinach
Lokalny market z owocami na Siargao na Filipinach | fot.: stock.adobe.com

 

Filipiny to miejsce niesamowitych plaż, wspaniałego jedzenia. Miks kultur warty zobaczenia. Jeśli natomiast wolisz wakacyjne lenistwo, tutejsze plaże zaspokoją potrzeby każdego marzyciela. To w końcu raj na ziemi!

ALE

Sprawdź także

imprezowe plaże na świecie

Najbardziej imprezowe plaże na świecie

Te plaże mają wszystko: urzekający krajobraz, są doskonale skomunikowane, dysponują niezliczoną ilością atrakcji wodnych i …