wakacje z rodziną
Okres zimowy to bowiem idealny czas na rezerwowanie wycieczek w przystępnej cenie – w sezonie, za te same wycieczki zapłacisz dużo więcej. | fot.: Fotolia

Gdzie niedrogo spędzić wakacje z całą rodziną?

Kiedy doskwiera zima, a myśli zaczynają błądzić po piaszczystych plażach, lazurowych wybrzeżach czy drinkach z palemką to znak, że warto zaplanować wakacyjny wyjazd. Im wcześniej, tym lepiej, bowiem ceny będą znacznie niższe niż w sezonie. Dowiedz się, gdzie niedrogo spędzisz wakacje z całą rodziną.

Słowenia – bajkowa kraina

Słowenia to niedoceniany i często pomijany wakacyjny kierunek. A to duży błąd! Ten mały kraj, pod względem powierzchni zbliżony do średniej wielkości polskiego województwa, potrafi zaskoczyć zróżnicowaniem krajobrazu. Znajduje się on bowiem na granicy trzech stref klimatycznych: alpejskiej, subalpejskiej oraz kontynentalnej. Dzięki temu, jest w stanie zadowolić zarówno wielbicieli pieszych wycieczek po zapierających dech w piersiach zaśnieżonych alpejskich szczytach, jak i miłośników wylegiwania się na rajskich plażach. Oprócz tego, występują tu przepiękne polodowcowe jeziora, urokliwe miasteczka portowe, bajkowe zamki czy okazałe jaskinie.

Warto też wspomnieć, że Słowenia jest również atrakcyjnym miejscem pod względem cenowym. Znajdziesz tu niedrogie hotele, a i koszty jedzenia czy atrakcji nie powinny nadmiernie obciążyć Twojego domowego budżetu. To dobre miejsce na wakacje dla całej rodziny.

Grecja – uwielbiana przez Polaków

Chyba żaden naród nie darzy Grecji taką miłością jak Polacy. Nic w tym dziwnego – zapierające dech w piersiach krajobrazy, piękne piaszczyste plaże, czy przystępne ceny w nadmorskich kurortach to kuszący pakiet. Do tego dochodzi jeszcze smaczne śródziemnomorskie jedzenie, bogactwo zabytków oraz gwarancja udanej pogody. To tylko potwierdza, że południe Europy stanowi dobry kierunek na wakacyjne wojaże. Warto przy tym dodać, że okres zimowy to najlepszy czas, by znaleźć w atrakcyjnej cenie bilety lotnicze lub wycieczkę do Grecji.

Albania – perła Bałkanów

Albania to kolejna niedoceniana wakacyjna destynacja. Także i tutaj dostęp do dwóch mórz: Adriatyckiego i Jońskiego gwarantuje duże zróżnicowanie krajobrazowe. Warto również wspomnieć, że w porównaniu do Chorwacji, Albania jest nie tylko tańsza, ale i posiada piaszczyste i delikatne plaże. Podobnie jak w Słowenii, także i tutaj znajdą coś dla siebie fani górskich wędrówek, zwłaszcza że 75% powierzchni kraju to właśnie tereny górzyste. Bogactwo przyrody oraz przystępne ceny każdego roku przyciągają turystów, którzy chcą nie tylko odpocząć, ale i podziwiać naturę tego niewielkiego kraju.

Jeżeli nie masz funduszy, by już teraz zarezerwować wyjazd do któregoś ze wskazanych miejsc, rozważ skorzystanie z pożyczki. Pozabankowe pożyczki ratalne nie tylko pomogą zrealizować marzenia o atrakcyjnych wakacjach dla całej rodziny, ale i pozwolą zaoszczędzić pieniądze. Okres zimowy to bowiem idealny czas na rezerwowanie wycieczek w przystępnej cenie – w sezonie, za te same wycieczki zapłacisz dużo więcej.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Albania Berat

Albania – kolejny modny kierunek wyjazdów na wczasy

W opinii wielu osób, Albania dalej jawi się jako kraj trzeciego świata. Niedawno obalony komunizm, pozostałości …